2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Aslı dün biri Atlası görmeye geldi hayran kaldı, çok güzel bir bebek uzun zamandır böyle bebek görmedim dedi, sonuna ama çok zayıf diye eklediiiiii
Ya boyle insanlar valla normal değil gerizekalı el kadar bebek ne bekliyorsun hepsi öyle zaten minnaciklar keşke şey deseydin sen ilkokula gidecek büyüklükte mi doğdun hiç kafana takma onları atlas alması gereken kilo aralığında almış zaten kilosunu önemli olan o persentil tablosu varya doktorlar ordan takip ediyorlar. Bide kuzum bu artık böyle devam edecek insanların dediğini onemsersen yandın bugün zayıf der iki gün sonra konuşamıyor mu der sonra bezden çıkmadı mı halaa der kulağını kapa cevaplarını ver sustur

Reactions: The
Aslı dün biri Atlası görmeye geldi hayran kaldı, çok güzel bir bebek uzun zamandır böyle bebek görmedim dedi, sonuna ama çok zayıf diye eklediiiiii

Sana kızıcam en sonunda, sen neden takıyorsun ki bunları, zayıf olsun bosver kaç kilo şuan, eminim benim oğlumda zayıf değildir vallahi ben zayıflığını hiç mi hiç takmıyorum zayıf olan da büyüyecek şişman olan da büyütecek, bilmiyorum okudun mu defalarca yazdım daha önce, ilk oğlum zayıf bir bebekti büyüdükçe kilo aldı, şuan keşke zayıf olsa diyoruz,
Bak hamilelikte neler yaşadın stres oldun, çok şükür kucağında bebeğin, bazı zamanlar bunu bile hayal etmedin, bak çok şükür şu zamana, şu zamanlarını öpüp koklayarak stressiz geçir, ilerde arkana baktığında üzülürsün keşke kimseyi takmasaydım dersin, bebeğinin keyfini çıkar kuzum

Ya senin bebişinin kendin söylüyorsun boyu uzun uzun oluncada kilosu görünmüyor..kaç şimdi kilosu?seni bitirdiler onun bunun sözüne takılma yeterki sağlıklı olsun anne sütüm yok mesela benim şimdi ama takmıyorum..eşim 5 yaşına kadar anne sütü içmiş hiç kilolu diğil hasta oluncada geç iyileşiyor..birde sen kendinde zayıfsın benim gibi bizim bebişlerde bize benzicek bu kadar basit hiç üzülme bunun için çok şükür zor olsa bile kavuştuk bebişlerimize

Nerdeyse 5 gündür oglum kuduruyor. Çogunlukla gece başliyor 10 ve 3 aralık ne yapsamda sakinlemiyor. Aglamaktan most mor oluyor yerde koysam. Kucagima alsam bile durmuyor. Memede bile agliyor o derece 3 ten sonra sabaha kadar uyuyor emmeye bile kalkmiyor sabah kendim uyanıp emziriyorum. Gündüzleri çok keyifli tamam uyumasada bu kadar aglamiyor. Zaten kucakçı yerine koysan aglamaya basliyor. Hemen başını gögsünde koyup dik tutarak taşimalisn yoksa kimsede durmuyor kp veriyorum sevsin baksın diye oda yaşlı kucaginda taşimak zor geliyor. Garibim nasil dayaniyorsun diyor
Şuanda her gün anamı aglatmiyormuşçasina minnoş minnoş uyuyor. Ay bu minicik minnoş haline nasil yaygarayi kopartiyor.

Eklentiler

• 20240423_113646.jpg
    97,7 KB · Görüntüleme: 68
Ne Kuzum, 3.380 Doğdu hastanede Oyyy yerimmm kaç günlük oldu kolik mi acaba canım

Zaten inan canım beni yoran acaba doydu mu kilo aldı mı? Gibi düşünceler. Aynen canım kavuştuk. Şükür olsun

Çok stresliyim, acaba kilo aldı mı acaba doydu mu diye kendime sormaktan öyle yoruldum ki. Beni yoran bu düşünceler aslında.

Ne
Kuzum, 3.380 Doğdu hastanede
Oyyy yerimmm kaç günlük oldu kolik mi acaba canım
45 gün oldu yani evet gazı var ama bu böyle gaz işi degil. Gazdan agladiginda belli ediyor kirmizi olup ayaklarini çekiyor ıkınıyor. Gece aglamalari o gibi degil. Mesela altini degistirmek için yerde koyuyorum sanki dövüyormuşcasina agliyor kucagima aliyorum yine mirin kirin. Kundak yapiyorum yine agliyor. Açiyorum yine agliyor. Eşim boyle yaptigni gormuyor geldi ogluma dedi ........oglum sana bir kız kardeş yapalimmmi diyor....... zaten sinirden aglamişim. Agzina çakarim ben daha daha çocuk yapmam dedim acaba atak haftasindami ki
6+2 hafta şuan

Çok stresliyim, acaba kilo aldı mı acaba doydu mu diye kendime sormaktan öyle yoruldum ki. Beni yoran bu düşünceler aslında.
Ay sen benim oglumun dogdugu halini bir gör sözde 3 kilo ama ayakları yüzü falan çokkk küçük hastaneden eve geldik hemen ertesi kurban kestik yakinlar falan geldi. Her kess ayy çok küçük kaç kilo dogdu. Bende evet küçük degilmi diyorum kendilerinden önce. Hiç takmadim çok şükür saglikli yanimda. Benim ilk bebegim kilolu dogdugu için vefat etmişti o yuzden ben küçük te olsa bakıp bakıp şükretiyorum. Sende takma canim

Şuan kaç kilo canım benim ki öyle minnak birsey yüzü falan küçücük, ah kuzum bu evladın yanında çok şükür bugün bizde 40 günlük olduk

Ne
Kuzum, 3.380 Doğdu hastanede
Oyyy yerimmm kaç günlük oldu kolik mi acaba canım

Maşallah kuzum bak ne güzel doğmuş
Benimki daha minik minik kuşum diye seviyorum
Şuan kaç kilo

Günde 4 5 defa çişli bez yapıyorsa doyuyor dur kuzum, doktoruna kontrolüne de gidiyorsun zaten, ona göre hareket edersin, hiç stres olma, doymazsa mamasını arttırırsın kilosuna göre doktor söyler zaten, inan büyüdükçe farklı sorunlar çıkıyor ve şu günlerde stres olduğumuza güleceğiz

Aynen öyle benimki 2610 doğdu hastaneden çıktığımızda 2400 dü
1ay kontrolünde 3500 doktor beğendi dediğin gibi, Çoğunuzun doğum kilosunu 1.ayda tamamladı benim oğlum, olsun sağlıklı olsun huzurlu olsun da zayıf olsun hiç problem değil, normal gelişim sağlasın yeter ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…