2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Hayırlı günler kızlar iyilik, güzellik,sağlık diliyorum hepiniz için. 🙏🌸 Kızlar bana duygusallık yüklendi kendimi tutamıyorum. 🥹
Bugün bende öyleyim çok yıpranmış hissediyorum sürekli birşey alıyorum bitmiyor gerçekten çöktüm artık kimse yardımcı olmuyor tek başıma çabalayip duruyorum 😞😞

Geldi ama yaptırmadım normalde geçen haftaydı işte. Öyle apar topar gittim yaptırmamış oldum. Bir de mide bulantılarım hiç bitmedi benim ben o içeceği içemeyeceğim galiba bilmiyorum 😞 yarın doktorla konuşcam. Ciğer geliştirici iğne de yapılacak bana yarın
Canım eğer şeker yüklemesi yaptıracaksan yanında limon götür, bugün doktora ben kusarım şekerli bir şey içemiyorum dedim limonla normalleşiyor tadı yaptırıcağın zaman yanında getir rahat edersin dedi, bilgin olsun senin de 🌸

Kesinlikle öyle kuzum . Sırf inada binsin diye niye zıtlaşalım ki . Artık her şeyi okuyup öğreniyoruz . Ben hamileliğin ilk ayları kesinlikle mama vermem diyordum mesela . Görümcem çocuk doktoru ve eğer anne sütü yetmezse mama verilmeli diyordu . Araştırdım ve evet doğru söylüyor bebeğin sarılık olma riski mamaya alışmasından daha tehlikeli . Umarım sütüm yeterli gelir ama gelmezse de mama yolları göründü :)
Aynen öyle. Mamalar da zehir değil zaten, bence kadın kadının düşmanı bu hayatta. Biz birbirimizi tedirgin ediyoruz. Sadece anne sütü verdim demek de bence bir gurur kaynağı değil. Her annenin ve her bebeğin durumu farklı.

X Xxudy cnm mübarek günün yüzüsuyu hürmetine, ya şafii isminin hürmetine🙏rabbim güzel haberler almayı nasip etsin🙏

Elini karnına koyup el-müsavvir ya mübdi zikrini çek
Şifa ayetleri oku.
Kalp ferahlığı için wed-dua ve inşirah süresi oku yada aç dinle🙏
tamam canım amin amin, Allah razı olsun tamam canım çekeyim

Bugün bende öyleyim çok yıpranmış hissediyorum sürekli birşey alıyorum bitmiyor gerçekten çöktüm artık kimse yardımcı olmuyor tek başıma çabalayip duruyorum 😞😞
Allah kolaylık versin canım gerçekten hayat çok zor maddi manevi Rabbim inşallah hepimizi hayırlı sağlıklı evlatlarla mükafatlandırsın 🤲🥹 Bende babamı özlüyorum beyin kanaması geçirmişti ondan sonra sesini duyamadım bizi duyuyormu hiç bilmiyoruz öylece yatıyor 🥹 belkide hiçbir zaman anne olduğumu bilmiyecek torununu sevemiycek içimde kanayan bir yara oldu babam çok üzgünüm gerçekten oğlum üzülsün istemiyorum ama hep ağlamak geliyor içimden onun ablamlar hamileyken doğum yaparken ki koşuşturması geliyor aklıma bana hiç koşamıycak bilmeyecek çok doluyum🥹

Allah kolaylık versin canım gerçekten hayat çok zor maddi manevi Rabbim inşallah hepimizi hayırlı sağlıklı evlatlarla mükafatlandırsın 🤲🥹 Bende babamı özlüyorum beyin kanaması geçirmişti ondan sonra sesini duyamadım bizi duyuyormu hiç bilmiyoruz öylece yatıyor 🥹 belkide hiçbir zaman anne olduğumu bilmiyecek torununu sevemiycek içimde kanayan bir yara oldu babam çok üzgünüm gerçekten oğlum üzülsün istemiyorum ama hep ağlamak geliyor içimden onun ablamlar hamileyken doğum yaparken ki koşuşturması geliyor aklıma bana hiç koşamıycak bilmeyecek çok doluyum🥹
Ah çok zor canım seni o kadar iyi anlıyorum ki ben babamı 14 yaşında annemi de bu sene enkaz altında kaybettim bende annemin babamın eksikliğini yaşıyorum sanırsam insan bir destek istiyor sırtı okşanılsın istiyor sadece hamilelik için değil hayatın her alanında insanlar bazen içinden çıkılamayan durumlarda destek istiyor bir güzel söz güzel nasihat boşuna demiyorlar kaç yaşıma gelirsem geleyim anneme ve babama hep ihtiyacım olacak 😔

İyi olmaya çalışıyorum kuzum. Sen nasılsın? Kuzum benim ki çok zayıf o yüzden beni baz alma 😞 ben de zoraki yiyorum hala arada kusuyorum. 25+5 de 630 gr dı kuzum
Ay bende öyle zoraki yiyorum oyuzden korktum 2 haftada birden kilo alınca sana sorayim dedim ayrıca çok zayıf değil 630 Gr o haftaya göre iyi bebeğim zayıf olsunda sağlıklı olsunlar

Geldi ama yaptırmadım normalde geçen haftaydı işte. Öyle apar topar gittim yaptırmamış oldum. Bir de mide bulantılarım hiç bitmedi benim ben o içeceği içemeyeceğim galiba bilmiyorum 😞 yarın doktorla konuşcam. Ciğer geliştirici iğne de yapılacak bana yarın
Canım sor bakalım ama sen çok yemiyorsun diye biliyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorsun o yüzden sende şeker çıkacağını sanmıyorum hamur işi çok tüketmiyorsan ne bileyim olmaz herhalde. Ben geçen haftaya kadar hala gece yatmadan önce bulantı ilacı alıyordum ama doktor bıraktırdı tansiyonu etkilemesin dedi benim de hafif hafif sabahları bulantım oluyor artık ama eskisi gibi değil. Bu arada ciğer geliştirici vurulman çok iyi her ihtimale karşı canım inşallah her şey yolunda ilerler🙏🏻

Nissalovely Nissalovely kuzum nasılsın nasıl gdıyor?
Kaç haftalık kaç kg çıktı bebişin?
Biraz agirlasma dışında yemede düzene girerse iyi gibi kuzum sen nasılsın bebiş birden kilolu görünce şeker mi acaba dendi değilmiş 1.100 falan çıktı doktor tosun dedi ama içime şüphe düştü şeker değilmiş ama senin nasıl gidiyor kuzum?

