2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Bizde kakasını yapamama nedeni makat darlığı vardı onu hallettik hareketlendiler haliyle ayaklarını çok güzel oynatıyo 10 hareketinden 2 sini osur bari sabah duyarsam birdaha kim bilir ne zaman duyuyorm yada o gün o kadar bitti sonrada sancılanıyo haliyle. Geçenlerde ultrasona soktu doktoru organlarına bakalım diye pankreas hariç bütün organları gaz bunun dedi gazdan göremedi bakamadı yani nasıl düzelicek inanın bilmiyorum
Masaj yapiyo musun? Emzirmeden hemen önce bir de karnın kenarlarinda kalıyormuş oralardan ortaya getirerek aşağı indirerek sonrasında bisiklet hareketi ve bacakları karna bastirma şeklinde. O şekilde çıkaramadigi zaman emerken falan da cikartiyor

Masaj yapiyo musun? Emzirmeden hemen önce bir de karnın kenarlarinda kalıyormuş oralardan ortaya getirerek aşağı indirerek sonrasında bisiklet hareketi ve bacakları karna bastirma şeklinde. O şekilde çıkaramadigi zaman emerken falan da cikartiyor
Ne masajlar yapıyorm acı elma yağı aldım onunla bile yapıyorum. Her fırsatta bacaklarını hareket ettiriyorum ama yok gaz çıkaramıyo nolcak bilmiyorum

Merhabalar arkadaşlar. Uzun zamandır takip edemiyordum burayı umarım herkes ve tüm bebekler iyidir. Bebişlerle tatil yaptınız mı ya da yapmayı dusunuyor musunuz onu merak ediyorum. Biz Kocaeliden İzmire geldik ailemizin yanına yani Bi yolculuk atlattik. Şimdi buradan birkaç gün tatil planımız var ama ben bebekle gitme konusunda çok endişeliyim. 4 aylık olduk tam Doktorumuz denize 5ten sonra sokabilirsiniz demişti üç beş dk anca tutarım soksam da ama kafamda tatile dair çok soru işareti var. Tecrübelerini paylaşmak isteyen olursa çok mutlu olurum.

Merhabalar arkadaşlar. Uzun zamandır takip edemiyordum burayı umarım herkes ve tüm bebekler iyidir. Bebişlerle tatil yaptınız mı ya da yapmayı dusunuyor musunuz onu merak ediyorum. Biz Kocaeliden İzmire geldik ailemizin yanına yani Bi yolculuk atlattik. Şimdi buradan birkaç gün tatil planımız var ama ben bebekle gitme konusunda çok endişeliyim. 4 aylık olduk tam Doktorumuz denize 5ten sonra sokabilirsiniz demişti üç beş dk anca tutarım soksam da ama kafamda tatile dair çok soru işareti var. Tecrübelerini paylaşmak isteyen olursa çok mutlu olurum.
canım ben soktum drnize çom temiz bir denizdi çıkınca ds duş aldırdım çırılçıplak soktum kafasına şapka taktım ilkinde 10 dakika diyerek günde 20 dakika sabah öğle aksam soktum hiç zorlanmadık tatilde ama çimlerde şezlong tuttuk kumsal sıcak oluyordu ağaç altında serinde durduk ana kucağını çok seviyor benimki onu da plaja hep taşıdık güneş kremi vs kullanmadım baktım erken diyorlar otelde çok rahat ettim hiç sıkıntı yaşamadım

Benimki dört aylıkken 6 kg diye bile herkes tombiş diye seviyor anlamadım 7 kg 200 gramı nasıl zayıf derler 🫣 maşallahı var bence. Fos kilonun da bir anlamı yok önemli olan kalsiyum vs ile kilo alması zaten.
Benim kızımda 4 aylıkken tam 6 kilo geldi. Doktor iyi diyor ama kendi ayındakilerin 1 kilo altında nerdeyse . Kaç kilo doğdu canım senin bebeğin

Doktor bize 4 aylıkken sokabilirsiniz ama ağzına burnuna su kaçırmayın enfeksiyon kapmasın dedi. Güneş kremini mutlaka sürüp saat 5ten sonra denize sokun dedi. Biz bir defa 10-15 dk kadar soktuk şu ayakların geçtiği bebek simitleri var ya onunla.

