2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin canım şekere gerçekten şaşırdım ben de diğer kızlar sen de çıkmayacağını düşünmüştüm benim doktorum bana yaptırmayabilirsin demişti ben yaptırmadım bile kafam karıştı benim de ayrıca annenin gelecek olmasına çok sevindim

tweeetyyy çok geçmiş olsun, hastanede tansiyonların düşmesine sevindim. İnşallah hep böyle düşük seyreder. Acaba evde stres yapıyorsun da ondan mı ekstra yükseliyor tansiyonun. Bide elektronik tansiyon aletleri genelde bir tık yüksek ölçebiliyor.

Canım çok geçmiş olsun bir sorun olacağını düşünmüyorum ama ben senin yerinde olsam yarın tansiyon aletimi alıp sağlık ocağına giderdim önce onlar ölçsün sonra sen eğer farklı çıkarsa yeni bir tansiyon aleti temin edersin onlarda seni yönlendirir hem tansiyonun konusunda için rahatlar

Çok geçmiş olsun. Tansiyon sorununuz şeker yüzünden olabilir. Şeker dengelenirse tansiyon problemi de ortadan kalkar inşallah.

Kız sen her defa böyle yazınca ben koşarak hemen çantayı hazırlamak istiyorumgerçi şaka bir tarafa çok az kaldı

Teşekkür ederim canım benim ben de öyle yapacağım yarın bendeki tansiyon aletini alıp sağlık ocağına gideceğim hem oradakiler ölsün hem ben ölçeyim ona göre en azından doğru sonuca ulaşırım ona göre bir tedavi uygulanır

Yok kuzum şeker diye sorun yapmıyorum ama yiyecek yemek kalmadı. Bak hastane yemeğini bile yiyemedim sabah çünkü herşey yasak. Annem gelecek zAten o bana bakar sağlıkla inşallah toplarız bebeğimi
Biliyorum kuzum benim şekerim olmasa bile yine yasak ilk günler çok zor oluyor sonra alışmış oluyorsun birde senin benim kadar iştahında yok ben her şey yemek istiyorum ama olmaz

Canım benim hastanede olman daha iyi biran önce güzel habelerler le ol canım

Çok geçmiş olsun canım ya yok mu bunun bir antibiyotik fitili ? Ben gynolemexin kullanmıştım iyi gelmişti

Çok geçmiş olsun canım neler olmuş gruba ya çok üzüldüm neyseki hastanedesin hemen bir şey olduğunda Allahın izniyle müdahale edilebilecek bir durumdasın inşallah dahası olmaz şeker kaçlarda çıkıyor ki hiç de bilmiyorum hangi değeri yüksek kabul ediliyor

Kızlar şimdi okudum, emzirirken günde 1 fincandan başka bitki çayı içilmesi önerilmiyormuş, bebeğe geçiyormuş sütten ve bebekte rahatsızlık, huzursuzluk oluyormuş.
Ay evet bende bir grupta gördüm Ocak annelerinde sanırım günde 4-5 bardak eve gelen tanıdıklarını kırmamak için birisi içmiş bebeğin midesi rahatsızlanmış bebek huzursuzlaşınca anlamışlar doktoru demiş 1 bardaktan fazla içme diye çevreye karşı kulaklarımızı tıkayalım

Canım sağlık ocağında bir ölçsün her ihtimale karşı. Ama benimde 2 gün önce gözlerime perde gibi oldu yattığım yerde tansiyonumu ölçtük 13/7 çıktı o an paniklemedim nabzım düşüktü diye ertesi gün yine aynı saatte ölçtüm 11/8 çıktı bugün yine aynı saatte ölçeceğim yani tek seferlikte anlık heyecan panik nabız artması ayakta kalma yürüme gibi durumlarda olabiliyor önemli olan gün arayla aynı saatlerde kaç ölçtüğün düşük ilerliyorsa sıkıntı yok ama hala aynı yükseklikteyse doktora bilgi vermeliyiz. Benim rutin gebelik tansiyonum 11/7 civarları üstüne çıkarsa doktorum böyle takip etmem gerektiğini söylemişti bende ölçtüler kapıda tarih saat not alıyorum

Yok kuzum şeker diye sorun yapmıyorum ama yiyecek yemek kalmadı. Bak hastane yemeğini bile yiyemedim sabah çünkü herşey yasak. Annem gelecek zAten o bana bakar sağlıkla inşallah toplarız bebeğimi
Hastane yemekleri aslında yağsız tuzsuz olur kuzum. Şubat annelerinde biri şekeri çok yüksek olduğu için hastanede kalıyor senin gibi takip amaçlı. Tam tersine hastane yemeklerini burada meyve de tatlısını da makarnasını da yiyorum hiç artması tam tersi düşük çıkıyor şekerim yazmış. Ama evde bunları yesem şekerim fırlıyordu demiş. Yemekler demek ki ona uygun özel yapılıyor. Bende hastanede yattığım zaman hastane yemeklerinden ödem tutmuyordum çok rahattım şişmiyordu ayaklarım

Canım yarın tansiyon aletini alıp sağlık ocağına gideceğim hem o ölçsün hem de ben tansiyon aleti ile ölçeceğim en azından içim rahatlar doğru sonucu alırım olmazsa bir hafta düzenli ölçelim aynı saatte doktoruma gidince söylerim umarım kötü bir şey yoktur Rabbim sağlıkla kucağımızı almayı nasip etsin

Canım çok geçmiş olsun iyi ki yaptırmışlar orada için daha rahat eder inşallah her şey yolunda ilerler. Annenin gelecek olmasına da çok sevindim. Hem kafan dağılır hem daha iyi beslenirsin

Mantıklı canım, Aminnn inşallah Allah herkesin yardımcısı olsun

Canım çok geçmiş olsun bişey sorucam evdeki tansiyon aletin bilekten mi koldan mi bilekten olan iyi değilmiş belki tansiyon aleti yuksek olcuyordur. Çok sevindim hastanede düşük çıkmasına inşallah böyle devam eder bı sure hastanede takip edilmen daha iyi zaten senin de için rahat eder sürekli takipte olacak bebiş

Kızlar ya enfeksiyon olduğunuzu idrarda yanma ağrı ile mi anlıyorsunuz yoksa hiç bir belirti yokken tahlil de mi çıkıyor ben uzun zamandır yaptırmıyorum tahlil bir belirtim de yok ama görünce endişelendim yaptırmalımıyım diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…