2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Canım benim her anne bebeği için en iyisini bilir ama büyüme hormonunu kaçorıyo bebeğiniz. 20:00-02.00arası salınıyo. Belki sizin yanınızda uyur oturduğunuz yerde tabi dakın yanlış anlamayın her evin dinamiği çok ayrıdır saygı duyuyorum. Ben tatilde bile sekizde bebek arabasında uyuttum taktık yani çok mühim çünkü

Mama verince tam doyuyor. O zaman bi kaç saat derin uyuyor ben de o uüzden 10-11 arası mama verip derin uykuya yatırıyorum. Biz gerçekten yattıgımızda uyuyor o da. Diğer saatler kestiriyor. Tikabasa nın anlattıgı gibi alıştı malesef. Gece 4te 6da 7de 8de hep uyanıyor emip devam ediyor uykuya.

Kizlar merhaba buralar sessizlesti.
Bende oğlumun uyuma düzenini anlatayim. Saat 2 3 gibi uyuyor. Saat sabah 7 gibi emmeye kalkıyor. Sonra 9 emmeye kalkıyor. 10 11 gibi güne başlıyor. Yani geç uyuyup geç uyaniyor.

Kızlar haklısınız ama geç uyumak yawrularımıza çok zararlı gelecekteki tüm metabolizmaları buna göre zihinsel gelişimleri buna göre şekilleniyor. Ben size 2aylık yaptığım uyku düzenşnden bahsedeyim oğlum 50günlüktü ve gece 11de uyuyodu zaten iki saatte bir uyanıyodu ama ben gerçekten kafaya koydum isterse sabah 4 de uyansın alıştıracağım dedim ve başladım. Ilgazı alıp sekizde odaya anne beşiği yanına götürdüm güldük konuştuk yedi gazı derken uyuması 11i buldu ama hep sessiz ışıksız ortamda uykuya hazırladım kitap okudum hikayeler anlattım oyaladım yani. Odadan ikimizde çıkmadık bütün akşam işlerini bıraktım . Böyle 3-4 gün direndi ama ağlatmadım kesinlikle zorla uyutmadım ama ortam hazırladım. 3-4 gün sonra 10da uyumaya başladı sonra 9 sonra 8e geldik iki haftada ve hep aynı saatte yatağa götürdüm ve uyuması gerektiğini anlıyo böylelikte. Kaç sabah 4de uyandık oyunlar oynadık güne başladık ama sonra 6 ya kadar uzadı bu durum şimdi saat sekiz olduğunda zaten uyumaya gidelim diye gözüme bakıyo uyku kalitesi arttı bebekler rutini sever . Tabi bu süreçte ben hiç eşimle oturmadım işlerimi gece uyurken hallettim. Şuan şükür 8de uyuyoruz ve şuan çayımızı sakince yudumluyoruz ve gece bir. Veya iki defa kalkıyoruz ve sabah güne başlıyoruz . Zaten bu aylarda öğleden önce bir uyku öğleden sonra iki uyku şeklinde gidiyor . En geç 18 de son uykudan uyanması gerekiyo iki saat sonrada gece uykusuna geçiyor.18ile 20.00arası babmızda eve geliyor oyun oynuyolar baya yoruluyo veere yatak. Çok uzun oldu kusuruma bakmayın tabiki misafirlipe gittik anneanne dedeye gittik günlerce kaldık ama her gitiğim yerde uyuttum misafirim gelince de aynı şekilde davrandım. İnş diş dönemi vs bozulmaz

ben de akşamları 8-8.30 arası unutuyorum ancak bebeğimle 1 haftadır aşırı huzursuzluk var. 4 ay atağı mı, diş mi, gaz mı hiçbir şey anlamadım. bakalım inşallah eski düzene döneriz
popuyu kaldırıp kasıyor kendini, durduk yere gaz mı diyeceğim ama bugüne kadar gaz sorunu yaşamazken bu aydan sonra yaşamakta çok ilginç olur bakalım

