2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bana önerdiği de şase sanırım. Purinol dedi adına. İnşallah faydalı olur. Pazartesi başlarım bende ya. Bol suyla atlatmak güzel olurdu ama ya ilerlerse korkusu da var bende.
Bol bol su iç ama maalesef geçmiyor tekrar ediyor sürekli bi kere olduğu zaman. Bende bayağı ilerlemişti acıdan duramıyordum böbreğime vurmuştu o zaman antibiyotik başlamak zorunda kalmıştık acısı geçsin diye 2 3 gün içtim ağrısı geçince bıraktım iç çamaşırlarımi falan ütüledim tuvaleti her girdiğimde yıkıyordum bi tek ben kullansam bile geçti ama 1.5 ay sonra yine çıktı çok hafif hemen bir şase yazdı bakalım bir dahaki kontrol de çıkacak mı

Kuzum çok geçmiş olsun . Hastanede ekstra bişey yapılmadan düşüyorsa kendini orda daha güvende hissettiğin için olabilir kuzum. Evdeyken bişey olacak hastaneye yetişemiycem diye mi düşünüyorsun acaba . Ciğer geliştirici yapılması iyi olmuş kuzum . Şeker tansiyon bunlar genelde üzüntü ve panikk halinde yükselen şeyler 😔korkma bebeğin iyi bak bişey olmayacak ona . İnşallah sağsalim zamanında kucağına alacaksın 🙏🙏
İnşallah kuzum inşallah 🙏 pek güzel gitmiyor. Dua edin bana nolur hepiniz 🙏

Kızlar ya enfeksiyon olduğunuzu idrarda yanma ağrı ile mi anlıyorsunuz yoksa hiç bir belirti yokken tahlil de mi çıkıyor ben uzun zamandır yaptırmıyorum tahlil bir belirtim de yok ama görünce endişelendim yaptırmalımıyım diye
Canım egerki enfeksiyon varsa mutlaka anlıyorsun merak etme şikayetin yoksa biseyde yoktur ☺️ sürekli tuvalete çıkma isteği ama sadece 1 damla çiş gelmesi onuda yaparken yanma hissi oluyor bı tuhaflık olduğunu anlıyorsun zaten bende enfeksiyon değilde mantar oldu hayatımda ilk kez onda da aşırı kaşıntı vardı vajina içinde onunda öyle bir belirtisi var

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin canım şekere gerçekten şaşırdım ben de diğer kızlar sen de çıkmayacağını düşünmüştüm benim doktorum bana yaptırmayabilirsin demişti ben yaptırmadım bile kafam karıştı benim de ayrıca annenin gelecek olmasına çok sevindim 🤲
Bence baktır kuzum. Hiçbir şey yemediğim halde yüksek çıktı biliyorsun 😞 inşallah herşey düzelir

tweeetyyy tweeetyyy çok geçmiş olsun, hastanede tansiyonların düşmesine sevindim. İnşallah hep böyle düşük seyreder. Acaba evde stres yapıyorsun da ondan mı ekstra yükseliyor tansiyonun. Bide elektronik tansiyon aletleri genelde bir tık yüksek ölçebiliyor.
Hemşireler de öyle dedi. Manuel daha güvenilir dedi. İnşallah herşey düzelir

Kızlar nur topu gibi gebelik şekerim de oldu. Şimdi 3 gün kontrol edip sonra tekrar doktora gelmemi istedi. Açlık tokluk bakacağım. Diyetisyene yönlendirdi. O da yetersiz besleniyorsun sen dedi bana liste verdi. Yani yok yok ben de her türlü şey var gerçekten. Başka gelebilecek bi şey var mı bilmiyorum 😢
Canım diyetle düzelecek, sen yiyemiyorsun ama inanıyorum düzelecek
Bende diyetisyene gideceğim, diyetisyene gidince bebek gelişimi açısından da iyi oluyor, bebeğe kilo aldıracak şeyleri nasıl ne şekilde tüketecrğimizi söylüyor bize
Bak bende de bir tansiyon yok sadece, onun dışında, burada dillendirmediğim, kimsenin aklının karışmasını istemediğim şeylerde var, ama hep iyi bakmaya çalışıyorum, elimden başka da birşey gelmiyor zaten,biz elimizden geleni yapalım da, gerisi takdir
Bende salı günü önce doktorumla görüşeceğim, sonra diyetisyene gideceğim

Kızlar ya enfeksiyon olduğunuzu idrarda yanma ağrı ile mi anlıyorsunuz yoksa hiç bir belirti yokken tahlil de mi çıkıyor ben uzun zamandır yaptırmıyorum tahlil bir belirtim de yok ama görünce endişelendim yaptırmalımıyım diye
Benim idrar da yanmam olmuyordu ama gece sık sık tuvalete çıkıyordum birde idrarımı yapıyordum ama hâlâ idrarim varmış gibi hissediyordum onu da çok su içmeye bağlamıştım sonra bı gün ilerleyince tek taraflı bir böbrek ağrısı yaşıyordum böyle kasiklarimdan bacağıma vuran bende sancı sanıp acile gitmiştim idrar testi kan testi yaptırdım bi serum taktılar ileri derecede enfeksiyon olmuştu yani kişiden kişiye değişiyor ama arada yaptırmak lazım tehlikeli bir durum ben artık böyle idrarımı yaptıktan sonra varmış gibi hissedersem söylüyorum doktoruma yapıyor idrar testi..

