Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kırkımız çıkınca korunma yollarını doktorla konuşacağız kızlar siz neler düşünüyorsunuz

Ben bu zamana kadar rahattım hep bebek istediğimiz için şimdi bende o konuyu düşünüyorum.. kola takılan bir şey vardı 3 yıl mı ne koruyormus ama ben ondan korkuyorum yani vücudumda elim oraya gidip durur.. Doğum kontrol halıda bebek emzirdigim için kullanmak istemem birde bana yaramıyor alerji tarzı bir şey yapıyor, prezervatifte sıkıntı şuan en iyisi spiral gibi ya bilmiyorum :/

Doğru diyosun canım aslında bende bi baktım kendime kızdım tekrardan ne kadar alsam citcitli body yani atletini az almışım 3 4 tane daha yedeklicem her gün makine calistircagima azar azar komple çoğu yıkanır daha rahat olur gibi 🙄 demek e bebek evinin karsisinda olan şanslı sendin🤣🤣🤭🤭 kocisini yolla alsın foto atsın sana ordan
Benimki öküz kız herşeyi yanlış alıyor ona güven olmaz 😂 bişey alacak olursam resmini markasını herşeyi ss alıp atsam yine yanlışını alır gelir😂😂🤣
Ben bu zamana kadar rahattım hep bebek istediğimiz için şimdi bende o konuyu düşünüyorum.. kola takılan bir şey vardı 3 yıl mı ne koruyormus ama ben ondan korkuyorum yani vücudumda elim oraya gidip durur.. Doğum kontrol halıda bebek emzirdigim için kullanmak istemem birde bana yaramıyor alerji tarzı bir şey yapıyor, prezervatifte sıkıntı şuan en iyisi spiral gibi ya bilmiyorum :/
Ben de senin yazdıklarından muzdaribim aynı şeyleri düşünüyoruz :KK43:

Evet canım bende gelen giden oldu ya hayal meyal hatırlıyorum bestlak işe yarıyor ama bitirdim ben iki günde senin de bitti mi
Yok canım aslında onu suya katıp içmek lazım ben ilk direk ağzıma d
Sütün varsa emzir canım bende mama aldım ama ilk gün süt gelmeyince korktum kaldı diye ama sonra geldi vermedim iki defa verdim sadece benimkide aynı emziriyorum yine aranıyor sürekli öyle sütümüz olsunda emsinler büyüsünler 🥰🥰🥰🥰
evet evet benimde taktığım konu o işte emziriyorum yine aranıyor niye ki

Çok saçma gelebilir ama kızlar ben çok kötü terliyorum havalar berbat sıcak şuan bile su içindeyim.. klimayı hangi modda nasıl çalıştırmam gerekiyor bebis geldiğinde biliyor musunuz? Yani ben böyle bebem dahil hasta oluruz golden-snitch golden-snitch Mavi070707 Mavi070707
26 derece uyku modu calistirsan olur sanki canım

Çok saçma gelebilir ama kızlar ben çok kötü terliyorum havalar berbat sıcak şuan bile su içindeyim.. klimayı hangi modda nasıl çalıştırmam gerekiyor bebis geldiğinde biliyor musunuz? Yani ben böyle bebem dahil hasta oluruz golden-snitch golden-snitch Mavi070707 Mavi070707
Kuzum İnan bende su gibiyim bebek nasıl olacak hiç bilmiyorum dayanılacak gibi değil

Kuzum İnan bende su gibiyim bebek nasıl olacak hiç bilmiyorum dayanılacak gibi değil
Ayy klimayı açtım artık 27 derecede böyle bile fenalık geçiriyorum ama 25 derecede üşütür az bi baktım da yok yani, yukarı kaldırdım üfledim yeri de bebekle nasıl olacak bu iş aklım almıyor 🙄
26 derece uyku modu calistirsan olur sanki canım
Yaptım canım kötünün iyisi oldu ama bebekle nasıl olur bilmiyorum🥲

Yağmur sıcağından sanırım kızlar bu bunaltıcılik bildiğiniz şuan temmuzun ortasında gibiyiz ya.. cumartesi mi ne yağmur yagacakmis inşallah yağar rahatlarız

Bayanlar bu konuşulmuştu sanki ama unuttugum için bir daha sormak istedim.

Temiz içerikli ve boykot ürünü olmayan pişik kremi arıyorum.

Önceden Mustela ve bepantol kullanıyordum.
Ama ikiside Boykot ürünü.
Artık alamam.

Bunlar haricinde ne aldınız ?
Tavsiye edebileceğiniz var mı aceba .

Artık alamam.

Ecowell miydi kızlar oneriyordu

Benim beyefendi bugün nst de çok hareket etti ve kalp atışı hep 160 170 arası çıktı coştuğu zamanlar 190 200leri gördü.Normal sınır 130-160 arası.
Kalp atışının hızlı olmasına taşikardi deniliyor diğer iki kızımdada yaşadım ve ikisinde de 1 gece yattım bu yüzden takip edildi ertesi gün taburcu olmuştum. Dedim doktora iki kızımdada yaşadığımı. Sağlıklı doğdular mı iyiler mi diye sordu evet dedim. Eğer onlarda yaşamamış olsam yatış verecekti takip için .
Düz yatmamı hiç sevmiyorlar kızlarımda sevmezdi buda sevmiyor hemen harekete geçiyor. Birdahaki nst de yan yatıcam. Normalde salı çağıracaktı. Böyle olunca cumartesi bi yine gel nst bakalım dedi. Aç gidicem bu sefer 😂 uyusun sıpa hareket edip durmasın

Ayy klimayı açtım artık 27 derecede böyle bile fenalık geçiriyorum ama 25 derecede üşütür az bi baktım da yok yani, yukarı kaldırdım üfledim yeri de bebekle nasıl olacak bu iş aklım almıyor 🙄

Yaptım canım kötünün iyisi oldu ama bebekle nasıl olur bilmiyorum🥲

Yağmur sıcağından sanırım kızlar bu bunaltıcılik bildiğiniz şuan temmuzun ortasında gibiyiz ya.. cumartesi mi ne yağmur yagacakmis inşallah yağar rahatlarız
Başka şehirlerde hep yağmur vardi, biz yapıyoruz. Ctesi yagacaksa epeyi rahatlar hava

Artık alamam.