Kizlar ben ay sonu anneme geçeceğim doğuma kadar da orda kalacağım Allah nasip ederse simdi sorum şu annemle ocağın ilk veya 2.haftası ben ağırlaşmadan bebeğin kıyafetlerini yıkarız diye konuşmuştuk ama 31. 32. Hafta erken mi olur sizce ?
Hayır erken değil canım yıka ütülü çarşafa sar sonrada bir hurca koy hiç birşey olmaz çünkü daha da ağırlaşınca inan hiç bişi yapılmıyor ben ilk oğlumda 28-29 da bitirmiştim herseyi çok rahattım emin ol

Sen bensin hahah ben artık zorlanıyorum ya sende durumlar ne zorlansamda devam ediyorum 1 ay daha böyle kılarım herhalde
Bende özellikle yatsı namazını kılarken,böyleiçim dışıma çıkacak gibi oluyorum, birde abdest alırken artık ayaklarımı lavaboya kaldıramıyorum 😂 maşrapayla küvette yıkıyorum 😬
Bırakma kız 1 ay daha kılarım ne demek 😂 dinlenmek güzel olur derken yani lohusa iken dinlenmek demek istemiştim 😂

Valla ben oturarak kılıyorum şu kanama olayından sonra kuzum. Kendimi yaşlı teyzeler gibi hissediyorum böyle de ama yapacak bir şey yok 🤣
Gözümde canlandı çok tatlı 🥰🧿
Senin kanamam olmuştu, oturarak kılabilirsin tabii, bende bazen yatsıları o şekilde kılıyorum, o zaman hep ananem geliyor aklıma 😬

• Komik
Reactions: The
Kızlarrrrr amniyonsentezin ön sonucu temizzzzz çıkmış ne olur bana dua edin ne olur 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 gerçek sonuç inşallah oda temiz gelir. Öyle araştırdım ki, ön sonuç temiz gelip. İkinci sonuç kötü gelen var. Bana dua edin şu cuma günü ne olur. Allah oğlumu bana bağışlasın onu sağlıklı kucağıma alayım
Canın çok mutlu olduumm hamd olsun asıl sonuçların da güzel çıkacak Allah'ın izniyle bu temiz geldiyse herşey yolundadır 🙏🏻

Kızlarrrrr amniyonsentezin ön sonucu temizzzzz çıkmış ne olur bana dua edin ne olur 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 gerçek sonuç inşallah oda temiz gelir. Öyle araştırdım ki, ön sonuç temiz gelip. İkinci sonuç kötü gelen var. Bana dua edin şu cuma günü ne olur. Allah oğlumu bana bağışlasın onu sağlıklı kucağıma alayım
Çok şükür canım, bana doktorun ön sonuç ne çıkarsa ikinci sonuçta o geliyor genelde demişti, kesin sonuçta iyi gelecek 🤲 gönlünü ferah tut 🤲

Canım sor bakalım ama sen çok yemiyorsun diye biliyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorsun o yüzden sende şeker çıkacağını sanmıyorum hamur işi çok tüketmiyorsan ne bileyim olmaz herhalde. Ben geçen haftaya kadar hala gece yatmadan önce bulantı ilacı alıyordum ama doktor bıraktırdı tansiyonu etkilemesin dedi benim de hafif hafif sabahları bulantım oluyor artık ama eskisi gibi değil. Bu arada ciğer geliştirici vurulman çok iyi her ihtimale karşı canım inşallah her şey yolunda ilerler🙏🏻
Aaaa prillam tansiyonu mu etkiliyor ben içiyorum 😞😞😞 içmeyince sabahları kahvaltı yapamıyorum 😞😞😞 yok kuzum hamurişini geç ekmek bile yemiyorum midem bulanıyor. Sadece şekerli meyve yiyorum

Ah çok zor canım seni o kadar iyi anlıyorum ki ben babamı 14 yaşında annemi de bu sene enkaz altında kaybettim bende annemin babamın eksikliğini yaşıyorum sanırsam insan bir destek istiyor sırtı okşanılsın istiyor sadece hamilelik için değil hayatın her alanında insanlar bazen içinden çıkılamayan durumlarda destek istiyor bir güzel söz güzel nasihat boşuna demiyorlar kaç yaşıma gelirsem geleyim anneme ve babama hep ihtiyacım olacak 😔
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah 🙏😔 İşte hayat böyle birşey herşeye rağmen devam ediyor evlatlarımız nefesimiz olacak umudumuz olacak onları sağlıkla kucaklayalım rabbim acılarını göstermesin 🤲 seni çok iyi anlıyorum hepimizin kendine göre dertleri var Allah dermansız dert vermesin 🤲

Başın sağolsun kuzum en azından görmüşsün sevgilerini hissetmişsin var olup da olmaması inan daha zor. Biliyorsun burda olsa severdi arkanda olurdu. İnsan sevilmediğini kabullenmek zorunda kalıyor ya o çok ağır işte.

X