2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Ay kuzum kolay gelsin ne diyeyim çok zor insan yaşamadan bilemezmiş ama bana okurken daral geldiyse seni düşünemiyorum. Beraber mi yaşıyorsunuz yoksa sadece 40 ı çıkana kadar mı beraber kalıyorsunuz
Beraber malasef. Çocugu ona güvenip bir yere gidilemez o kadar yani.
65 yaşinda ama çok pis. Odasini bir gorseniz çekirdek kabuklarini bile yere atiyor yedigi şekerin dışını bile yere atiyor. Hani temizliyorum ertesi gün yine ayni artik bende temizlemiyorum. Gina geldi gerçekten.
Yani anliyorum yaslidir altina kaçiriyor ama çamasirlarini makineye atmiyor bende eşimde diyoruz ama kadin elde yikiyor kokusu gitmiyor. kaçirdigi kiyafetini çikarmadan o ustunde kuruyor. Geliyor yatakta oturuyor. Oturdugu yerden o koku kaç gün gitmiyor. Yaninda durulucak gibi degil. Esimde kiziyor elde iyi yikamiyorsun makineye at diye. Ama kendince makine bozulacak diye atmiyor. Yemin ederim iyi yikamiyorsun kokun var demeye utaniyorum.

Vallahi bilmiyorum canım ben olsam yapmazdım ne olur ne olmaz

Canım bende Prima kullanıyorum ama kaka taşıyor. Yanlış mı bağlıyorum diye düşünüyorum artık. Bel kısmını içeri doğru kıvırıyor musun?

Bugün 53 olduk canım
Yok kıvırmıyorum normal nasılsa öyle bağlıyorum göbeği düştükten sonra kıvırmayı bıraktım, bezin içinde yapışkanlı bir şerit gibi bir şey var onu elimle açıyorum önce sonra bağlıyorum bir de bacaklarının içinden eteklerini çıkarıyorum bağladıktan sonra bezini anlatabildim mi bilmiyorum

Allah sabır versin. Başka eve çıkma şansınız yok mu ?

Allah sabır versin. Başka eve çıkma şansınız yok mu ?
Çikicaz ama şuanlik o kadar bütçemiz yok.
Bide diyor ki istersen küçük gelinin yerine sen kalabilirsn bizim yanimizda diyor. Kaynim daha evlenmedi.

Reactions: The
Diğer oğlunla ilgileniyorsa ne güzel kardeşim 2 çocuğuna tek baktı geceler yarın işe kalkıcak diye bir söz diyemedi..bizde tek çocuk sabaha kadar tek bakıyorum bayram günlerinde bir tek yardım etti bana

Çikicaz ama şuanlik o kadar bütçemiz yok.
Bide diyor ki istersen küçük gelinin yerine sen kalabilirsn bizim yanimizda diyor. Kaynim daha evlenmedi.
Sağolasın ben doydum deseydin niye illa birinin mi kalmasi gerekiyormuş? İnşallah bir an önce çıkarabilirsiniz canım, Allah kolaylık versin

Diğer oğlunla ilgileniyorsa ne güzel kardeşim 2 çocuğuna tek baktı geceler yarın işe kalkıcak diye bir söz diyemedi..bizde tek çocuk sabaha kadar tek bakıyorum bayram günlerinde bir tek yardım etti bana
Sanki onlar ise gidiyor da biz akşama kadar yatıyor muyuz? Şahsen eşim adına söylüyorum ki ben ondan daha çok yoruluyorum akşama kadar. Eğer bir baba hamallık falan yapmıyorsa bir anneden daha fazla yorulmuyordur bence gün içinde

Cnm bırebir aynı seyleri yaşadım. Birlikte oturdum. Çekirdekkabuğu, altına kaçırma olayları yeni evliyken yaşadım. Ve çocugum olmadan o evden çıkmalıyım dedim ve çıktım. K.v evıydi
Peki o ev kimin evi oda önemli. K.v mi sende kalıyor senmi onun evine gelin gttın?

Sağolasın ben doydum deseydin niye illa birinin mi kalmasi gerekiyormuş? İnşallah bir an önce çıkarabilirsiniz canım, Allah kolaylık versin
Içimden daha beterini diyorum yani burda anne babanin yaninda genelde küçük oglan kalır

Kızlar göğsümde yangı ağrı batmalar var dayanamıyorum resmen ebe sağ dedi pompayla, sağıyorum ama geçmiyor sıcak duş aldım elimle masaj yaptım geçmiyor neyapmam lazım
Havluyu ıslatip ütüyle isittim koydum sonra tarakla ucuna doğru tarar gibi yaptım dişli taraklar var ya plastik onunla yukarıdan aşağıya doğru memenin etrafından ucuna doğru yaraya taraya baya iyi geldi bana meme dokum koltuk altına çıkmıştı süt dolmuştu göğsüm bebek iki gün düzgün emmeyince öyle oldu küvöze düzenli süt sağıp götürünce düzeldi çok şükür

Hayir biz onlarin evindeyiz. Aslinda çok iyi birisi hamileligimde şimdi bile bir işe bile dokundurmuyor. Gerçekten yemek yiyeyim diye annem bile israrci degil. Çocuklarina çok düşkün. evde istemedigini onun için boyle yaptigini sanmiyorum. Boyle bir sey dusunecek birisi degil. Eşime banada aşiri düşkün. Yani işte boyle eski kafalari var

Şahsen benim sütüm ondan kesildi kendi adıma konuşuyorum gece çocuk sabah ev işi ve çocuk.Bu çocuğu çok bekledim ondan gece uykum olsa bile çok sabırlıyım ama ne kadar sabırlı olsam bile sonuçta bende dinlenmeliyim.Erkekler işe gidiyor bunu behane ediyorlar sanki biz çalışmıyoruz..

