2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
kızlar hangi mamaları kullanıyorsunuz, memnun kaldıklarınızı söyler misiniz? sanırım mama+memeye döneceğiz biz 😞
Sma optipro ve comfort ikisinden de memnunum kilo aldırımı gaz kaka problemleri i yaşamadı.
Şimdi aptamil prosyneo deniyorum bir sorundan kaynaklı

Bizim pazartesi 2 aylık aşılarımız var bakalım nasıl geçecek 3 tane birden canı çok acıyacak 🥹
Bizim de oldu çok canı yandı öncesinde calpol bebekler için mor olan aldık eve :)
Sağ sol ve koldan oldu aşılar. 10. Saatte ateş ve ağrılar başladı 1 çay kaşığı şurup ver dedi doktor. Ateş 38 olmuştu. Aşı olduğu gibi uyku hali başladı bütün gün uyudu. 8. Saatte iştahsızlık ve hıysuzluk başladı. Şuruptan 1.5 saat sonra ateş düşmeye başladı. Tabi kat kat giydirmedim üstünü örtmeden yatırdım oda ısısı 23 dereceye sabitledim. Bütün gece saat başı ateş ölçtüm sabaha kadar çünkü acıdan sanırım özellikle aşı koluna yattığında çığlık atarak ağlamayla uyandı o yüzden şurup ateş olmasa bile ağrıyı alsın diye verecektim. Doktor 2 gün ateş hali olursa vermeye devam edebilirsin dedi ama benim bir kez şurup vermem yeterli oldu ertesi güne bir şey kalmamıştı şükür 🙏🏻 🙂
3. Ayda rotavirüs yaptıracağım ebe o şekilde önerdi.
Aşı olurken canları yandı ağladı Baya 3 kişi zor tuttuk diyebilirim ama benimki o şekildeydi her bebek farklı tabi ebe bugün hep 2 aylık bebeklerle doluydu burası aşı günü dedi :) 3 gün banyo yasak bir gün önceden banyoları yaptırdım. İnşallah sizinde güzel geçer stresli bu aşı işleri bizler için :)

Kızlar bebiskolariniza aldığınız güzel elbise tulum modellerinin resmini ve linkini atar mısınız 🤗 önümüzde ki ay nikah var orda giydirmek istiyorum kizçeme ☺️ buarada nikah 18 Mayısta alyanin 16 Mayıs'ta ikinci ay aşıları var ateş yapma riski varya acaba sonraki hafta vurdursam aşıları olur mu biliyor musunuz?
Ben 2 ay 10 günlükken vurdurdum 💝

Kızlar benim bebişin kakası yapışkanlı resmen..mukuslu demek istemedim😂 Ay bide 2 gündür cok kusmaya başladı. Böyle olan var mı hiç? Süt alrrjisi belirtileriymiş. Hastaneye gidicez
Ben yapışkanlı demiyordum yağlı diyordum😅resmen elimden çıkmıyordu yıkarken sağlık ocağı vit d verdi ondan sandım onu bırakınca az az oldu sonra tamamen geçti ama doktor sorun yok diyor ola bilir.Kusmada hep diyordum bizde vardı midesine baktır ola bilir reflü olsun şurup kullanıyoruz şimdi çok şükür yok kusması arada sırada fazla yeyince ufaktan akıyor o normal zaten

Bizi. 23 günlükken, 7.8 çıktı doktor daha bakmaya gerek yok risk yok dedi,
Keşke bize de deseydi yüksek dedi gidicez bakalım bende başında sarılık var gözlerinde özellikle geçmedi bir türlü biliyorum ama başka bir sıkıntı olmasın diye gözden kaçmasın diye gidicez doktora

Kızlar kitap okuyordum bakın bebeklerde nesne sürekliliği 2.ayda başlıyormuş yani bizi görünce ya da kucağımızda annesi olduğumuzu biliyor bırakınca da yok olduk zannediyormuş bu yüzden ağlıyormuş ve bu durum 2.yaşına kadar devam edebiliyorMuş çok ilginç değil mi ..

Eklentiler

• IMG_20240420_235427.jpg
    IMG_20240420_235427.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 31
Evet hanımlar atak haftasından sesleniyorum, buralar çok fena 😀😀🤣 dün tam 2 aylık olduk, ama dün galiba en zor günlerimdendi. Eşimi işten çağırdım geldi onunla baktık yani karnı tok gazı yok ama hep boş ağlamalar, meme reddi, uykuya dalmama falan yaşadık..hatta eşimle dayanamadık arabayla gezmeye çıkardık ve anında uyudu arabada eve geldik yine uyandı ve gece 3 buçuk gibi uyudu. Bugün iyiyiz çok şükür 😍😍 ama dün çok yorucuydu.. Bu arada biz gaz damlasını kullanmayı bıraktık 3 gün oldu, iyiydi ve bir birakalim bakalım nasıl olcak dedik. Şu anlık bir sıkıntı yok gibi bakalım 😍 Bu hafta bizimde 2. Ay aşimiz var ve benim aklıma geldikçe stres basıyor, tabiki yaptircam ama aklım da çok karışık yaptırmamayi da göze alamam ama ama özellikle sosyal medyada aşılar için söylenenler hiç hoş değil bana masum da gelmiyor. Çevremde yaptırmayan üç dört arkadaşım var onlar aklımı karıştiriyor gibi. Eşim bu yaptırmamiz konusunda net olduğu için yaptırcaz tabi ki

Ben 30. güne kadar bekledim sen daha beklerdim ama öyle bir krize girdik ki vermek zorunda kalmıştım anne memesine uygun meme reddi yapmayacak bir emzik buldum onu aldım hemşiremin tavsiyesiyle daha önce burada linkini paylaşmıştım bibs anatomik damaklı emzik diye geçiyor
Dediğin emzik 0+ mı aldın 6+ alsam çok mu büyük olur? Bi fotoğraf gönderir misin kararsız kaldım? Benimki emziği tutuyor ama reflüden dolayı sanırım öğürüyor bazen.

