2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bende de aynı cnm ve hala dönmedi bence hep yanlardan hissediyorum tekmeleri ama ben hangisi hayrlsiysa o olsn diyorum ilk normaldi o yüzden normali de tattm normalden de korkmuyor değilim
Evet o da korkutucu gerçekten. Benim ilk doğumum olacak sanırım sezeryan biraz da ameliyat korkusundan kaynaklı endişeliyim. Sonra toparlanması da zor oluyor diye de biraz istemiyorum. Bir de bebek kendi geleceği güne karar vermesi daha çok içime siniyor ama en hayırlısı hangisi olacaksa o olsun inşallah hepimiz için.

kızlar bebeğin bası benım sol tarafımda sanırım cunku sadece sağda tekme hareketlerı gelıyor, solda hıc hareket yok. suan 23+3 acaba bıraz daha buyuyunce mı ıkı tarafta da hareket hıssederım ? ( hem kol hem bacak hareketi olarak )
Daha 23. haftanızdaymışsınız. Rahim yukarıya doğru tam olarak çıkmamıştır. Her zaman her iki tarafta da aynı anda hissetmek gibi bir durum olmuyor. Ben hala bebeğin başı kolu bacağı nerede ayırt edemiyorum.

Daha 23. haftanızdaymışsınız. Rahim yukarıya doğru tam olarak çıkmamıştır. Her zaman her iki tarafta da aynı anda hissetmek gibi bir durum olmuyor. Ben hala bebeğin başı kolu bacağı nerede ayırt edemiyorum.
evet hala göbek hızasında degıl zaten tekmeler asagıda. teşekkrler o halde :)

Kızlar nezle oldum ateşim yok ama burnum ve boğazım çok kötü ne yapabilirim? Günlerdir geçmiyor :KK43:
Ben boğaz ağrısı için, ılık suya limon sıkıyorum bal koyup biraz da içine karabiber koyuyorum içiyorum. Öksürük varsa da dut kurusu suyu içebilirsin. 3 yemek kaşığı dutu iki bardak suda 7 dkk kaynatip aç karna sabah akşam olmak üzere iki kere de için. Kalktimm kaynattım ılık olmasını bekliyorum bende. Ciddi anlamda öksürük başladı. İki kere de serum takıldım ama fayda etmedi. Belki doğal şeyler fayda eder bakalım

Ayva çekirdeğini suda bekletip jel gibi olunca sürüyorlar kendi sütunle de silebilirsin birde sağma makinasınin başlıklarını düzgün takmıyor olabilirsin onu hemşireye sor tekrar gümüşün de dezenfekte etme ve iyileştirme özelliği var ve sudyenin değmesini de engelliyor ya o yüzden de ise yarıyor diyolar evde de göğüslerin açık gezebildigin kadar gez oda iyi gelir
Hemşire öğretti kuzum zaten sağmayı. Zorla. Dokunma acıyor vs diyorum ama sen hiçbir şeye izin vermiyorsun diyor 😂 e acıtıyorsun hep diyorum. Kollarım mosmor halde baya bildiğiniz mor ama perişan oldum vallahi günlerdir. Bu arada bana sonda da takıldı sezeryan sonrası

Kuzu organizer de aldım sadece altları ve beyaz zıbınları organizere yerleştirdim diğerlerini koydum ama yine güzel durmadı çıkardım geri 😄
Yaa öyle mi ben organizerle çözdüm ya çok şükür artık güzel geliyor gozume 😂 askı yeri şuan sadece sinirimi bozuyor oğlanın kıyafetleriyle cok düzensiz durdu bide annem doğum çantası verdi şu somon rengi olan ona da sığmadı eşyalar küçük valizim de yok anne bebek çantasını alayım da onu da doldurucam inşallah yeterli gelir 🥴😅

Eklentiler

• 17044399239187985659877049985030.jpg
    17044399239187985659877049985030.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 84
  • 17044399421215445112622740045145.jpg
    17044399421215445112622740045145.jpg
    122,4 KB · Görüntüleme: 84
Merhaba kizlar yarin kan uyusmazligi ignesi olucam. Olanlar anlatabilrmi igne acılımı vurduktan sonra vucudunda agri oluyor mu. Ve yan yan etkisi oluyor mu

