2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ben tam buğday ekmeğinden kaşarlı tost yapıyorum sabahları ondan sonraki öğünlerde ekmek tüketmiyorum zaten pek sevmiyorum ağırlık veriyor gibi hissediyorum 🙈 ama çoğu kişi doğumdan sonra veriyor canım çok da şeyetmemek gerekiyor.😅 Kardeşim hamileliğinde toplam 18 kilo aldı ve bebeği doğduktan bir süre sonra eski kilosunun daha da altına düştü şimdi çok zayıf tek sıkıntısı çok çatlağı olması o kadar kilo alıp verdiği için
Ayyy canım bana motive oldu bu? Şükür benim h çatlağım yok hiç bir yerimde 11,500 kilo aldım bende. Sanki böyle 18 ile bitirecek gibi aşırı dikkat ediyorum şekerden dolayı ama ben protein et çok yiyorum.

Ayyy canım bana motive oldu bu? Şükür benim h çatlağım yok hiç bir yerimde 11,500 kilo aldım bende. Sanki böyle 18 ile bitirecek gibi aşırı dikkat ediyorum şekerden dolayı ama ben protein et çok yiyorum.
Doğumdan sonra verirsin canım hiç dert etme demek ki çatlak meyilli değil vücudun bu da çok iyi bir şey 😍😍

Kakayi nasıl yıkıyordun canım ya ben suyu isitana kadar bir ton su akar israf oluyor gibi. Bir de yenidoğanken günde 6 7 defa kaka temizledigimi hatırlıyorum ne bileyim yıkamak çok zor gibi 😁
Kuzum hemen ısınıyor ki su omzuma havlusunu atardım belden aşağısını soyardim hemen sipsak yikardim tabi ki öyle minnak pirtlatmalarda yikamiyordum yalan yok yoğun kakalarda yıkıyordum

Kizlar benim su midem okadar gergin ki birsey yiyim yada yemeyeyim karin bolgemden daha fazla gerik son 5 gundur 😔

Kızlar kiwi markasının goğüs pompasını alan varmı lansinoh bu kadar para vermek hiç istemiyorum ya🫣
Ben wee baby aldım kuzum. Yani o gün nöbetçi eczanede sadede o varmış onu aldı eşim. Çünkü henüz almamıştım acil gerekince aldık

Oyy inşallah kuzum 🙏🏻 2 kutu prograf, 1 kutu dekort , 2 kutu coraspirin, 5 kutu redox-c , 1 kutu progestan, 1 kutu endol, 5 kutu metpamid, 1 tane progestan kalça iğnesi, 1 tane proluton , 3 tane oksapar , 6 tane enox (oksapar muadil) tabi kan sulandırıcıları gebelik sonunda ihtiyacım olmazsa kullanmazsam doğuma kadar vereceğim ücretsiz kuzum yazık kan sulandırıcı iğneler aşırı pahalı inşallah bana gerek kalmaz da hepsini vermek istiyoruz Allahın izniyle 🙏🏻
Oksapar varmı elinde fazladan kimsede kızlar

Kızlar kiwi markasının goğüs pompasını alan varmı lansinoh bu kadar para vermek hiç istemiyorum ya🫣
Ben aldım. Her markada mutlaka kötü yorum vardı. Madem öyle kiwi alayım dedim. Çekişi güzel geldi bana. Memnun kalmış baya kadın, pahalıya gerek yok yazmışlar. Zaten sütüm gelmezse hem onunla çekerim hem de elimle masaj ve sıkma yöntemi ile göğüslerimi hareketlendirmeye çalışırım. Zate gelir sütümüzde sıkıntı olacğaını sanmıyorum.

Kızlar bana dua edin ne olur şu hastalığı atlayayım. Öksürmekten ölüyorum, antibiyotikte kullanıyorum ama yok yani fayda eden bir şey yok. Burda gebelikte kullanılan oastiller vardı onları hatırlayan var mı eşime aldirsam belki iyi gelir
Ben de aynıyım. Geçmiyor öksürük. Antibiyotik iyi geliyor ama ciğerlere inmiş işte. Geçecek inşallah 🙏 BEn viks sürüyorum ayağımın altına çorap giyiyorum çok rahatlatıyor öksürüğü. Gece yatarken de göğsüme sürüyorum. Doktorum sürebilrisin dedi vicks.

Yok kuzum diyet yapsam bile kilo alıyorum keşki bebiş alsa🙌🏻
Senin bebeğinin kilosu iyi diye hatırlıyorum canım o alıyordur zaten tartıda gördüklerimizin yarısı bebişin kilosu, plasentanın ağırlığı, suyu, göğüs hacminin artması vs derken zaten yarısından çoğu doğumda gidecek inşallah 🙈

Pişik olmadan pişik kremi neden suresin ki kız? 2 yıl bez kullandık belki bir iki defa pişik oldu benim bebeğim
Ne bileyim ben. 2 arkadaşım yeni doğum yaptı, onlar mutlaka sür dediler. HErkes bişi diyo. 🧐

Benimde suyum fazla o zaman 38 39 düşüneyim bende🙌🏻☺️Ama boyu çok kısa diğilki bende 31 haftamda 39 boyu ama kilosu azdı 1462 haftaya doktordayım umarım kilosu iyi çıkar🙌🏻
Boyu kiloyu valla kafama takmıyorum , o haftalarda normalde 1.500 falan olması gerekiyormuş kuzum senin bebişte normal ki az değil kilosu , zamanında gelsinler de görürüz inşallah 38. leri

X