2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
tabi canım D vitaminini ağzına damlat ben bazen aşısını kapatıyorlar tükürüp o yüzden çay kaşığına 3 damla damlatıp çay kaşığıyla da veriyorum ya da ocean marka alacaksan 1 fıs direk ağzına sıkabilirsin 1 fıs =3 damla zaten arkasına ayazıyoe kutunun ben 1 fıs sıkıyorum 3 damla yerine geçiyor
Yanlışlıkla çok fazla verdim 😭 senin mesajını beklemeden denedik ve çocuğa 12-13 damla gitti neredeyse

kızlar dün sabah ilk büyük halama ziyarete gidelim dedik kardesim sabah değil aksam gidelim diye çok ısrar edince plan değişti önce bir küçük halama ondan sonra büyük halama aksam maaile gectik.

benim başım çok ağrıdı tansiyonuma baktık 10-15 çıktı aaa çok yüksek derken halam kendimi iyi hissetmiyorum dedi 78 yaşında kalp hastası birden fenalastı yanımızda tansiyonu 4-8 oldu gözler gitti ölüyor sandık ambulans geldi su vs biseyler verdiler benim tansiyonum da 12-18 oldı

sağlık ekibi ikinizide hastaneye götürmeliyiz diypr bebek açım diye ağlıyor

böyle bir aksam yaşamadık ama iyi ki halama da sabah değil aksam gitmişix hepimiz ordaydık yoksa tek yaşıyor

bende pazartesi gideceğim hastaneye doğumdam beri hep tansiyonum yüksek

kızlar dün sabah ilk büyük halama ziyarete gidelim dedik kardesim sabah değil aksam gidelim diye çok ısrar edince plan değişti önce bir küçük halama ondan sonra büyük halama aksam maaile gectik.

benim başım çok ağrıdı tansiyonuma baktık 10-15 çıktı aaa çok yüksek derken halam kendimi iyi hissetmiyorum dedi 78 yaşında kalp hastası birden fenalastı yanımızda tansiyonu 4-8 oldu gözler gitti ölüyor sandık ambulans geldi su vs biseyler verdiler benim tansiyonum da 12-18 oldı

böyle bir aksam yaşamadık ama iyi ki halama da sabah değil aksam gitmişix hepimiz ordaydık yoksa tek yaşıyor

Canım çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm, sende ihmal etme hemen git tansiyonuna baktır halan nasıl iyi mi şimdi

Kizlarrr acil öneri sling kullanan var mı hangi marka alsam berbat bir gece geçirdik yorgunluktan bitik haldeyim en azından slingte taşıyım da sırtım ağrımasın ya
Aslı bende öyleyimmmm, gece rezil geçti. Artık eşimle aramıza aldık ta öyle uyudu yaaa, gaz sancısı mahvetti. İlay’s slingleri güzelmiş womi womi hemşiresi önermiş araştırdım bende iyi,

Aslı bende öyleyimmmm, gece rezil geçti. Artık eşimle aramıza aldık ta öyle uyudu yaaa, gaz sancısı mahvetti. İlay’s slingleri güzelmiş womi womi hemşiresi önermiş araştırdım bende iyi,
Bizim kızda gazdan mahfoldu ya artık ağlayacak sesi kalmadı öyle diyim ememedi bile çok kötü bir geceydi şuan boyleyse atak haftası düşünemiyorum... Ben plates topunda zipliyorum ya sakinleştirmek için en azından dedim slinge koyar ziplarim ama inşallah durur içinde saol kuzum bende baktığımda en çok o marka hoşuma gitti

Son yapılan araştırmalara göre D vitamini vermek doğru değilmiş dedi açıklamıştı eşime sorarım ama şu an hiç hatırlamıyorum o an Ağlamakla meşguldüm😂😂 ben tuhaf bir şekilde tam lohusa doğum dahil olmak üzere hala çok duygusalım durup durup ağlıyorum öyle hüzünlü değil ama ağlama buluyor beni minik minik😂😂😂🙈 bugün tam üç haftalık oldu acaba ne zaman geçecek bu duygu durumu
Bende de öyle bugün 15gunluk olduk, annem yanimizdaydi, o da gidince iyice duygulanır oldum herseye 🥴kendiliğinden gözlerimden sapır sapır dokuluyor valla, çok buyuk bişe olmuş gibi

Kizlar bir de ben mestil damla kullaniyorum gaz icin var mı kullanan aranızda

Bende almıştım daha kullanmadım bugün bı takicam çünkü annemde yeni gitti ev işi vs yapamam yoksa yemek bile yiyemem

Canım benim hemşirem önermedi karıştırdın galiba🙈 ama ben de alacağım sanırım sizle aynı durumdayım 3 gündür uykusuzum sürekli bir ağlama modu ve hiçbir işimi halledemiyorum tuvalete bile zar zor gidiyorum

Benimkide öyle..besledikten hemen sonra zaten yatırmıyorum gazını çıkartıyorum sonra yatırıyorum kusma sallamadan olmuyor bizde emzikte yok sallamasam çok zor olur bana..sende kuzum ikiz olduğu için ikisini bir yatırıyorsun sanırım ayaklarını ondan tepiyorlar benimkine yatak büyük bile🤣
Aynen canım yan yana yattıkları için sanırım ondan tepiyorlar boyları yetiyor yan yattıkları için düz yatsalar sallayamazlar aslında neyse biraz daha bekliyim 🤣

