2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
😂 benim de öyle her zaman yanmıyor da salçalı şeyler falan yersem oluyor ama napalım misafirliklerde falan mecbur kalıyoruz ya

Kramp çok kötü ya 😢 Bazen bir giriyor ne yapacağımı şaşırıyorum acıdan kıvranıyorum
Ben zor olsa bile ayağımı hemen oynatıyorum hızlı hızlı bazen eşim kalkıyor masaj yapıyor ama dokunulacak halde olmuyor çok ağrı oluyor😏geçen akşam her ayağıma kramp girdi nefesim kesildi ağrıdan

Kızlar malum ıslak mendil bebişlerde pişik yapıyor. Sizler kullanacak mısınız? Ben ilk doğduğundan 6 aylık olana kadar kullanmayı düşünmüyorum pek ama dışarıda da pamukla falan uğraşamam. Sanki mutlaka ıslak mendil bulundurmak gerekecek. Ne marka alalım sleepy mi?
%99 sulu olanlardan tercih edebilirsiniz. Sleepyde, molfixte ve waterwipesta var.

Hayırlı günler kızlar güzel bir gün olsun hepimiz için🌸💜 Dün gece mide yanmasından doğuracam sandım okadar korkunçtuki sürekli okudum kalbim ağzımdaydı bişey olacak diye 🥹 kalkıp soğuk süt içtim fayda etmedi sonra burdan aklımda kalmıştı bir kaşık tahin yedim Allah razı olsun kimler yazdıysa 10-20 dk sonra geçti öyle uyumuşum 😔

Ay maşallah çok iyisin ya. Ben de çok dikkat ediyordum ama 2 haftadır cidden aşırı abarttım 🥺 yarından itibaren ekmeği tamamen kesip dikkat etmeye başlıycam yine 🥺🥺
Ben tam buğday ekmeğinden kaşarlı tost yapıyorum sabahları ondan sonraki öğünlerde ekmek tüketmiyorum zaten pek sevmiyorum ağırlık veriyor gibi hissediyorum 🙈 ama çoğu kişi doğumdan sonra veriyor canım çok da şeyetmemek gerekiyor.😅 Kardeşim hamileliğinde toplam 18 kilo aldı ve bebeği doğduktan bir süre sonra eski kilosunun daha da altına düştü şimdi çok zayıf tek sıkıntısı çok çatlağı olması o kadar kilo alıp verdiği için

Bende sleepy de var sarı yazılı paket bir de yenidoğan dönemi için molfix izotonik olandan aldım baya yorumları iyi ama tabi ıslak mendil kullanımı tercih meselesi kimisi 6 aya kadar hiç ıslak mendil kullanmıyor kimisi pamuk da kullanmayıp suyla altını sürekli temizliyormuş ( mesela annem yeğenlerimin altını ıslak mendille pamukla silmiyor direk suyun altında yıkıyor sürekli öyle bir durumda 😄 ) kimisi normal ıslak mendil bile kullanıyor parfümlü ben olabildiğince kendimce içime sinen molfix izotonik kullanacağım pamukta aldım belki o an ki ruh halim pamuk da kullanabilirim herkesin tercihi farklı oluyor bu konuda benim gördüğüm kadarıyla 🙂

Ben de pamuk aldım. Evdeyken pamukla kabasını alıp yaz ayına da denk geleceği için popişini yıkarım diye düşünüyorum. Ama kışın çocuk büyüyecek ve üşüyebilir. Her seferinde yapamayabilirim. Bir de yazın dışarıda olunca da pamukla falan yapılmaz.

Peki son bir soru daha. Bu mendillerle sildikten sonra üstüne bir de duru suyla silmemiz gerekiyor mu? Yoksa bu mendille silcez pişik kremini süreceğiz sonra altını mı bağlıcaz hemen?

Trip üstüne trip yiyiyorum. Hala hastayım ben kızmayın bana 🥲😂
Hehe. Yerim seni. Ayvanın mevsimi geçmeden şimdiden alıp buzluğa stok yapıyoruz. Vakti gelince de çekirdekleri suya koyup jel yapıyoruz. Ayvayı mı buzluğa koymalı yoksa direkt çekirdeğini mi orayı bilemedim ama bilenler söyler

1 yaşa kadar pamuk kullanmayı düşünüyorum evde ıslak mendil sadece dışarda ben sleepy bio natural aldım
Senin dediğin bu galiba demi kuzum? Peki bununla silince ardından normal su ile de silmek gerekir mi? Yoksa bununla silip pişik kremi sürüp bezimi takıcaz.

