2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Bizim doktor da mama kullanan bebeğe demir takviyesi şart değil dedi. Napıyım bilemedim
Ben bunu özellikle sordum doktorumuza, biz yarı yarıya anne sütü ve mama ile beslenmemize rağmen. doktor sadece mama ile besleniyor olsa bile mamanın içindeki demirin emilimi çok az olduğu için yine demir damlası takviyesine ihtiyaç olurdu o yüzden başlasanız iyi olur dedi. Bekleyip 8-9 aydan sonra demirini ölçtürüp başlamak isteyenler oluyor ama o zamana kadar bebek ihtiyacı olan demiri alamamış olur, ki o zamana kadar ek gıdadaki et vs. ile demir alıyor olsa bile yine de bebeklerin genelinde demir eksikliği olur bu nedenle takviye şart dedi. Bazı doktorların görüşü farklı olabiliyor tabi canım iyice araştırıp içine sinen şekilde devam etmek en iyisi.

Demir bize açken ver demişti doktor . Bana da sidefer önerdi canım ama ben bestiron aldım .emzirmeden 1 saat civarı sonra veriyorum ben de.
Bizim doktorumuz Sidefer’i aç tok farketmeksizin verebilirsin demişti 😂 günün herhangi bir saatinde verebilirsin, tek başına damlayı almak istemezse mamasına katabilirsin demişti. Dün öyle yaptım mamanın içinde hiç farketmeden içti.

Bnde adet olmadım, bu masajı bılıyorum, hamile kalmadan öncede yapıyordum bı etkısı olmuyordu🤭
Bi akrabamda işe yaramış. ☺️ ben de hep lekeleniyordum devamı gelmiyordu. Hayıt tohumu diye bi bitki var. Çayını yaptım iki kere ve adetim şükür söküldü. İbrahim saraçoğlu hep bahsediyordu bu kadar etkili olacağını bilmiyordum 😍 sütü de arttırıyormuş faydalıymış

Bi akrabamda işe yaramış. ☺️ ben de hep lekeleniyordum devamı gelmiyordu. Hayıt tohumu diye bi bitki var. Çayını yaptım iki kere ve adetim şükür söküldü. İbrahim saraçoğlu hep bahsediyordu bu kadar etkili olacağını bilmiyordum 😍 sütü de arttırıyormuş faydalıymış
Hayıt tohumu bndemı alsam. Adet olmadıgım için heryerım şiş halaa benım parmaklarım bile😒 gercı henüz dokrora bıle gtmedım önce doktora gıtmelıyım

Hayıt tohumu bndemı alsam. Adet olmadıgım için heryerım şiş halaa benım parmaklarım bile😒 gercı henüz dokrora bıle gtmedım önce doktora gıtmelıyım
Ben doktor muayenesi olduktan sonra emin olduktan sonra kullandım benim de gobegim bir türlü inmeyince rahatsız oldum. bana da yüzük olmuyor ondan mı ki

Bna ne yüzük oluyor ne de ayakkabılarım, nede kıyafetlerım 🤭+15 kilodayım ben halaa, veremedım🥺
Ya inşallah verirsin ama süt olsun diye mecbur her şeyden yiyoruz İştahımız açılıyor emzirirdikçe. benim anlamadığım göbeğimin çevresi hala biraz siyah ve göbek deliğim dışarıda duruyor ve karnım hala şiş kilo değil de şişlik var gibi yuvarlak duruyor anlayamıyorum adet de oldum aynı..

Ya inşallah verirsin ama süt olsun diye mecbur her şeyden yiyoruz İştahımız açılıyor emzirirdikçe. benim anlamadığım göbeğimin çevresi hala biraz siyah ve göbek deliğim dışarıda duruyor ve karnım hala şiş kilo değil de şişlik var gibi yuvarlak duruyor anlayamıyorum adet de oldum aynı..
Bnımde karnım şiş kaldı, iştahımda acık. Oğlumda 1 yıldan sonra kılo verıp kndımı toparlayabılmıştım

5. Ay olduk. Ay çok zorlanıyorum. 3 ve 4. Aylar çok rahattım. Ne güzel gündüz gece uyuyordu. Huzursuzluk falan yoktu. 4.5 aylıktan beri çok huzursuz. Resmen gaz yeniden döndü. Geceleri gazdan uyuyamiyor. Yeniden gaz ilaci aldık. Gece gündüz agliyor huzursuz. 5. Ayda 8 kilo olmuş. Nasil sizce. Sizin bebişler 5. Ayda kilosu kaçtı

Herkes 4 Ay atağı çok zor diyorlardı bizde o atak olmadi beni yormadi derken.

X