2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ben kendim 3500 doğulmuşum sanırım bana benzemiyorsağlıklı olsunlar da yeterki geriden gelmesinler en önemlisi buna şükür

Kız sizinkiler hep 30 larda. 20+2 de benim ki 47 mm di ben mi anormalim

Kolay gelsın cnmbugun ve yarın hava guzel
Bnde yıkama paklama ile uğrasıyorum.
Çarsaflar, puset örtüsü, hurçlar, gecelik tk
Bebiş kıyafetlerıne daha geçemedım

Düşük oluncamı kan pıhtılı oluyor?
Bn zten kan sulandrıcı iğne kullanıyorum
Değer 150nin altındaysa doğum sırasında kanın pıhtılasması zor oluyormuş Ama 100 falan kotu dğeilmiş yani cok daha düşük olursa sanırım.
O yuzden yaptırıyolar hamılelıkte bı değer düşebiliyormuş düşükçe ilaç tedavısı ve ya arastırma yapıyolarmıs doktorumda değişecek bakalım o ne diyecek insallah ılacla düzene girer de cok fazla ugrastırmaz beni

Bende yıkadım kaldı ütüsü baktım çok fazla giyimi yok ben 3-6 almadım belkide ondan şimdi kolay olucak benim için

Benimki 20. Haftada 47 mm di diğerlerini hatırlamıyorum benimki niye bu kadar uzun kız geç falan doğurmiyim ben

Kolay gelsın cnmbugun ve yarın hava guzel
Bnde yıkama paklama ile uğrasıyorum.
Çarsaflar, puset örtüsü, hurçlar, gecelik tk
Bebiş kıyafetlerıne daha geçemedım
Bende bir battaniyeler ve benim hastanede giyeceklerim kaldı yıkanmadık bugün 3 er posta yıkama kurutma yaptım , şimdi ütü ile boğuşuyorum kızlar
Özel muayenesine gittiğim doktor 1.000tl idi 2.000 tl yapmış , doğumu telefonda sormaya yüreğim yetmedi haftasonu gidince öğreneceğim 30bini geçmiştir

Bende yıkadım kaldı ütüsü baktım çok fazla giyimi yok ben 3-6 almadım belkide ondan şimdi kolay olucak benim için
Aynen kuzum az kıyafet bizimde yengemin verdiklerini de yıkadım battaniyeleri falan çok

Aa kan beklemesi sonucu değiştiriyormuymus ?
Sağlık ocağında hemen laboratuvara gitmiyor genelde bekliyor bekleyen kan doğru sonuç vermiyor kan difüze oluyor yani taze alınan kan beklemeden transfüzyon cihazına konursa pıhtılaşmadan daha sağlıklı ayrılarak bakılıyor. Ama sağlık ocağında bekleyince bekleyen kan tüpte zaten kendi ayrışıp pıhtılaşmaya başlıyor transfüzyon makinasına koyulunca o hızla döndürülünce makinada pıhtı yaptığı için dışarıda bekleyip sağlıklı ayrışamıyor. Bende eski sağlıkçı olduğum için biliyorum. Taze alınan kanın hastane gibi ortamda hemen laboratuvarda transfüzyon makinanasına alıp ayrışma işleminin başlaması gerekiyor ki durdukça pıhtılaşmasın. Şöyle düşünün parmağınız kanadığında akan kan bir süre sonra uygun ortam koşulunda olmadığı için pıhtı yapıp kanama duruyor o bölgede oksijenle temas ediyor. Tüpte duran kan da o misal dışarda ne kadar uzun bekleyip durursa oksijenle temas edip pıhtılaşıyor durduğu yerde zaten

Aa kan beklemesi sonucu değiştiriyormuymus ?
Numune direk olarak güneş ışığı almayacak şekilde pıhtılaşma süreci bitene dek ortalama 20-25 dakika oda ısısında dik pozisyonda bekletilmelidir. Bu süre sonrası serumun santrifüj ile pıhtıdan ayrılması gerekir. Santrifüj yapılmadan bekletilen numunede hemolize bağlı çeşitli parametrelerde değişiklik ortaya çıkabilir. Numunenin tam kan, yani sitratlı ya da edtalı tam kan olarak uzun süre bekletilmesi, örnekteki elektrolit konsantrasyonlarında, enzimlerin aktivitesinde, hematoloji ve pıhtılaşma parametrelerinde çeşitli değişikliklere yol açar.
İnternette de zaten belirtiliyor bu faktörler o yüzden hastane ortamında da bi verin isterseniz belki farklı sonuç çıkar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…