Ben yapışkanlı demiyordum yağlı diyordum😅resmen elimden çıkmıyordu yıkarken sağlık ocağı vit d verdi ondan sandım onu bırakınca az az oldu sonra tamamen geçti ama doktor sorun yok diyor ola bilir.Kusmada hep diyordum bizde vardı midesine baktır ola bilir reflü olsun şurup kullanıyoruz şimdi çok şükür yok kusması arada sırada fazla yeyince ufaktan akıyor o normal zaten
bakalım canım gidicez işte...çok da emmiyor ama süt akışım hızlı bu sebep olabiliyormuş

Kızlar ben gaz damlası probiyotik vermiyordum toplam 1 hafta felan kullandık sonra bıraktım içime sinmediği için. Az önce canıma tak etti hem onu o halde görmek hemde bişey yapamamak. Aguline diye bi damla almıştık sab simplex kullanmıştık hiç işe yaramamıştı o bizde. Agulineyi verdim ve direkt sustu emdi ve uyudu. Hepsi 10 dk içinde oldu ve pırtını da yaptı. Tesadüf mü bilmiyorum ama bana bu mantıklı gelmiyor senin nasıl bi etkin var da böyle oluyo bi anda yani aklım çok karışık vermek istemiyorum bu tarz şeyler
Sabah aksam gramajları eşit şekilde rezene, çörekotu, anason olan çay yapıp içiyorum. 1 su bardağına 1 tatlı kaşıgı koyuyorum. Aşırı memnunum. Hipp mama da anne sütü yetmeyince veriyorum. Gaz damlası vs kullanmadık hiç. Karnı toklen ağlarsa gazı var diyip masaj yapıyoruz. Sıcak su torbası da iş görüyor. Bu şekilde idare ediyoruz canım. Belki senin o damlada da bu bitkilerden biri vardır. İçeriğine bak bi araştır

Kızlar ah kızlaaar 43 günlük olduk eşimle ilişkiye girelim dedik evde prezervatif yoktu doğal yollarla korunalım dedik. 2bucuk yıldır korunmamış kocam bugün de korunmayı unuttu ve olan oldu. Hamile kalmam dimi etrafınızda hiç duydunuz mu böyle olan
Alıştın tabi hunharca sevişmeye unuttun dimi 😂😂 benim alt komşum öyle kalmış üç aylikken anlamış hamile olduğunu 🥴

Alıştın tabi hunharca sevişmeye unuttun dimi 😂😂 benim alt komşum öyle kalmış üç aylikken anlamış hamile olduğunu 🥴
Kız yok önce bi ton nutuk attım bak sakın unutma korunmayı aman diyim bittim ben ikinci bebeyi kaldıramam dedim sonra oldu sjsgdf hunharca sevişmeyi kocam özlemiş hamileyken de rahat olamıyodu adam kendinden geçti unuttu ama hamileysem ben kendimden gecicem 🤣🤣🤣

Kız yok önce bi ton nutuk attım bak sakın unutma korunmayı aman diyim bittim ben ikinci bebeyi kaldıramam dedim sonra oldu sjsgdf hunharca sevişmeyi kocam özlemiş hamileyken de rahat olamıyodu adam kendinden geçti unuttu ama hamileysem ben kendimden gecicem 🤣🤣🤣
Ben 10yıllık evliyim. Geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz. Hemşirem yok artık öyle bir korunma yok. Sen bu güne kadar nasıl hamile kalmadın demişti. 😂 Senin bahsettiğin de çekilme mi ?

Ben 10yıllık evliyim. Geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz. Hemşirem yok artık öyle bir korunma yok. Sen bu güne kadar nasıl hamile kalmadın demişti. 😂 Senin bahsettiğin de çekilme mi ?
Hayır bacım aslında evet geri çekilerek korunacaktık evde balon yok 🤣 ama biz evlendiğimizden beri korunmadık ilk defa korunacaktı çıkacaktı alt tarafı ama tam bitmeye yakın eyvah dedi zaten bitirmiş sonunu çıkardı 🤣🤣🤣 sanmıyorum ya hamile kalmam kızım 2 yıl sonrs oldu hemen şıp diye kalmam bence

Hayır bacım aslında evet geri çekilerek korunacaktık evde balon yok 🤣 ama biz evlendiğimizden beri korunmadık ilk defa korunacaktı çıkacaktı alt tarafı ama tam bitmeye yakın eyvah dedi zaten bitirmiş sonunu çıkardı 🤣🤣🤣 sanmıyorum ya hamile kalmam kızım 2 yıl sonrs oldu hemen şıp diye kalmam bence
Ayy en kötü ihtimal olmuş 🤭 inşallah tutmaz ne diyim. Benimki isteyince bile olmadığından senin gibi ben de rahattım hep. 2. Yi ben istiyordum eşim istemiyordu. Büyük konuştum bilerek kazayla hamile kalanları kınadım aaa ne kadar dikkatsizler falan diye. 😁 Yine de zorla bi kaç denemede oldu bebeğim :)) ama şimdi doğum korkusu geçmediği için ya 3. Kaza kurşunu olursa diye korkuyorum 😧 tövbe istemiyorum başka 🥲

X