2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Süt iznini izne çıktığın andan itibaren kullanmaya başlıyorsun 1 yaşına kadar sen ücretsiz izin kullandığın vakitlerdki süt iznin yanıyor diye biliyorm ve ayrıca haftada 1 gün süt izninj her iş yeri vermiyor malesf benim clastgim yer sahsen vermiyor günlük 1.5 saat veriyor malesf😏
Aslında 1 yaşına kadar ücretsiz izin kullanmayı düşünmüyorum. Yasal 16 haftalık izin süresi sonrasında 1-2 ay ücretsiz izin kullanmak istiyorum. Benim iş yerimde haftada 1 veriyormuş ama aklım karıştı bir kaç yerde okuduklarımdan.

Eğer 16 haftalık yasl süre sonrası ücretsiz izin kullanırsam 1-2 ay o zaman süt izninin hepsi yanacak mı acaba. Sanırım iş yerime sormam daha mantıklı olur.

Kızlar yasal olarak malum süt iznimiz var. İstersek günde 1,5 saat istersek haftada 1 tam gün çalışmayabiliyoruz bebek 1 yaşına gelene kadar.

Bunun öncesinde de ben ücretsiz izin kullanmak istiyorum 1 ya da 2 ay yasal doğum izninden sonra. Acaba ücretsiz izin kullanırsam süt iznim yanıyor mu? Yoksa ücretsiz izinden dönünce süt iznini de kullanabiliyor muyum bilgisi olan var mı?
Bence bebek 1 yaşa gelene kadar ücretsiz kullandığın her ay süt izninden yanıyordur canım diyelim sen 10. Aya kadar süt izni kullandın son 2 ay sadece sür izin hakkın devam eder sonra biter, devretmez bence. Bizim kurumda öyle mesela devretmiyor 1 yaşa halat süt izni halkını 1.5 saat ya da 1 tam gün veriyor sen ister 10 ay ücretsiz ile tamamla ister 2 ay sonra işe geri dön 1 yaş olduğu an o hakkı bitiriyor

sağol canım valla dikkat etsin herkes ciddi salgın var gözümü açamadım yaş akmasından baş kulak ağrısı öldüm. parolun etkisi ile belli süre iyiyim etkisi geçince yine içiyorum.
Parolün kendine hayrı yok ki bize olsun :KK43: inşallah hemen atlatırsın canım herkes dediğin gibi yıkılıyor acillerde yer yok resmen dikkatli olmak gerek ben artık dışarı da maske takıyorum kim ne derse desin tip tip bakıyorlar sadece rahatsız oluyorum ama bir kere ağır enfeksiyon geçirdim bir daha göze alamam

Bu arada kızlar benim bebiş sırt üstü yattığımda baya hareketleniyor ama sağ ya da sol yatarken öyle değil. Acaba sırt üstünde rahatsız mı oluyor yoksa hoşuna gittiği için mi öyle hareketler artıyor anlamadım.
Hiç bilmiyorum canım rahatsız olduğu için mi tam tersi hoşuna gittiği için mi benim de tam tersi sola yatınca hep hareketliler

Bence bebek 1 yaşa gelene kadar ücretsiz kullandığın her ay süt izninden yanıyordur canım diyelim sen 10. Aya kadar süt izni kullandın son 2 ay sadece sür izin hakkın devam eder sonra biter, devretmez bence. Bizim kurumda öyle mesela devretmiyor 1 yaşa halat süt izni halkını 1.5 saat ya da 1 tam gün veriyor sen ister 10 ay ücretsiz ile tamamla ister 2 ay sonra işe geri dön 1 yaş olduğu an o hakkı bitiriyor
Tamam öğrenmek istediğim buydu. Devretmesini sormadım zaten ben aslında. ücretsiz izin kullanınca 1 ay da olsa tamamen mi süt izni hakkımız yanıyo orda kafam karışmıştı. E süper.

Kızlar bende dayanamadım uğradım doktora :)
29+3 37 cm 1.420 gr olmuş , başaşağı pozisyona geçmiş. Ama idrar tahlillerim iyi değil lökosit 44 ,bakteri 58 yassı epitel 21 diyor , bir de demir bağlama 409 falan tükenmiş demir deposu ne kasar takviye içsemde anlamadım , geç çıktığı için sonuçlar bugün doktora gösteremedim aklıma takıldı

Ayy benimki de çekemiyor ya gıcık oluyorum . İlk çek dediğim zaman gitmiş fotoğraf çekmiş. Orda fark etmemiştim. Çıkınca bakayım dedim kuru kuru fotoğraf bişey belli değil. Video demedinki diyor. Sonrakilerde tembihledim. bebek gülüyor gibiydi ilk ultrason açtığında en son bile oraları çekememiş ya. . Kendi fotoğraflarımı çektiriyorum hiçbirini beğenmiyorum. Geçen fotoğraf çektirdim çok güzel çektim hepsini beğencen bu defa diyor. Bi baktım suratıma blur gibi bişey atarak çekmiş. HDR diye bişey mi ayarlamış napmış öyle diyor.. Benim ben olduğum belli değil. Sinirimden gülmwye başladım🤣🤣
Aynısı bizde yaşanıyor🤣birde mesela beni çekiyor ben bakmadan diyorki çok güzel resim oldu bir bakıyorum en kötü resmim ola bilir yani🤦🏻‍♀️benim beğendiğim resimleride diyorki hiçte iyi diğil😄