Ben sallamıycam diye karar aldım kucakta da sallamıyorum ama büyük konuşmayım. Tercih etmem çok çok zorda kalırsam sallarım belki kriz anlarında. Alışkanlık yapan bebekleri çok gördüm şiddeti artırıyor anne babalar mecbur kaldıkça sonunda neredeyse hamakta yatıyorlar.
Bende ya alışır hep isterlerse diye korkuyorum biraz daha beklicem sadece mama hazırlayana kadar gece durmuyorlar onda da emzik veriyorum atıp ağlamaya devam ediyorlar ona bir çözüm bulmaya çalışıyorum

Kizlarrr acil öneri sling kullanan var mı hangi marka alsam berbat bir gece geçirdik yorgunluktan bitik haldeyim en azından slingte taşıyım da sırtım ağrımasın ya

Canım benim hemşirem önermedi karıştırdın galiba🙈 ama ben de alacağım sanırım sizle aynı durumdayım 3 gündür uykusuzum sürekli bir ağlama modu ve hiçbir işimi halledemiyorum tuvalete bile zar zor gidiyorum
2 gündür bizim bebede baya ağlama krizleri de uyuyamıyor, sürekli emmek istiyorsa, sadece emmme sakinleştiriyor,sürekli emmek istiyor, çok sık emdiği içinde gaz yapıyor, bu sefer ona ağlıyor, kıvranıyor, kucakta bile ağlıyor, sizin bebeler kucakta susuyor mu sling bende düşündüm ama benimkinin ağlama krizini sadece emme. Çözüyor
İlays sling baya iyi yorumlar var
Biz galiba atak haftasındayız bugün 33 günlük

2 gündür bizim bebede baya ağlama krizleri de uyuyamıyor, sürekli emmek istiyorsa, sadece emmme sakinleştiriyor,sürekli emmek istiyor, çok sık emdiği içinde gaz yapıyor, bu sefer ona ağlıyor, kıvranıyor, kucakta bile ağlıyor, sizin bebeler kucakta susuyor mu sling bende düşündüm ama benimkinin ağlama krizini sadece emme. Çözüyor
Ay Allah'ım sanırım buara hepimizin bebeğine biseyler olmuş herkes ağlama krizine girdiğini söylemiş 😥 benim kızımda öyleydi bitek memeyle sakinlesiyordu doktor daha çok gaz yapıyor diye 2 saatten önce verme dedi ama dün öyle bir geceydi ki gazdan ememedi bile bir iki çekip bıraktı yarım saatten fazla uyumadı oda biz elimizde hamak yapıp salladik öyle bıraktığımız gibi uyanıp ağlama krizine girdi sürekli. Gördüm o modeli çokta beğendim ama ya durmazsa diye korkmadım değil çokta pahalı boşa para vermek istemiyorum bitane puset örtüsü sipariş verdim aynı sling gibi kumaşı onun içinde önce deniycem durursa alırım artık

Herkese selam bebeğim 6 günlük oldu göğüs ucum küçük olduğu için kalkanla emziriyorum. Ama bırakmak istiyorum göğsümü nasıl tutturabilirim bir fikri olan var mı? Gerçekten zor oluyor kalkanla.

Doğum yapalı kaç gün oldu bende buyuk 17-18 leri görmüştü ama stres ve uykusuzluk azalınca biraz uyuyabılınce normal bişiler yıyebılınce tansıyonum normale döndü çok şükür hormonlarında etkisi bende doğum sonrası başladı yuksek tansıyon, hatta ilaç yazdılar ama kullanmadım bebeğe mama verıyorsan eğer bir iki kere mamayla besleseler sen kesıntısız uyusan bir gececek hepsi

Canım senin yazdıkların eşittir benim yaşadıklarım yani kopyala yapıştır o kadar 😭 benimki de sadece memede susuyor ben mememi emsin ama ben tutmayayım istiyorum belki slingle o şekilde bağlarım diye düşündüm bilmiyorum çünkü hiçbir şekilde susmuyor hadi bugün yarın neyse eşim tatilde o yapıyor her şeyi ama pazartesi işe başlayacak ve o zaman ben açlıktan ölürüm çünkü kucağımdan inmiyor yatırınca bas bas bağırıyor çığlık kıyamet. Uyku süresi de kısa sanki hiç uyumuyor gibi geliyor ama mememde bıraksan saatlerce uyur. Mememi ağzından uyumasına rağmen zor çıkarıyorum onda da çıkardığım an gözlerini açıyor. Dün kp ler geldi 2 dk yanlarında oturamadım onlar da sevemedi ağlıyor yanlarında meme istiyor😭

Herkese selam bebeğim 6 günlük oldu göğüs ucum küçük olduğu için kalkanla emziriyorum. Ama bırakmak istiyorum göğsümü nasıl tutturabilirim bir fikri olan var mı? Gerçekten zor oluyor kalkanla.
Pompalarla süt sağımı yaparsan gögüs ucın çıkıyor benımkı ıce gömüktü o şekilde çıktı her ıkı dogumumda da

X