1704533847444.png

Kızlar malum ıslak mendil bebişlerde pişik yapıyor. Sizler kullanacak mısınız? Ben ilk doğduğundan 6 aylık olana kadar kullanmayı düşünmüyorum pek ama dışarıda da pamukla falan uğraşamam. Sanki mutlaka ıslak mendil bulundurmak gerekecek. Ne marka alalım sleepy mi?
Cnm ilk zamnlar ben ıslak mendili ılık su ile ıslatıp bebişi sılıyordum, uğrastırıcı ama osekılde yapıyordum. Sonra mecbur ıslak mendılle dırekt sıldım.
Bn busefer sleepy naturel aldım

Kuzum bende evde kullanmak istemiyorum cislerde pamukla temizlerim kakalarda lavaboda yıkarım oglanda öyle yapmıştım. Dışarda dediğin gibi mümkün olmayacağı için mecbur ıslak mendil de aldım uni baby aldım ben
Evt kakalarda evdeyken 2 dk banyoya gdıp ılık suyla poposunu yıkıyordum. Tertemiz,,

%99 sulu olanlardan tercih edebilirsiniz. Sleepyde, molfixte ve waterwipesta var.
Geçenlerde indirim vardı amazondan sipariş verdim waterwipes. 3-4 paket aldım elimde var. Ama bu diğerlerini öğrenmem iyi oldu. İndirim görürsem alıp atayım kenarıya. 💕

Hehe. Yerim seni. Ayvanın mevsimi geçmeden şimdiden alıp buzluğa stok yapıyoruz. Vakti gelince de çekirdekleri suya koyup jel yapıyoruz. Ayvayı mı buzluğa koymalı yoksa direkt çekirdeğini mi orayı bilemedim ama bilenler söyler
Bn bıldıgımden değil ama mantıken öyle yaptım, çekırdeklerını bırıktrıp buzluğa attım

Ben tam buğday ekmeğinden kaşarlı tost yapıyorum sabahları ondan sonraki öğünlerde ekmek tüketmiyorum zaten pek sevmiyorum ağırlık veriyor gibi hissediyorum 🙈 ama çoğu kişi doğumdan sonra veriyor canım çok da şeyetmemek gerekiyor.😅 Kardeşim hamileliğinde toplam 18 kilo aldı ve bebeği doğduktan bir süre sonra eski kilosunun daha da altına düştü şimdi çok zayıf tek sıkıntısı çok çatlağı olması o kadar kilo alıp verdiği için
İşte o çatlaklarla başımız dertte olcak gibi 🙈 benimde en son 6 kilo olmuştu birkaç haftadır tartıya çıkmıyorum😂

Ben de pamuk aldım. Evdeyken pamukla kabasını alıp yaz ayına da denk geleceği için popişini yıkarım diye düşünüyorum. Ama kışın çocuk büyüyecek ve üşüyebilir. Her seferinde yapamayabilirim. Bir de yazın dışarıda olunca da pamukla falan yapılmaz.

Peki son bir soru daha. Bu mendillerle sildikten sonra üstüne bir de duru suyla silmemiz gerekiyor mu? Yoksa bu mendille silcez pişik kremini süreceğiz sonra altını mı bağlıcaz hemen?
Benim bildiğim ıslak mendille yapılacaksa temizliği silinir bazıları biraz havalandırır popişi varsa pişik olma ihtimali belirtisi hafif kızarıklığı pişik kremini sürer altı beslenir. (Bir video gördüm yenidoğanda cilt gözeneklerini yağ , pişik kremi gibi ürünlerle kapatmamalıymışız poponun hava alması gerekiyormuş, pişik olma ihtimali, kızarıklık benzeri pişiğe yönelen bir durum varsa pişik kremi sürülmeliymiş yani her alt değiştirmede illa pişik kremi kesin sürmeyin diyorlardı.)

Evt kakalarda evdeyken 2 dk banyoya gdıp ılık suyla poposunu yıkıyordum. Tertemiz,,
Aynen annemde kakadan sonra popo yıkama taraftarı hep kaka kokmuyor çocuk mis gibi oluyor diyor ıslak mendille temizleyince kaka kokusu ister istemez kalıyor suyla temizlemek daha iyi diyor 😄🤷🏻‍♀️

Senin dediğin bu galiba demi kuzum? Peki bununla silince ardından normal su ile de silmek gerekir mi? Yoksa bununla silip pişik kremi sürüp bezimi takıcaz.

Eki Görüntüle 3364723
Bak bu kuzum aldığım..ayy onu bende bilmiyorum desem ondan pek iyi yaklaşmıyorum ıslak mendile dışarda olursam bence silmeye gerek yok bununla silerim bu kadar diye düşünüyorum

Kızlar kiwi markasının goğüs pompasını alan varmı lansinoh bu kadar para vermek hiç istemiyorum ya🫣

Kızlar bana dua edin ne olur şu hastalığı atlayayım. Öksürmekten ölüyorum, antibiyotikte kullanıyorum ama yok yani fayda eden bir şey yok. Burda gebelikte kullanılan oastiller vardı onları hatırlayan var mı eşime aldirsam belki iyi gelir

X