Parolün kendine hayrı yok ki bize olsun :KK43: inşallah hemen atlatırsın canım herkes dediğin gibi yıkılıyor acillerde yer yok resmen dikkatli olmak gerek ben artık dışarı da maske takıyorum kim ne derse desin tip tip bakıyorlar sadece rahatsız oluyorum ama bir kere ağır enfeksiyon geçirdim bir daha göze alamam
evet hafif kalıyor cidden ama uykuya daldım ya buna da şükür dedim. Bende maske takmadığıma çok pişman oldum iş işten geçti tabi :KK43:

Tamam öğrenmek istediğim buydu. Devretmesini sormadım zaten ben aslında. ücretsiz izin kullanınca 1 ay da olsa tamamen mi süt izni hakkımız yanıyo orda kafam karışmıştı. E süper.
Yok canım ben bizim firmaya bugün bir kaç soru sordum ik birimine süreçle ilgili zaten az çok hamile arkadaşlarımdan biliyordum yine de emin olmak istedim tamamen süt izni yanmıyormuş bizde 10 aylık olana kadar ücretsiz devam ettirip son 2 ay süt izninizi 1.5 saat ya da 1 tam gün seçebilirsiniz dediler
Çalışamaz raporu falan onları da sordum kafamda doru işareti kalmadı. Sende istersen sor firmana bak mesela birinin çalıştığı yerde süt izni 1 tam gün vermeyen de varmış bunlar öyle değişkenlik gösteren durumlar mı hiç bilmiyorum da keşke her firmada aynı olsa haklar

evet hafif kalıyor cidden ama uykuya daldım ya buna da şükür dedim. Bende maske takmadığıma çok pişman oldum iş işten geçti tabi :KK43:
Bence bundan sonra kalabalık ortamlarda çantanda maske bulundur mutlaka canım ne olur ne olmaz malum ilaç da alamıyoruz zor atlatıyoruz sonra

Kızlar bende dayanamadım uğradım doktora :)
29+3 37 cm 1.420 gr olmuş , başaşağı pozisyona geçmiş. Ama idrar tahlillerim iyi değil lökosit 44 ,bakteri 58 yassı epitel 21 diyor , bir de demir bağlama 409 falan tükenmiş demir deposu ne kasar takviye içsemde anlamadım , geç çıktığı için sonuçlar bugün doktora gösteremedim aklıma takıldı
idrar yolu enfeksiyonu başımıza belli bende de vardı 2 hafta önce yarın yine tahlil yaptırayım diyorum içim rahat etmiyor.

Aslında 1 yaşına kadar ücretsiz izin kullanmayı düşünmüyorum. Yasal 16 haftalık izin süresi sonrasında 1-2 ay ücretsiz izin kullanmak istiyorum. Benim iş yerimde haftada 1 veriyormuş ama aklım karıştı bir kaç yerde okuduklarımdan.

Eğer 16 haftalık yasl süre sonrası ücretsiz izin kullanırsam 1-2 ay o zaman süt izninin hepsi yanacak mı acaba. Sanırım iş yerime sormam daha mantıklı olur.
Canım iki ay ücretsiz kullandıktan sonra bebek mesela 4 aylık mı oldu 1yaşa kadar olan 8 aylık sürede yine süt iznini kullanıyorsun yasal hakkımız zaten 11. Ayda bile başlasan 12ye kadar kullanırsın 😊

Yok canım ben bizim firmaya bugün bir kaç soru sordum ik birimine süreçle ilgili zaten az çok hamile arkadaşlarımdan biliyordum yine de emin olmak istedim tamamen süt izni yanmıyormuş bizde 10 aylık olana kadar ücretsiz devam ettirip son 2 ay süt izninizi 1.5 saat ya da 1 tam gün seçebilirsiniz dediler
Çalışamaz raporu falan onları da sordum kafamda doru işareti kalmadı. Sende istersen sor firmana bak mesela birinin çalıştığı yerde süt izni 1 tam gün vermeyen de varmış bunlar öyle değişkenlik gösteren durumlar mı hiç bilmiyorum da keşke her firmada aynı olsa haklar
Aynen ya. Ben de soracağım soruları sorayım ik ya. Netleşsin şimdiden.

Ya bence hangi sektör ya da iş olursa olsun doğum yapan anne asla 6 aydan önce işe dönmemeli. Keşke daha fazla kolaylık tanınsa. Bizim ik el kitabımız var orada yazmışlar günlük 1,5 saat ya da isterse haftada 1 gün çalışmayabilir diye. Öyle olursa 1 yaşına kadar haftada 1 gün çalışmamayı seçerim.

Kalabalık ortam hep okulda olduğum için :KK43: ders anlatırken çok zor oluyor ama artık sınav haftasına girdik okulda kapanacak sabredeceğim.
O zor işte dediğin gibi canım hele okul ortamı zaten hastalık bir an önce vakit hızlı geçse keşke sana

X