2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Günaydın güzeller güzeli anneleeerr 😍 Gece bir korkuttu oğluşum beni kafası mı ayakları mı ne tam altta çıkış yolundaydı firar etmeye çalıştı heralde 😂😂 vura vura canım nasıl acıdı var ya en sonunda dedim oğlum biliyorum daraldın ama biraz daha bekle annenin canını yakma anlaştık heralde durdu bir anda 😂😂
Cnm bnde dünden beri hareketleri az hissetmye başladım. Gözüm hep karnımda. Kızım kıpiş kıpış, hiç durmuyor dıye dıye nazarmı degdırdım acaba, acaba yerimi daraldı dıyorum.

Geçmiş olsun canım evet salgın var , inşallah bir an önce iyileşir oğluşun sana geçmeden , Vallahi sırf bu hastalık yüzünden de özel hastanede tek odada doğumdan sonra olmak istiyorum , yoksa araştırma hastanesinde perinatolog ta doğum için aynı güveni vermişti ama orası belki çok hijyenik değildir diye takıyorum kafaya
Kayinbabam rahatsız şu sıralar, şehir hastanesine gitmek zorunda kaldık. Gerçekten aşırı bir salgın var, herkes hastanede sanki. Dün sırf hastanenin bahçesinden arabayla 20 dkda çıkabildim. Gittiğin özel hastane güven vermiyor mu?

Kayinbabam rahatsız şu sıralar, şehir hastanesine gitmek zorunda kaldık. Gerçekten aşırı bir salgın var, herkes hastanede sanki. Dün sırf hastanenin bahçesinden arabayla 20 dkda çıkabildim. Gittiğin özel hastane güven vermiyor mu?
Ben özel muayeneye gidiyorum doktorun anlaşmalı olduğu özel hastane var , orası da nispeten Araştırma hastanesinden daha iyidir ama büyükşehirde büyümüş biri olarak tatil beldesinde yaşıyorum şu an buralarda sağlık seçeneği daha az canım bir aksilik olmazsa özel hastanede olacak büyük bir ihtimal doğumum

• Beğen
Reactions: The
Kızlar ben doğumu üniversite hastanesinde yaptım. Yani normalde özel takipliydim biliyorsunuz. Ama Samsun’a gelince özele gitmedim direk üniversite hastanesine gittim. En detaylı yerler oralar. Ameliyata giren ekip çok tatlıydı beni çok sakinleştirmeye çalıştı. 18di tansiyonum ameliyata girerken benim. Hepsi çok kibar ve iyiydi. Ve ben 4 gece yattım normalde herkesi 2.gün çıkarıyorlar. Benimle baya ilgilendiler doktorum da aşırı ilgili ve iyiydi bana herşeyi tane tane anlattı. Ameliyatımın detayı epikriz mi ne o raporla bana verildi.

Tecrübeli anneler birşey sormak istiyorum. Doğum parası bilmem ne parası yapmam gereken bi şey var mı? Bunlar çok cüzi miktarlarsa tenezzül etmek de istemiyorum zaten

Cnm bnde dünden beri hareketleri az hissetmye başladım. Gözüm hep karnımda. Kızım kıpiş kıpış, hiç durmuyor dıye dıye nazarmı degdırdım acaba, acaba yerimi daraldı dıyorum.
Kuzum aslında senin durum daha normal doktor büyüdükçe yeri daralır hareketi daha azalır diyordu bana da ama öyle olmadı benim oğlan annesine çekmiş 😂 bende annemi doğuma kadar uyutmamışım simdi karnima bakiyor ayni sen aynii hareketler diyo genetikte olabilir gercekten annemin 3.cocuguyum ablam ve abim de hastaneye gitmis kac kere hareket etmiyolar diye bende de tam tersi yani 🤷🏻‍♀️😁 o yüzden cok kafana takma ama icin rahat etsin diyorsanda aile hekimine sor bi oralarda kalp dinleme cihazlari var ya belki dinlerler 😍

Profilin üzerine tıklayınca gozardi et butonu var, mümkünse beni gozardi eder misin
Baştan beri gerçekten seninle yıldızımız uyuşmuyor, mümkünse benim dahil olduğum bir şeye yorum yapmanı istemiyorum.
Kime ne yorum yapacağımı ne önyargı ile yaklaşacağımı sana soracak değilim, koca kadiniz burda daha fazla zitlasmaya gerek yok.
Evt kesınlıkle oyle yapalım. Oyle bı secenk oldugunu bılseydım çoktan yapardım. Bnım dahil oldugum konularada baskalarını alıntılayarak sende yorum yapıyosun, bnce bakış açını değiştir insanlara, kadına yazdıgın cevap ne kadar yanlış, biride arkadan hay agzını öpim diye mesaj geliyor. Ne kdr ön yargılı. bnce sen farkında değilsin, kibir görüyorum ben burda. Bnada baştan beri hep iğneleyici cevaplar yazdın, gerckten çok değişiksıniz. Olaylara bıraz daha ılıman yaklasmanı önerırım.

