2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
29. Hafta 28 mm canım git gide düşerek ilerledi son 2 haftadır 28 mm sabit kaldı
anladım canım saol. benim 19. haftada 34 mmymiş şimdi ultrason kağıdında gördüm internete baktım 35 40 mm arası olması gerekiyormuş bir an acaba normal mi 34 mm olması diye merak ettim. bugün doktoruma da sorcam inşallah

34 normal canım git gide 27. Haftadan sonra düşmeye başlaması da normal vücut doğuma hazırlandığı için. 25 mm ve aşağısı tehlikeli oluyor demişti doktorum. Tabi sende sor muhakkak bilgi verir doktorun

Ben çok severim sebze yemeklerini ama bu diyette içine alternatif bulamıyorum, yasaklar çok, bende aç kalıyorum doktorum biraz idare et, proteini arytırscsğım dedi, 1 hafta sonra kontrol edecek bakalım, benim bebeğimde öyle ucu ucuna, tek dileğim etkilenmesin aile hekimi deki ebe, daha çok kilo alacağını söylüyor, kontrolde göreceğiz
Benim büyük oğlum 2900 küçük oğlum 3500 doğdu, bu bebeğimde ikisinin aradı olacak gibi geliyor
Börülce hamile ve emzirenlere yasak değil mi , yanlış mı biliyorum? B Buddy x
Hiç bilmiyorum
Börülce kuru değil mi, pakette satılanlardan
doktor normal demişti değil mi
benim de 19. haftada 34 mmymiş
22.haftada 37 idi normal demişti bana

Ben bundan alıyorum marketten. Suyunu süzüp yıkıyorum her ihtimale karşı

Eklentiler

• IMG_3187.jpeg
    93,8 KB · Görüntüleme: 61
Yeşil mercimek yasak mı canım acaba? Yeşil mercimek çorbası da güzel oluyor

Ben dün verdim hemogram için kan plt: 223 çıkmış canım referans aralığı: 140-440 normal çıkmış benim. Senin kaç? Pıhtı için mi baktırdın
Ya evet aile hekimi yaptı bana 100 civarı cıktı gebelikte 150 ve üstü olması gerekiyormuş
Bı kez daha yaptıracağım onun sonucuna göre ilaç ya da arastırma yaptıracaktı doktorum ama hamilelikte cok sık karsılasılan bı durummuş Benimde doktorum değişecek haftaya kontrolum var başka hastaneye gideceğim sonuclarımı ona götüreceğim bakalım o ne diyecek

Aile hekimliğinde yapılan tahliller bazen yanlış sonuç veriyor canım

Kızlar önce makinayı tambur temizleme deterjanıyla temizledim tambur temizleme modunda. Sonra boş 40 derece sıcakta makinayı tekrar çalıştırdım boş su ile. Sonra bu pembe çarşafı bebek deterjanıyla önce yıkadım kuruttum. Kurutma makinasını da önce havalandırma modunda boş çalıştırdım. Bizden hiçbir deterjan veya kalıntı kalmasın diye şimdi ilk yıkama fazla dikkatli ve hevesli davrandık sanırım
Sonra beyazları ve renkli bebek kıyafetlerini sadece uni baby sıvı deterjanla ayrı ayrı 40 derece 600 devirde yıkadık sonra beyaz renkli karışık kurutmaya atıp kuruttuk battaniye müslin kıyafet ne ararsanız yıkadık yatak kılıfları hariç. Sonra kurutma bitince bi sepete sığmayacağını fark ettik böyle çarşafa bohça yaptık dün akşam. Bugün eşim işten gelince Allahın izniyle ütüleyecek bende dolaba yerleşitiricem. Tozlanmaz herhalde böyle inşallah sanmıyorum ama. Kurutma küçültmedi bu arada pamuklu ayarda 3 saat 50 dk boyunca kurudular baktım hala boyutlar aynı
Yarın kv akşam oturmasına davet ettik dolabı yerleştireyim de işime karışmasın diye bugün hallederiz ütüyü umarım

Eklentiler

• IMG_3185.jpeg
    128,8 KB · Görüntüleme: 60
Sağlık ocağında kan bekliyor falan diyorlar başka bir doktorla da görüşün o da bi değerlendirsin olmadı kan sulandığı başlarlar merak etmeyin bende 18. Haftaya kadar iğne ve hap kan sulandırıcı kullandım sonra bıraktım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…