Kolay şeyler yaşamadın balım artık güzelce dinlenme iyileşme zamanı
Hemşire öğretti kuzum zaten sağmayı. Zorla. Dokunma acıyor vs diyorum ama sen hiçbir şeye izin vermiyorsun diyor 😂 e acıtıyorsun hep diyorum. Kollarım mosmor halde baya bildiğiniz mor ama perişan oldum vallahi günlerdir. Bu arada bana sonda da takıldı sezeryan sonrası

Ay bi benim böyle sanıyordum okuyunca rahatladım cuma günü doğum sancısı girdi acil hastaneye gittik nst ye aldılar 55 çıktı serum taktılar dediler doğum sancısı erken gelmesin aman dinleniceksin doktor dedi ama okula giden çocuk olunca mümkün olmuyor benimde öyle alta vuruyor resmen bir kaç gündür bende halsizim hiç keyfim yok uyuyorum sabahlari buda benim nst
Ooo kuzum senin düzenli ama baksana sürekli sancı çıkmış bak benim bir kere oldu sadece onada bu parazit önemli değil düzenli olursa korkulur dedi ebe de yalancı sancı adet sancısı kadar bile bişey çıkmadı gayet iyi dedi ertesi gün muayene oldum ordada kasılmam gorulmedi sen aman dikkat et kasılmaların olursa yine hemen geç hastaneye takipte ol nasılsın şuan

Eklentiler

• IMG_20240101_153034.jpg
    IMG_20240101_153034.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 80
Yaa öyle mi ben organizerle çözdüm ya çok şükür artık güzel geliyor gozume 😂 askı yeri şuan sadece sinirimi bozuyor oğlanın kıyafetleriyle cok düzensiz durdu bide annem doğum çantası verdi şu somon rengi olan ona da sığmadı eşyalar küçük valizim de yok anne bebek çantasını alayım da onu da doldurucam inşallah yeterli gelir 🥴😅
Oğlanla kız yanyana🤩😋 olunca böyle oluyor

Eklentiler

• IMG_20240105_104258.jpg
    IMG_20240105_104258.jpg
    135,7 KB · Görüntüleme: 80
tweeetyyy tweeetyyy doğumdan sonra göğüsleri aşırı derecede yara olan bir arkadaşım bana ısrarla göğüs kalkanını tavsiye etti kuzum içinde süt biriktiği için göğüsler nemli kalıp çabuk iyileşiyormuş bir bak istersen yorumlarına falan

Kuzum ilerlemeden gümüş kapakta dene ilk günden fayda gorenler bile var onun da acisini cekme 😔 hindistan cevizi yagi kakao yagi kantaron yagida surebilirsin ozellikle kantaron yagi yaralara cok iyi ama sagmadan once temizlemen gerekiyor bunlari ❤️ tweeetyyy tweeetyyy

Ben kürtajdan sonra vurulmuştum hiç bir şey olmadı pazartesi günü bir daha vurulacam inşallah
Anladim canim yarin 28+2 oluyorum. Sen kac haftaliksin . Ay çok pahaliymis ya bi tanecik ampulasi. Biz turkiyede degiliz. Burda çok pahaliymis

tweeetyyy tweeetyyy Ben gümüş kapak kullandım başından itibaren, hiç yara ya da acı durumum olmadı istersen başındayken alıp bi dene, göğüs kalkanı kullananlar da var ama onun iyileştirme özelliği var mı bilmiyorum meme başını sütyenden uzak tutuyor sanırım özelliği o kullanan biri varsa açıklar

Merhaba kizlar yarin kan uyusmazligi ignesi olucam. Olanlar anlatabilrmi igne acılımı vurduktan sonra vucudunda agri oluyor mu. Ve yan yan etkisi oluyor mu
Benim olduğum iğnenin ucu biraz büyüktü o yüzden batırırken ve enjekte ederken biraz acıdı o kadar sonrasında bir etkisi olmuyor tetanoz gibi değil😊

X