2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
O kadar iyi yapıyosun ki 😁 keske hic gerek kalmasa da insanlarimiz oyle yeni dogum yapmis gidim demese daha 2.gun gidiyorlar hic anneyi bebeyi dusunmeden 🤦🏻‍♀️ Allahtan bizim aile cok az oyle dayi teyze hala bağı çok yok bana gelen bir elin parmagini gecmez onlarida cok seviyorum gelsinler nazim gecer 😂
O çok iyi canım🥰 benim kimsem yok burada ama eşimin ailesi burada onlar da özel günleri severler böyle kalabalık değiller ama kuzenleri çok her gün biri gelse lohusalığım biter🙈 o yüzden böyle bir şey yapmak zorundayım hem de mevlid yaptırmak istiyorum tüp bebekle hamile kaldım çok çabaladım çok istedim bebeğimi ❤️bir duası okunsun kalabalık olsun o gün çok isterim

Kızlar geçenlerde bu modeli beğenmiştim alacaktım ama bu ay çok harcama yaptığım için almadım arkadaşım yaptırmış çok duygulandımmm 🥲🥲

Eklentiler

• IMG_20231222_143741.jpg
    IMG_20231222_143741.jpg
    164,7 KB · Görüntüleme: 89
Senin de mantıklı canım ben hevesimi mevlid için yapacağım için yaptırmıyorum yoksa senin gibi durumum olsa ben de senin gibi yapardım🙈🙈 benim aslında annem yapar yemekleri ama ben kıyamıyorum diğer taraf oh mis oturacak bir yardım edelim modu dahi olmayacak çok iyi tanıyorum hamileyim eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz o kadar riskim oldu hep yatıyorum bir kez kapımı tıklayıp işimi yapmadılar annem her hafta 3 saat yol gelip temizliğimi yemeklerimi yapıyor. O kadar sinirliyim ki bu aralar. O yüzden mevlid zamanı yemek şirketiyle anlaşacağım onlar otururken annemin hizmetçi gibi dönmesini istemiyorum hanım gibi oturtup onlara misafirin hizmetini yaptıracağım. Çok doluyum çok
Ayy kuzum o kadar haklısın ki kv çok ayıp etmiş oysaki her şeye karışırlar bir de çok emek vermişler gibi. Bende şahsen anneme milletin getir götürünü yaptırmazdım doğru diyorsun. Ne varsa kendi annelerimizde var çoğunlukla benimkide ayn ışehirdeyiz 1 kez gelip kv iş yapmadı yemek yapmadı ama her şeye karışır sanki hakkı varmış gibi. En iyisini düşünmüşsün valla yemekleri firmaya yaptırmakla hiç kafana takma sıkma güzel canını inan onların umrumda değil canın sıkılmış sıkılmamış ne düşünmüşsün olan sana olur sadece sinirlendiğinde kalırsın iyi düşünmüşsün yemek konusunu 🙏🏻

Ayy kuzum o kadar haklısın ki kv çok ayıp etmiş oysaki her şeye karışırlar bir de çok emek vermişler gibi. Bende şahsen anneme milletin getir götürünü yaptırmazdım doğru diyorsun. Ne varsa kendi annelerimizde var çoğunlukla benimkide ayn ışehirdeyiz 1 kez gelip kv iş yapmadı yemek yapmadı ama her şeye karışır sanki hakkı varmış gibi. En iyisini düşünmüşsün valla yemekleri firmaya yaptırmakla hiç kafana takma sıkma güzel canını inan onların umrumda değil canın sıkılmış sıkılmamış ne düşünmüşsün olan sana olur sadece sinirlendiğinde kalırsın iyi düşünmüşsün yemek konusunu 🙏🏻
Evet canım doğru diyorsun 🙏🏻 Benim kv yok canım görümcem var tek ablası bir de genç 33 yaşında eli ayağı tutuyor ama yok gibi. Kp in eşi zaten beni hiçbir şeye bulaştırmayın modunda yalandan hepsinin ağzında bir şeye ihtiyacın varsa söyle lafı. Eşim de çok mahçup oluyor annem hafta sonları gelip işimi yapıyor kendi ailesinin umrunda bile olmadığının farkında o yüzden hafta içi kendini çok yoruyor anneme çok iş kalmasın diye, çok hassas biri. Yardımcı almak istemiyorum bu aralar çünkü çok masraf yaptık çocuğun odası ihtiyaçları hastane süreci vs diğer ay anca toparlayacağız o zaman da doğum yaklaşıyor zaten kız kardeşim gelecek doğuma yakın yanımda biri olsun istiyorum zaten o her işimi yapar sağ olsun

Ruhsal olarak pek iyi değilim canım her gün anlık yükselen tansiyon sorunu yaşıyorum ama doktor ilaç vermiyor tahlillerde bir sıkıntı olmadığı için. Bebiş iyi kilosu boyu poşu maşallah sıkıntısı yok şu an benim durumumdan etkilenmiyor tek sıkıntı plasentasında boşluklar var o da tansiyondan kaynaklıymış ama çocuğu etkilemediği için şu an sadece bekliyoruz. Öyle işte benim durumlar, sen nasılsın bebiş nasıl 🙏🏻
Kuzum bende iyiyim, şükür olsun, hali ile amniyosentez olduğum için ruhsal bir çöküntü bende yaşıyorum. Sonuç çıksa oh diyeceğim. Sakın kafana takma bak bebek etkilenmiyor şükür olsun. Maşallah 🧿 benim gebelik şekerim çıktı bu kadar sorun üstüne bu eksikti.