İncia kullanıyorum ama boykot ürünü mu bilmiyorum

Kızlar kabus gibi bir geceydi. Bebeğim normal uykusundan dün gece 12 gibi uyandı. Yine emzir alt değiştir emzir döngüsüne girdik. Yatırdım bir türlü uykuya gecemiyor. Alnini sevdim saçını sevdim tam geciyor gibi oluyor uyanıyor. Sütüm mü yetmiyor diye düşünmeye başladım ama sonra düşündüm silikon meme ucu kullanıyorum içinde süt birikiyor onu bitirmiyor bazen bırakıyordu son kalanı vermek istediğimde ağzını kapatıyor demek ki doymuş diyordum. Ellerini yumruk şekilde yapmış, emziği var gücüyle emiyor doymadı diye kıyamadım aldım kucağıma saat 2yi geçti bir süre emiyor memede oyalaniyor sonra. En son gazını aldım bıraktım yine yatağa mutfağa gitmiştim sonra annem seslendi emzirmeye geliyosun degil mi diye. Ben gidince ağlamış hemen. Yok dedim 2 saattir neredeyse emiyor. Annem sen uyu biraz dedi aldı. Emzigiyle uyutmaya çalışıyor falan. Saat 4 bucuk oldu uyandım. Annem hala bizimkiyle ugrasiyor 🥺 altı temiz, dondurucudan süt cikartmis artık çocuk öğürmüs istememiş. Seni istiyor dedi annem yine emdi. Hep memede uyumak istiyor çekince ağlıyor ne yapcam bilmiyorum 🥺

Kızlar kabus gibi bir geceydi. Bebeğim normal uykusundan dün gece 12 gibi uyandı. Yine emzir alt değiştir emzir döngüsüne girdik. Yatırdım bir türlü uykuya gecemiyor. Alnini sevdim saçını sevdim tam geciyor gibi oluyor uyanıyor. Sütüm mü yetmiyor diye düşünmeye başladım ama sonra düşündüm silikon meme ucu kullanıyorum içinde süt birikiyor onu bitirmiyor bazen bırakıyordu son kalanı vermek istediğimde ağzını kapatıyor demek ki doymuş diyordum. Ellerini yumruk şekilde yapmış, emziği var gücüyle emiyor doymadı diye kıyamadım aldım kucağıma saat 2yi geçti bir süre emiyor memede oyalaniyor sonra. En son gazını aldım bıraktım yine yatağa mutfağa gitmiştim sonra annem seslendi emzirmeye geliyosun degil mi diye. Ben gidince ağlamış hemen. Yok dedim 2 saattir neredeyse emiyor. Annem sen uyu biraz dedi aldı. Emzigiyle uyutmaya çalışıyor falan. Saat 4 bucuk oldu uyandım. Annem hala bizimkiyle ugrasiyor 🥺 altı temiz, dondurucudan süt cikartmis artık çocuk öğürmüs istememiş. Seni istiyor dedi annem yine emdi. Hep memede uyumak istiyor çekince ağlıyor ne yapcam bilmiyorum 🥺
Buzluktaki sütleri de istemiyor o kötü olmuş ya. Acaba biyeri mi ağrıyodu karnı bacakları falan 🥺 doyuyodur muhtemelen 20 gün oldu doğalı sütün az çok oturmuştur şimdiye anlardın doymuyor olsa.
Benimkide bütün gece uyumadı sütüm yetmiyor 1 buçuk saat olmadan meme istiyor süt dolmuyor yüzü sarılaşmaya başladı

Emzirme bittikten sonra emzik mi versen canım bir şeyi emerek uyumak istiyordur belki

29.04 tarihinde mecburi sezaryen doğum yaptım. Her şey çok güzel ilerliyordu ki kızımda solunum yetmezliği var dendi. Yoğun bakıma alındı. Kızımı kucağıma 1 kere alamadan burnuna tüpler bağlandı. Dünyam başıma yıkıldı resmen. Öpüp koklayamadım. Emziremedim. Ağlaya ağlaya sütümü makineye sağıp yolladım yoğun bakıma. Elim boş eve gelmek çok dokundu içime.. Yalvarıyorum duanızı eksik etmeyin. 38+1 doğdu. 2880 kilo 47 cm doğdu her şeyi çok iyi olmasına rağmen neden böyle oldu bilmiyorum. Ne zaman çıkar onu da bilmiyorum.. kafam çok karışık delirecek gibiyim artık.

golden-snitch golden-snitch canım bi de o silikon uçla normal meme emdiği kadar verimli emilmiyor. Mesela silikonsuz 15 dk emmesi silikonlu emmesinden çok daha fazla oluyor. Ben de yaşamıştım o durumu. Doyuyor sanıyordum 15-20 dk silikonla emiyordu sonra bir gittik doktora zayıflamıştı ki mama desteği almasına rağmen. Silikonu bıraktırmaya çalış bence.
Bir de memede uyumasın istiyorsan dediğim gibi uyumadan önce gazını çıkarıp emzik verip pışpışlayarak uyutabilirsin

X