The The Canım çok geçmiş olsun Allahım minik oglusuna şifa versin 😍🤲🏼 sende meyveni eksik etme ve agzini burnunu bol bol calkala burnunu tuzlu suyla veya deniz suyu varsa onla agzini sirkeli suyla hic hasta olmadan atlat insallah 🤲🏼

• Beğen
Reactions: The
Ben özel muayeneye gidiyorum doktorun anlaşmalı olduğu özel hastane var , orası da nispeten Araştırma hastanesinden daha iyidir ama büyükşehirde büyümüş biri olarak tatil beldesinde yaşıyorum şu an buralarda sağlık seçeneği daha az canım bir aksilik olmazsa özel hastanede olacak büyük bir ihtimal doğumum
Evet haklısın büyük şehirler kadar seçenek olmayabilir. Eğer gebeliginde bir risk yoksa ve mahremiyet açısından daha rahat olmak istiyorsan özel hastane bence de daha iyi bir seçenek.

3 yıl önce düşük yaptığımda merak eden o kadar çok öğrenci vardı ki hastanede( üniv hastanesi de değildi ) gelen giden bakıyordu 🥲😅 normalde de tesettürlü biriyim yani acil durumlarda eyvallah ama sırf öğrenciler bir şeyler öğrensin diye çatala yatıp bekleyemem öyle. Utanmış ve kendimi kötü hissetmiştim. Sonrasında da devlet hastanesi bir seçenek olmaktan çıktı benim için.

The The Canım çok geçmiş olsun Allahım minik oglusuna şifa versin 😍🤲🏼 sende meyveni eksik etme ve agzini burnunu bol bol calkala burnunu tuzlu suyla veya deniz suyu varsa onla agzini sirkeli suyla hic hasta olmadan atlat insallah 🤲🏼
Allah razı olsun canım. Doğru diyorsun şu sirkeli su olayını unutmuşum onu yapayım kendime. Amin amin inşallah 🤲🏻

Kızlar ben doğumu üniversite hastanesinde yaptım. Yani normalde özel takipliydim biliyorsunuz. Ama Samsun’a gelince özele gitmedim direk üniversite hastanesine gittim. En detaylı yerler oralar. Ameliyata giren ekip çok tatlıydı beni çok sakinleştirmeye çalıştı. 18di tansiyonum ameliyata girerken benim. Hepsi çok kibar ve iyiydi. Ve ben 4 gece yattım normalde herkesi 2.gün çıkarıyorlar. Benimle baya ilgilendiler doktorum da aşırı ilgili ve iyiydi bana herşeyi tane tane anlattı. Ameliyatımın detayı epikriz mi ne o raporla bana verildi.

Tecrübeli anneler birşey sormak istiyorum. Doğum parası bilmem ne parası yapmam gereken bi şey var mı? Bunlar çok cüzi miktarlarsa tenezzül etmek de istemiyorum zaten
Güzel bir hastaneye denk gelmişsin canım cok sevindim. Üniversite hastaneleri gerçekten iyi oluyor, insan kendini daha güvende hissediyor ama işte yukarda da anlattığım gibi çok öğrenci olursa sıkıntı olabiliyor bazen 😅

Ben ilk çocuğumda almamıştım, belediye sendikadan doğum parası vermişti onu almıştım o baya makul bir paraydı😂. Çok küçük bir meblağ olarak hatırlıyorum devletin verdiğini.

Cnm doğum raporun çıktımı, cıktıysa muhasebecıye verdınmı, onu sgk sistemıne girecekler, doğum ücreti (ort 40.000 tl) az bi süt parası ve 300-400 tl gbi doğum parası alacaksın. Bunlar zıraat bankasına yada ptt ye yatıyor kuzum.
Bnım zamanımda boyleydı, bılenler yıne yorum yazsın.

