2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Aaaa tatlıdan kilo alıyor mu? Bak hemen yolluyorum eşimi tatlı alsın gelsin 😂😂😂 o zaman ben de bırakıyorum prillamı. Madem bi doktor öyle dedi şüphelendim yani
Farklı olarak sadece tatlı yemeye başlayınca ondan dolayı kilo almıştır diye düşündüm kuzum bir de annem mayasız hamur yoğurup dolabıma koyuyor ben sabah 1 2 tane bazlama açıverip içine canım ne isterse o an koyup sıcak sıcak yiyorum sabahları bilmiyorum valla bunlardan mı aldı ama buraya da yazmıştım kendi 2 hafta önde gidiyordu ama kilosu kendi gibi 2 hafta önde değildi zayıftı şimdi kilosu da önden gitmeye başlayınca acaba yediğim tatlılar vs mi kilo aldırdı diye düşündüm🙈🙈 sen yine de şekerinin olmadığından emin ol da sonra benden bilme bak😅

Farklı olarak sadece tatlı yemeye başlayınca ondan dolayı kilo almıştır diye düşündüm kuzum bir de annem mayasız hamur yoğurup dolabıma koyuyor ben sabah 1 2 tane bazlama açıverip içine canım ne isterse o an koyup sıcak sıcak yiyorum sabahları bilmiyorum valla bunlardan mı aldı ama buraya da yazmıştım kendi 2 hafta önde gidiyordu ama kilosu kendi gibi 2 hafta önde değildi zayıftı şimdi kilosu da önden gitmeye başlayınca acaba yediğim tatlılar vs mi kilo aldırdı diye düşündüm🙈🙈 sen yine de şekerinin olmadığından emin ol da sonra benden bilme bak😅
Ahahaah yok yok kuzum 😂😂 ben de kilo alsın diye hep bebeğe kilo aldıran şeylerden yiyorum başka şey yediğim yok. Canım da istemiyor zaten malum

Aboo ben yesem bunları şekerim fırlar 🙈

Ahh canım ya, mekanları cennet olsun
Biliyor musun, benim annemde babamda hayatta ama yok gibiler, şu hayatta o kadar yapayalnızım ki birkez daha anladım, ben düşersem beni tutacak kimse yok 😔 Allah gönlüne ferahlık versin canım 🤲
O da ayrı can yakıyor olsa gerek varken yok saymak daha kötüsü. Allah hepimizin gönlüne ferahlık versin eksik yanlarımızı evlatlarımızın sevgisiyle doldursun inşaallah 🙏

Ahahaah yok yok kuzum 😂😂 ben de kilo alsın diye hep bebeğe kilo aldıran şeylerden yiyorum başka şey yediğim yok. Canım da istemiyor zaten malum
Senin bu duruma da canın sıkıldı iştahın hepten kapandı herhalde kuzum sen iyi ol bebeğin de iyi olsun hoş sana diyorum ama aynı şeyi ben de yaşıyorum geçecek bu günler sabret annesi 🙏🏻 ye tatlını bebişin hareketlensin sen de mutlu ol 🥰

womi womi europh europh kızlar ben bundan böyle nar yiyorum şahsen. Görmüşken size de atayım dedim
IMG_4288.jpeg

Senin bu duruma da canın sıkıldı iştahın hepten kapandı herhalde kuzum sen iyi ol bebeğin de iyi olsun hoş sana diyorum ama aynı şeyi ben de yaşıyorum geçecek bu günler sabret annesi 🙏🏻 ye tatlını bebişin hareketlensin sen de mutlu ol 🥰
Evet kuzum çok. Geçen hafta o devlet hastanesinde resmen bayılacaktım. Normalde içeri eş almıyorlar eşimi de çağırdı doktor ben kötü olunca. İnşallah inşallah çok güzel gitsin herşey 🙏❤️

Aboo ben yesem bunları şekerim fırlar 🙈
🙈🙈 Ben de şeker olmayınca ben saldım biraz ya ama zaten bazlamayı incecik ve küçük açıyorum o çok yükseltmez herhalde akşamları da bir dilim tatlı yiyorum bazen yemediğim de oluyor gerçi ama nedense canım çok tatlı şeyler istiyor 1 ay öncesi asla canım tatlı hiçbir şey istemiyorken şimdilerde nedense hep tatlı şeyler canım istiyor😅😅

Evet kuzum çok. Geçen hafta o devlet hastanesinde resmen bayılacaktım. Normalde içeri eş almıyorlar eşimi de çağırdı doktor ben kötü olunca. İnşallah inşallah çok güzel gitsin herşey 🙏❤️
Kıyamam canım benim geçecek her şey sağlıkla kavuşacaksınız inşallah 🤲🏻

Şimdiden söylemek lazım kuzum bunlar alışmışlar nigu her şeyi yapar geçen gün diyorum annemi resmen zor tutuyorum aman diyor bırakma çocuğun mevlitinden sonra gitsin kendilerini hiç zora sokmak istemiyorlar.Eşim destek olmasa ben yoktum şimdi kendi görüyor zaten hep benimkiler yardıma koşarlar.Ama eşim dedi bizimkiler hepsi gelemicekler mevlitte kendi sülalesini iyi tanıyor ondan ben anladımki şimdiden demek lazımki bir tek çayi zar zor Hall ederim ve yardım edenim yok akrabaların yanında bunu demek lazımki belki utanırlarki kız tek başına kalmış.
Biz de mevlütte anneye bişi yaptırtılmaz. Anne yatağında yatar, yanında da bebeği olur. Gelenler görüp içeri bir yerlere otururlar. Yeme içme için anneler, görümceler, kuzenler, yengeler artık kim varsa bişiler yaparlar hizmet ederler gelenlere. Genelde pide söylenir yanında da ayran verilir. Ya da tavuk-pilav ve ayran. Yiyip içerler. Bol dedikodu çekiştirme olur. Annenin sütü geliyo mu? Mama veriyo mu? Bebeğin adını kim niye öyle koydu? Sezeryan mı olmuş normal mi? Bolca anne çekiştirilir. Ardından mevlüt başlar dualar okunur. Dualar bitince bebek elden ele tüm eve gelenlerce gezdirilir, her eline alan bebeği sever öper. Bol tükürüklenmiş bebek anneye geri verilir. Açıkçası bu süreç 3 saat sürüyorsa 2 saati en az dedikodu çekiştirme ile geçiyo bizde. O yüzden hiç mevlüt yapmayacağım. İsteyen duasını evinden okuyup yollasın.

Ama sanırım herkesin mevlüt geleneği falan farklı. İnşallah sıkılacağın bir durumla karşılaşmazsın.

Aaa çok sağ ol canım❤️ geçenlerde çok canım istemisti ama internette hamilelikte yenilmez kasılma vs başlatır deyince korkup yememiştim. Gerçekten faydası olacaksa çok da severim narı
Benim doktorum hiç yeme demedi kuzum. Sadece meyve çok yeme dedi şeker çıkartır diye. Çünkü ben sırf meyve yiyordum başından beri. Günlük yarım nar yesek olur bence zararı olmaz

X