2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Evet canım, çoğu belediye yapıyor, İstanbulda da var ama hemşire gelmiyor hiç duymadım, bir de dediğin gibi bir süresi oluyor, o süre içinde kayıt olmayınca yararlanamıyormuşsun, arkadaşım yakın zamanda doğum yaptı da o söylemişti bana, vaktini kaçırma diye
ibb sarece ihtiyaç sahiplerine veriyor her hamileye vermiyormuş 😵‍💫😵‍💫

Kontrolden çıktık şimdi bizim paşa 28+2ama 30.hafta ile uyumlu 1538 gr olmuş herşey iyi şükür . Aklımda aldığım hastane çıkışına olacak mı bu uşak o var🙈🙈
Benimki 4 kg 52 53 cm doğmuştu ama hastane çıkışına olmuştu 😁 küçük geliyor ama prematüre değilse kıyafetleri, olur her türlü

Tecrübeli anneler ya da bilgisi olanlar, emzirme yastığı gerekli mi ??🙄
Bence gerekli ben aldım oğlumu doğum yaptığımda çok zorlandım bebek o kadar küçük ki yoruluyor insan memede tutmaya çalışırken kolum uyusuyordu normal yastıkta denedim ama olmuyor rahat edemedim bir türlü emzirme pozisyonunda o yüzden bu sefer aldım Fisher price aldım ben çok dolgun kılıfı yıkanabilir ve tam yuvarlak değil köşeli gibi çok hoşuma gitti

Kontrolden çıktık şimdi bizim paşa 28+2ama 30.hafta ile uyumlu 1538 gr olmuş herşey iyi şükür . Aklımda aldığım hastane çıkışına olacak mı bu uşak o var🙈🙈
Maşallahhhh seninki önde gidiyor, ben de bugün gittim 29+6 1470 kilo çıktı ama renkli ultrasonda gözüme çok tontiş geldi dudakları kocamandı 😄😄🙃

Kızlar belki aranızda bilen denk gelen olmuştur.
İş yeri ikramiye ödemesi yapacak. Bende 11 ocakta yasal ücretli izne başlıyorum doğum öncesi ikizde 10 hafta önce başlanıyor ya. İkramiye ödemesi de 11 Ocak’a kadar verilecek ama Ocak sonu maaş ile alacağız. Sizce bana da yatırırlar mı sonuçta ücretli izindeyim vermeleri gerekir demi ?

Benimki 4 kg 52 53 cm doğmuştu ama hastane çıkışına olmuştu 😁 küçük geliyor ama prematüre değilse kıyafetleri, olur her türlü
İyi bari ya ☺️ben dikkat ediyorum yediklerime ama doktor iki hafta önde dedi iyi mi kötü mü bilemedim

X