Tebrik ederim güzel oturtmuşsunuz düzeni. Ama bizim uygulamamız mümkün olmuyor. Babası zaten en erken 8bucukta eve geliyor. Bebeği özlüyor. Bebeğin babasıyla vakit geçirmesi de çok önemli, baba ilgilenirken ben dinleniyorum, Şimdi 10 gündür annemlerdeyiz yoğun geçiyor gün, geç yatıyor mecburen ama eve gidince en azından 9 buçuga alıştırcam. Dediğin gibi beni diş dönemi korkutuyor bir de gece terörü bizi mahvetmişti oğlumda. İnşallah bu sefer böyle olmaz

Kızlar bişey sorcam, bebeklerinize çorap giydiriyor musunuz gün içinde. Ben gece gündüz giydiriyorum. Çok mu koruyorum sizce. 10 gündür kayserideyim. Hava dengesiz oluyor gece birden soğuyor. O yüzden riske atamadım. Gündüz de alışkanlık oldu. Bunun doğrusu ne acaba? Ben kendim de uyurken giyerim ondan sanırım

bizim evde sürekli klima açık,bebeğim asla üstünü de örttürmüyor bilinçli şekilde atıyor. o yüzden çorap giydiriyorum evde. ama dışarıda ayaklar fora

Popoyu kaldırıyosa geçmiş olsun atak haftası çinkü dönecek artık demek iki haftaya döner aman yüksekte bırakmayın bizimki artık dönüyo

Ben giydirmiyoeum arada annem çorabı sokuyo ama kızdığımı bildiği için hemen ısıttım çıkardım diyo . Bizim evde de klimayla iklimlendirme yapıyorum 24derece de sabit tutturuyorum ev sıcaklığını çoraba gerek yok ki

Baba erken yatıp sabah oynasın bizimki bazen görev olunca geç geliyo sabaha 6 da kalkıyo ılgaz o da kalkıp işe gidene kadar oynuyolar ben de kahvaltısını hazırlıyorum daha keyifli oluyo hatta

ya ben de aslında çoraba karşıyım ama ayakları buz gibi oluyor ve gazı artıyor onu farkettim. klima öncesi giydirmiyordum yenidoğan döneminde bile, ev sıcaktı. gazı farkettiğim için giydiriyorum yoksa o minnoşları izlemek içimi eritiyor

Baba erken yatıp sabah oynasın bizimki bazen görev olunca geç geliyo sabaha 6 da kalkıyo ılgaz o da kalkıp işe gidene kadar oynuyolar ben de kahvaltısını hazırlıyorum daha keyifli oluyo hatta
Kızım sabah o saatlerde uyuyor. Eşim zaten 5 dk giyinip çıkıyor. Her evde bi şekilde düzen oturuyor aile yaşantısı doğrultusunda.

Bizde cnm 4-4,5 gbi kalkıyor, sonraları 2şer saat ara ile emip uyuyor. Uykusu bölünmeden.. Sabah 10.30a kdr devam ediyor bu serüven

Kizlar merhaba buralar sessizlesti.
Bende oğlumun uyuma düzenini anlatayim. Saat 2 3 gibi uyuyor. Saat sabah 7 gibi emmeye kalkıyor. Sonra 9 emmeye kalkıyor. 10 11 gibi güne başlıyor. Yani geç uyuyup geç uyaniyor.
Bizden daha geç yatanıda varmış, peki gündüz uykusu nasıl cnm. Bn mesela en geç 5e kdar gunduz uykusundan uyanmalı, gerçi gubduz uykularımız bölük börçük oldu

Cnm gayet güzel bnde denedim erken yatırmayı tüm ortamı hazrladım ama olmadı, son uykusundan 6da kalkarsa akşam 8de gece uykusuna nasıl geçiyor şaşırdım dogrusu

Bzım buralarda serin ama kavrulduğu zamanlarda oldu, ozamnlar çorap giydrmedim ama hava sıcaklığı normalse giydirdim gce giydirmıyorum çok aşırı serin değilse

Cnm gayet güzel bnde denedim erken yatırmayı tüm ortamı hazrladım ama olmadı, son uykusundan 6da kalkarsa akşam 8de gece uykusuna nasıl geçiyor şaşırdım dogrusu
Akşam sekiz bizim gece uykusu kesin saatı yani ondan önce 5de son uykusundan kalkabiliyor o değişiyo ama en geç kalkmasa bile akşam altıda kaldırıyorum 8 dr uyku geliyo .iki saat ii yoruluyooo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…