Kızlar çok çaresiz kaldım kızımın biri demir ilacını başladı 6 gün oldu. 6 gündür kakasını yapamıyordu. Demir ilacının zaten kabızlık yapabileceğini doktor söylemişti. Aslında 2 gün yaptı ama canı yana yana ağlayarak çığlık çığlığa katı kıvamda yaptı keçi boku kadar yani o da. Az önce uykudan uyandı çığlık çığlığa 1 saat ağladı aç da değildi yeni yemişti gazını da çıkarmıştım alt üst uyutmuştum çok da uykusu vardı bende öyle uyanınca ve susmayınca bakacağımı bilemedim altını değiştirip tekrar besleyeyim açtır belki dedim. Bezinde yine katı top gibi kaka vardı o an yine çığlık atarak ağlamaya başladı anladım artık kakasını yapamıyordu yani elimle popoyu genişletip yardım ediyordum ama kapalıydı deliği katılarak morarmaya başladı ağlayarak belli yani çok canı yanıyordu göz yaşları akmaya başladı kucağımda bile sakinleşmedi. Bende hemen YouTube dan kabız bebeklere masaja baktım o sıra yorumlarda biri masajı boşverin kulak çubuğuna zeytinyağı sürüp sağ sol yapın anında yapıyor kaka yazmış baktım yorumun altında bir sürü yorum var Allah razı olsun bizde denedik saniyesinde oldu falan normalde böyle şeylere karşıyım yani kendi kaslarını kullanarak yapması taraftarıyım bir de zeytinyağını oraya buraya sürmek ne bileyim içim rahat etmiyor öyle şeylerde ama çok çaresiz kaldım yani 1 saat hiç susmadı o sıra doktorumuza yazdım o da cevap cerene kadar baktım kızım morarmaya devam ediyor nefesini tuttu yani artım ağlamaktan canı çıkacak koştum zeytinyağına kulak çubuğunu batırıp hafif girişten sokmamla çıkması kakanın bir oldu ay o rahatladıkça ben rahatladım o ağlıyor ben ağlıyorum canı nasıl yanıyor gözümün önünde elimden başka çare gelmedi kiraz çekirdeği kemeri de koydum öncesinde işe yaramadı. Zeytinyağı saniyesinde çıkardı 10 dk boyunca çocuk içini boşalttı 3 tane bez harcadım altına yani içi baya doluymuş affedersiniz ama çok rahatladım onu öyle rahat görünce hemen keyfi yerine geldi yavrum nasıl acı çekmiş geri uyudu inşallah alışkanlık yapmaz da kendi kendine yine kasılıp yapmaya devam eder. Gerçi bir seferden bir şey olur mu bilmiyorum ya da bir daha zor durumda kalırsan sanırım yine yaparım doktor kabızlık için bir ilaç vermezse. Eşimi aradım dedim böyle bir şey yaptım bir şey olur mu o da yapmasaydın gece acile gidip lavman yaptıracaktık o da bağırsak tembelleştiriyor ona bakılırsa sen evde rahatlatmışsın aynı şey yaptığın lavman yapmak gibi bir şey yani bir şey olmaz çocuk rahatladıysa dedi. Mantıklı da geldi bana.

Canım bir an önce ayrı eve çıkmaya bakın. 1 oda da olsa kendi evinizde oturun gerçekten insanın kendi düzeniyle, kurallarıyla oturması gibisi yok. Bak şimdi çocuğun da var artık kendi kurallarına göre büyütmenin tadını yaşarsın bu şekilde çok zor ve bir çok şey içinde kalacak.

İçine sokma kuzum uyar sadece kenarlardan valla ben ıkı cocugumdada yaptım mamalarına zeytın yagı koy bır koy bır koyma mesela oda işe yarıyor, bızım burnumuz dolu yıne genızde hırıltı rahat nefes alamıyor serum yapıyorum burnunu yıkıyorum çekıyorum buhar yapıyorum yok gıtmıyor delı olcam

Mamaya zeytinyağı koymak da aklıma geldi de ona cesaret edemedim kuzum ya bir daha bu uyarma işini yapar mıyım bilmiyorum ama yaparsam içine sokmayayaım o zaman kenarlardan uyarayım sağol
Ne zamandır serum buhar yapmana rağmen hırıltı gitmiyor canım? Sarı balgamlı mukus yoksa en azından hasta değildir temizledikçe geçer canım bizimkilerin 1 gün temizlemezsen hırıltı yine oluyor ama sarı mukus yok hasta değil diyip geçiyorum şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…