2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281

o kadar çok etken var ki..
gündüz ne kadar uyuyor? kaç saatte bir ne kadar süre uykusu var?
akşam kaçta gece uykusuna geçiyor ve nasıl geçiyor? destek var mı uykuya geçerken?

emzik verince uyumuyor mu yoksa ağlıyor mu?

ne kadar sürdü sizin atağınız? bir de emerken de zorluk çıkarmaya başladı ağlayıp geri atıyor kendini. zorlamadan sakinleştirici kolik müzik açıyorum, ağlama kesilince devam ediyorum emzirmeye umarım Red konusu şiddeti artmaz.
çok sakindi bebeğim, bambaşka bir hal aldı şu 4 günde

Yaklaşık iki hafta sürdü emmede de sıkıntı çıkardı durup dururken huzursuzluk yaşadı ama geçici haftaya bişeyiniz kalmaz . Red konusunu aklınıza getirmeyin ağlayınca sakşnleştirip tekrar verdim şuan hiç sorun yok geçici süreç öyle düşünün bitince çok daha güzel bir rutini oluyoo

Gündüz uyanık pek kalamıyor. Uyutmazsam ağlıyor. En son akşam 7de uyanmış oluyor ve gece 9-10da falan uykusu geliyor. 9 gibi uyuduysa mutlaka geri kalkıyor yarım saat bakınıp geri uyuyor ve bu sefer derin uyuyor. Uyurken emzik veriyorum. Emmesi bitince yataga koyup pışpışlıyorum gece uykusuna geçişte kendi uyuyor maşallah. Gündüz de biraz mayıştırıp yataga koyup pışpışlayınca uyuyor.

çok rahatlattınız içimi, çok teşekkür ederim. inşallah

5. aya mı denk geliyo bu güzel rutin? Biz haftaya 4 aylık olcaz, şimdilik atak durumu yok ama heran başlayacak gibi, huysuzluğu arttı biraz.

gündüz uyku süreleri belki biraz uzun olabilir. totalde gündüz 4-5 saat uyku öneriliyor. gece uykusu da 10-12 saat arası. gündüz çok uyuyorsa belki o yüzden gece daha sık uyanıyordur. yoksa maşallah güzel bir düzeniniz var

Bebeğin istediği doğrultusunda uyuttugum için düzene de bebek karar veriyor aslında. Sadece akşam erken uyutmadıgım için biraz kötü hissediyorum. Bebeklerin gelişimi en çok 9dan sonra ve uykuda oldugu için.. biraz daha büyüyünce erken uyuturum artık.

yani uzmanlara kalsa 7de yatırmalıyız ama ben de açıkçası onun düzenine göre uyuyorum. Tek dikkat ettiğim gündüz aşırı uyumaması, çok uyuyorsa uyku hafiften seviyorum uyanması için. yoksa ben de ona ayak uyduruyorum robot değiller neticede.
Ay tabi bu 4 günü saymazsak, çok fenalardayız çok

Geçer bu da geçer, nazar değmesin maşallah sizin düzen de güzelmiş. Gündüz en geç kaça kadar uyutuyordun?

Geçer bu da geçer, nazar değmesin maşallah sizin düzen de güzelmiş. Gündüz en geç kaça kadar uyutuyordun?

şöyle ki sabah 7de zaten aslında kalkıyordu yani güne başlangıcımız oluyordu, beslenme alt değiştirme derken tekrar 9da uyuyordu. Yani aslında 2 saat uyanıklık ve aşağı yukarı ortalama 1.5 saat uykumuz oluyordu günde 3 kere. öğlen ki uykusu 2 saat oluyordu sabah ve akşam 1.5 saat uyuyordu. toplam 5 saat gündüz uykusu.

ama ben de onu izliyordum baktım esniyor ya da mıkmıklanıyor alıp emzirip yatağa götürüyordum.
o yüzden de bazen hızlı emer, bazen daha uyuşuk davranır vs gün akışına göre akşam uyku saatimiz belli oluyordu.

Ben gündüz uykularını hiç saymadım bi saycam ne kadar uyuyor diye bakalım. Kısa kestirmeleri çok yapıyor bir kez de uzun uyuyor o yüzden sayamadım aslında. Bakalım böyle böyle büyüyecekler 3 ay oldu bizimkisi daha yeni.

Selamm kızlarr sizin bebişlerde evde ağlıyor mu ?
Resmen pencereye bakıp ağlıyor beni dışarı çıkart dercesine geziyoruz dışarda susuyor fena alıştı gönlü olmadan gelince uyumuyor bile

Resmen pencereye bakıp ağlıyor beni dışarı çıkart dercesine geziyoruz dışarda susuyor fena alıştı gönlü olmadan gelince uyumuyor bile
Benimki de öyle, dışarda gıkı çıkmıyor evde sürekli mızırdanıyor. Hava sıcak o yüzden galiba.

5. aya mı denk geliyo bu güzel rutin? Biz haftaya 4 aylık olcaz, şimdilik atak durumu yok ama heran başlayacak gibi, huysuzluğu arttı biraz.
Bizim 3.5aylıkken başladı dr bizi uyardı algılaması önden gidiyo etrafı inceliyo çok o yüzden başlayacak dedi. Başladı ve bitti şükür. Şuan sünnet olduk biraz onun huzursuzluğu var o kadar. 5.aya yeni girdik

Kızlar kesinlikle akşam 8-9arası uyumuş olsun o kadar önemli ki bırakın erken kalksın anne için zor evet biz 6da kalkıyoruz ama 8de uyuyoruz.anne baba saati için çok güzel oluyo ve sabah algısı çok açık oluyo öğreteceğimiz şeyler için. Tabi bu aynı zamanda arkadaşım olan pedagog tavsiyesi bize.

8gibi zaten uyusa bile 10da mutlaka uyanıyor uykusunu biraz alıyor bir saat sonra tam uyuyor 11 gibi..
ben sabah uykusunu çok severim bebeğim 6da kalkarsa uykusuzluktan sütüm bile olmaz akşam ne yaparsam yapayım erken yatamam. Bebek de bana çekecek sanırım. Ama en azından dediğin 8-9 saatleri arasında uyuturum gelişimi için

Cnm bazı bebişler öyle, bızde yok böyle bısey ama uyutmak için yada susturmk için özellikle dısarı çıkartan arkadaslarım var

Cnm mercan 12 gbi uyuyor gce, asla 8-9 gbi uyumaz, geceyi ancak 12de idrak ediyor beraber yattgımızda. Yatak odasına yatırsam uyanıyor ama herkes yatınca uyanmıyor, bu dogdugundan beri böyle, boyle alıştı. Açıkçası bnımde işime gelıyor cunku 10-11 arası kalkıyoruz bırlıkte sabah erken kalksaydı kesınlıkle ben biterdim, asla kalkamam çunku. Akşamlarıda 12ye kdr ailecek oturuyoruz anne-baba-çocuk saati

Ben 35 yaşında anne oldum ve hep rahat çalışma saatlerim oldu inana ki ben delisiyim uykunun ama iş bu kadar önemli olunca mecburen uyanıyorum . Eğer çocuk 8-9arası tam doyuyosa gece 1gibi uyanmalı 4aylıklar için tabi bu ve hiç gece konuşmadan emip tekrar yatırmak ya da besleyip direk uykuya devam ettirmek gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…