Çok geçmiş olsun canım neler olmuş gruba ya çok üzüldüm 🙏🏻 neyseki hastanedesin hemen bir şey olduğunda Allahın izniyle müdahale edilebilecek bir durumdasın inşallah dahası olmaz 🙏🏻🌸 şeker kaçlarda çıkıyor ki hiç de bilmiyorum hangi değeri yüksek kabul ediliyor 🤷🏻‍♀️
Hastane yemekleri aslında yağsız tuzsuz olur kuzum. Şubat annelerinde biri şekeri çok yüksek olduğu için hastanede kalıyor senin gibi takip amaçlı. Tam tersine hastane yemeklerini burada meyve de tatlısını da makarnasını da yiyorum hiç artması tam tersi düşük çıkıyor şekerim yazmış. Ama evde bunları yesem şekerim fırlıyordu demiş. Yemekler demek ki ona uygun özel yapılıyor. Bende hastanede yattığım zaman hastane yemeklerinden ödem tutmuyordum çok rahattım şişmiyordu ayaklarım
Bilmiyorum ki kuzum hiç dikkat mi edilmedi noldu yani. Bakalım öğlen ne gelecek. İnşallah herşey düzelsin dua edin bana nolur 🙏

Canım çok geçmiş olsun 🙏 iyi ki yaptırmışlar orada için daha rahat eder inşallah her şey yolunda ilerler. Annenin gelecek olmasına da çok sevindim. Hem kafan dağılır hem daha iyi beslenirsin🙏🏻
İnşallah evde bekleyebilirim zamanını 🙏 şuan herşey çok karışık 😞 sevk de edebilirlermiş 😞

• Üzgünüm
Reactions: The
Canım çok geçmiş olsun bişey sorucam evdeki tansiyon aletin bilekten mi koldan mi bilekten olan iyi değilmiş belki tansiyon aleti yuksek olcuyordur. Çok sevindim hastanede düşük çıkmasına inşallah böyle devam eder bı sure hastanede takip edilmen daha iyi zaten senin de için rahat eder sürekli takipte olacak bebiş
Koldan ölçen kuzum ama elektronik. Artuk ona güvenemedim yani burada çok farklı çıkıyor ölçümler çünkü

Canım diyetle düzelecek, sen yiyemiyorsun ama inanıyorum düzelecek
Bende diyetisyene gideceğim, diyetisyene gidince bebek gelişimi açısından da iyi oluyor, bebeğe kilo aldıracak şeyleri nasıl ne şekilde tüketecrğimizi söylüyor bize
Bak bende de bir tansiyon yok sadece, onun dışında, burada dillendirmediğim, kimsenin aklının karışmasını istemediğim şeylerde var, ama hep iyi bakmaya çalışıyorum, elimden başka da birşey gelmiyor zaten,biz elimizden geleni yapalım da, gerisi takdir
Bende salı günü önce doktorumla görüşeceğim, sonra diyetisyene gideceğim
İnşallah diyetisyenle daha iyi ilerlersin kuzum 🙏 hepimiz bir sağlıkla kucağımıza alabilseydik. Gerçekten süreç çok zorlu

Ben de belirti yoktu. Protein için kontrol amaçlı vereyim dedim enfeksiyon çıktı

tweeetyyy tweeetyyy canım çok geçmiş olsun tansiyonun güzel seyretmesine çok sevindim.
Şekerin içinde üzülme sen zaten yiyemiyorsun genel anlamda sana bir liste verir ona göre hareket edersin zaten zor gelmez birşey yemediğin için az kaldı canım az daha dayan.
Bebeğin kilolu değil şeker olan annelerin bebekleri şişiyor ama sende kan akışı falan herşey yolunda hiç üzülme 🙏🏻🤍

Bende ilk enfeksiyonda belirti yoktu rutin teste doktorum yapalım dediğinde çıkmıştı. 2. Sefer de kasıklarımda ağrı dolgunluk hissediyordum ama nst de sancı çıkmıyordu idrarım hep var gibiydi suya bağlamıştım ve idrara otururken sancı giriyordu doktoruma söylediğimde test yaptı o zaman çıkmıştı enfeksiyon. İkisinde de antibiyotik fitil ve tek kullanımlık şase kullandım geçmişti çok ileri seviyede değildi neyseki

Canim çok geçmiş olsun, nereye sevk edecekler şu an özel hastanede misin? Annen gelince daha rahatlayacagina inanıyorum. İnşallah her şey gönlünce olur tweeetyyy tweeetyyy

X