Bu paralar bna raporum bttıkten 20 gun sonra yatmıştı

Ya bu aylarda normal onu biliyorum ama sıkmadan geliyor yani atletim sarariyor bunlarda erken doğum belirtisi yazınca korktum belimde de bir ağrı hayırlısıyla bir kucağımıza alsaydık🤲🤲
Evet kuzum zaten sıkmadan gelir sutyeninde, atletinde görürsün yada bianda ıslaklık hissedersin korkma hiç çok normal ☺️ amiiin sağlıkla zamanında gelsinler 🤲🏻

Kızlar selam kontrolden çıktım 28+1 iz bebeğimin kilosu 1300 gr birazcık moralim bozuldu açıkçası bir ayda 500 gr almış sadece. Ters duruyor ayaklar aşağıda dedi rahim uzunluğumun iyi olduğunu erken doğum gibi bir risk şuan olmadığını söyledi. Bende durumlar bu

Bence sen eşine söyleme her şeyi yanlış anlama ama alıştırmışsın ne biriktirsen vermeye bunlar da nasılsa sen de vardır diye borç yapmaya borç alıp vermeye alışmışlar başta eşin tabi. Ben de çalışıyorum ama her biriktirdiğimi söylemiyorum olmuyor erkekler zaten analarının evinde rahatlar kendi evlerinde de aynı konforu bizden eşlerinden bekliyorlar bi yerden sonra sen de yapmayacaksın zaten çocuğuna birikim yap ve söyleme söylesen bile verme. Borç yapmasaydın bana mı sordun yaparken de kredi çekelim de. Ve lütfen istediğin hastanede doğumunu yap bu çok önemli evine de lohusayken kimseyi almasan çok iyi edersin. Ben bunları yaptım ve sonunda ilk çocuğumu doğduktan sonra bile aylarca kimseye el sürdürmedim sırf onlar her b*ka karışıyorlar diye eşim de yanımda değildi. Kv çocuğu bile sevmemize fırsat vermiyordu ben şimdi ne söylese cevabını veriyorum tersleyecek olsam da bişey diyor musunuz işim var deyip kapatıyorum telefonu ya da onlara gitmişsem evde işim var deyip kaçıyorum onlar da anlıyorlar. Yani çok uzun konuştum çünkü ben böyle insanlara gerçekten sinir oluyorum sadece diyeceğim şu her şey kadın da bitiyor sen net olursan hayatındaki her şeyde netleşir kimseyi üzmeyeceğim diye kendini de yarın bi gün doğacak çocuğunu da harcama kimse için sonra daha büyük patlamaları oluyor insanın.
Eşim bu sene sıkıştı baya dükkana girdi araba aldı derken böyle oldu malesef ben de baştan sınırlarımı çizemedim ve şuan tepeme çıkıyorlar inanilmaz haklılar bana çok iyi davrandıklarini iddia ediyorlar falan ve bunu o kadar tatlı dille mazlum yapıyorlar ki aklınız durur asla yaptığım şeyler yeterli gelmiyor yeterli olmadığıma inandiriyorlar yeni yeni gözümü açıyorum

Cnm doğum raporun çıktımı, cıktıysa muhasebecıye verdınmı, onu sgk sistemıne girecekler, doğum ücreti (ort 40.000 tl) az bi süt parası ve 300-400 tl gbi doğum parası alacaksın. Bunlar zıraat bankasına yada ptt ye yatıyor kuzum.
Bnım zamanımda boyleydı, bılenler yıne yorum yazsın.

Bu paralar bna raporum bttıkten 20 gun sonra yatmıştı
Canım ya bu doğum parasını ben tam anladım diyorum sonra yine anlamadığımı fark ediyorum 😄
Şimdi doğum parası dediğimiz bizim doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta toplam 16 haftalık ücretli izin paramız iş verenden aldığımız değil mi?
Yoksa bu 16 hafta harici ek devletin bize yatırdığı bir para mı?
Şimdi ben bankacı olduğum için 4A sgk şu değilim benim raporluyken paramı devlet yatırmıyor bana iş veren yine maaş günümde maaşımı yatırıyor ben ptt den devletten para almıyorum 4C den görünüyor bankacılar o yüzden kafam karıştı soruyorum.

Kızlar selam kontrolden çıktım 28+1 iz bebeğimin kilosu 1300 gr birazcık moralim bozuldu açıkçası bir ayda 500 gr almış sadece. Ters duruyor ayaklar aşağıda dedi rahim uzunluğumun iyi olduğunu erken doğum gibi bir risk şuan olmadığını söyledi. Bende durumlar bu
Çok şükür riskin yok canım ne güzel ben 28 haftada 1200 Gr.çok iyi kilosu MaşAllah☺️🙌🏻

Kuzum kilosu bence çok iyi haftasına göre çünkü 28. Haftanın daha başında 1300 diyorsun maşallah zaten 28. Haftada ort. Genel kilo normal haftasında 1000 gr senin gayet iyi 🧿🙏🏻 sadece bu zamana kadar önde gitmiş sana o yüzden mi az geldi acaba üzülme 🥰

X