canım ben soktum drnize çom temiz bir denizdi çıkınca ds duş aldırdım çırılçıplak soktum kafasına şapka taktım ilkinde 10 dakika diyerek günde 20 dakika sabah öğle aksam soktum hiç zorlanmadık tatilde ama çimlerde şezlong tuttuk kumsal sıcak oluyordu ağaç altında serinde durduk ana kucağını çok seviyor benimki onu da plaja hep taşıdık güneş kremi vs kullanmadım baktım erken diyorlar otelde çok rahat ettim hiç sıkıntı yaşamadım
Çok teşekkür ederim canım cevabın için aynen baktım bende otelin çimlerde de şezlonglari var o kısmı daha iyi olabilir. Benim biraz gözüm korkuyor hep odada geçirip kendime iyice eziyete mi dönüştürürüm diyordum

Benim kızımda 4 aylıkken tam 6 kilo geldi. Doktor iyi diyor ama kendi ayındakilerin 1 kilo altında nerdeyse . Kaç kilo doğdu canım senin bebeğin
3500 doğdu sarılık geçirdi fazla beslenmedi başta. baya kilo kaybı da yaşadı. Günde bir-iki kez mama veriyorum o yüzden tombikliği yoksa sütüm asla yetmez ona 😁

İZmirde yanlış bilmiyorsam bazen deniz soğuk oluyormuş. Ilık ve rüzgarsız anında üstten şemsiyeli bişey ile sokabilirsiniz denize. Ya da kucağınızdayken güneşi arkasına alacak şekilde vücudu da sudakalacak şekilde durabilir. Denizden çıkmadan biri havluyla beklesin Bebekler bi de güneşten rahatsız olabiliyorlar şapka takabilirsiniz. Çok da titizlenmeyin. Biz ikinciyi saldık bakalım biraz rahat büyüsün😅

Doktor bize 4 aylıkken sokabilirsiniz ama ağzına burnuna su kaçırmayın enfeksiyon kapmasın dedi. Güneş kremini mutlaka sürüp saat 5ten sonra denize sokun dedi. Biz bir defa 10-15 dk kadar soktuk şu ayakların geçtiği bebek simitleri var ya onunla.
Bizimki de özellikle kafasını da sokun dedi ben vücudunu soksam iyidir de😃 bizede mustela güneş kremini onerdi

Çok teşekkür ederim canım cevabın için aynen baktım bende otelin çimlerde de şezlonglari var o kısmı daha iyi olabilir. Benim biraz gözüm korkuyor hep odada geçirip kendime iyice eziyete mi dönüştürürüm diyordum
kuzucum sabah 8 de odadan çıktım gece 12 de odaya girdim ben 🤣 odada ne işim var mis gibi şezlonga yatırdım uyuttum anakucağında oynadı gece canlı müzik kulağını yormasın diye kulaklık taktık uzakta tuttuk havuz kenarında biz çok rahat ettik hiç sorun olmaz merak etme sen zaten temiz hava yoruluyor baygın uyuyor geceleri :)

Herkes biberon tutuyor yazmıs 12 mart doğumluyuz. Dönüyor her yöne biberon tutmuyor ağzıyla köpurcuk yapmıyor. Herkesın yapıyor sanıtım

Cnm bu sene uzun bi tatıile gtmedik ama 3 ay köydeyim ben yazın. Günü birlik deniz ve havuza gdıyoruz henüz sokmadım daha, bnce bu kadar kasma rahat ol, ne kdr rahat olursan bnce o kdar guzel geçer

Ne masajlar yapıyorm acı elma yağı aldım onunla bile yapıyorum. Her fırsatta bacaklarını hareket ettiriyorum ama yok gaz çıkaramıyo nolcak bilmiyorum
mommy's bliss gripe water doktorunuza sorabilirsiniz bize cok iyi geliyor🙏🏻 hatta bizde gece gaz problemi oluyodu night olanini kullaniyoruz duzenli cok rahat ve uzun uyuyor tabii yuz ustu yatiyor onunda etkisi oluyodur ama damla da cok ise yaradi. uykudan onceki emmesinde 2.5 ml olarak veriyorum ben normalde 5 ml bu aylara ama 2.5 yeterli geliyor hep gazini kendi cikariyor

X