Ya evet yaaa kim cikartti bu hediyelik dagitmayi 😂😂 ama ilk ve zor bulunan bi gebelik oldugu icin hersey olsun guzel olsun istiyo insan sonra icimde kalmasin 😂
Canım az bi miktar yaptır. İçinde kalmasın .Sadece yakınlarına verirsin magnet tarzı hediyelikleri 😊 ben yaptırırsam öyle yaptırcam😊sadece çöpe atmayacak insanlara veririm 🤣🤣

Ay canım bugün arıtma cihazı takmaya gelecekler akşam şükür baya kısa sürede ayarladılar. Çokta ilgili bir firma bulduk baya içime sindi saatlerce anlattılar her çeşit arıtmayı hepsinin özelliklerini falan. Bir de işin güzel yanı şebeke suyu kesilirse 8 lt su yokken de su içmeye devam edilebiliyormuş ay baya sevindim porselen kaplama olarak bilmiyorum ama karbon filtre kaplama var bizdeki ürünlerde yılda 1 kez filtre değişimi yapmanız yeterli şuanki filtre fiyatı 1500 tl dedi arıtma cihazı ve işçilik de 4500 tl dedi fiyatı da mantıklı geldi içlerinde en mantıklısı buydu bizim için inşallah ortalık takılırken çok batmaz çok toz oluyor mu delinirken musluk yeri ?
Yok çok kolay o tezgaha delik açıyorlar ufacık sadece ama tezgah altı için falan bir kaç bez ayarla mutfak bezi ve havlularini ortalıktan kaldır 😂 adamlar onla siliyo sonra kurarken ne yapacağını anlatirlar sana markası ne acaba arıtmanın

Evet canım doğru diyorsun 🙏🏻 Benim kv yok canım görümcem var tek ablası bir de genç 33 yaşında eli ayağı tutuyor ama yok gibi. Kp in eşi zaten beni hiçbir şeye bulaştırmayın modunda yalandan hepsinin ağzında bir şeye ihtiyacın varsa söyle lafı. Eşim de çok mahçup oluyor annem hafta sonları gelip işimi yapıyor kendi ailesinin umrunda bile olmadığının farkında o yüzden hafta içi kendini çok yoruyor anneme çok iş kalmasın diye, çok hassas biri. Yardımcı almak istemiyorum bu aralar çünkü çok masraf yaptık çocuğun odası ihtiyaçları hastane süreci vs diğer ay anca toparlayacağız o zaman da doğum yaklaşıyor zaten kız kardeşim gelecek doğuma yakın yanımda biri olsun istiyorum zaten o her işimi yapar sağ olsun
Ayyy eşine de üzüldüm çok iyi anlıyorum o da kendini tabi mahçup hisseder kuzum belli etmek de istemez dokunur yani ailesinden kimse yardım etmiyor diye. Senin annen de çok genç değildir diye düşünüyorum kadın kıyamıyor yavrusuna balsın gelip yapıyor tabiki halinden anlıyor canısın sen onun en iyi o hisseder senin yaşadıklarını ister mi başına bir şey gelsin senin kafana takma yorma kendini diye annen geliyordur :KK43: insan gerçekten bi hamilelikte kendisine yapılanı bir de lohusalıkta yapılanı söyleneni unutmazmış derler ya daha iyi anlıyoruz bu süreçte

Yok çok kolay o tezgaha delik açıyorlar ufacık sadece ama tezgah altı için falan bir kaç bez ayarla mutfak bezi ve havlularini ortalıktan kaldır 😂 adamlar onla siliyo sonra kurarken ne yapacağını anlatirlar sana markası ne acaba arıtmanın
Bezleri şimdiden ayarladım eski toz bezi atletlerini çıkardım bir tane banyodan vileda kovası çıkardım su mu akıtmak isterlerse diye 🤣 cici havlularımı yok edip tezgahın üstünü kaldırdım altını da elim akşam gelsin kaldırır hemen dolabın içini 🤣 be kadar sürer acaba kurulumu Max 1 saat falandır herhalde 🤷🏻‍♀️ markasını hiç bilmiyorum ya gelsin ilk ona bakcam🤭

Maşallah diyelim kuzum. Elektrikli ürünler hep şans işi ya. 2500 e buldum hb de kuzum en uygun o şuan
Ben bunu almıştım evde dursun diye evlenirken 500’e aldım sanırım 3 yıl önce . Çekim gücü o kadar iyi ki bazen halıyı bile kaldırıyor 😂 bencr tam bir fiyat performans ürünü. Hem de torbasız. Bimin uygulamasında var hemde 9 taksit yazıyor.

Eklentiler

• IMG_7024.png
    IMG_7024.png
    182,1 KB · Görüntüleme: 74
Ayyy eşine de üzüldüm çok iyi anlıyorum o da kendini tabi mahçup hisseder kuzum belli etmek de istemez dokunur yani ailesinden kimse yardım etmiyor diye. Senin annen de çok genç değildir diye düşünüyorum kadın kıyamıyor yavrusuna balsın gelip yapıyor tabiki halinden anlıyor canısın sen onun en iyi o hisseder senin yaşadıklarını ister mi başına bir şey gelsin senin kafana takma yorma kendini diye annen geliyordur :KK43: insan gerçekten bi hamilelikte kendisine yapılanı bir de lohusalıkta yapılanı söyleneni unutmazmış derler ya daha iyi anlıyoruz bu süreçte
Evet gerçekten öyle asla unutacağımı sanmıyorum bu kadar takmıyordum ama son zamanlarda iyice doldum. Annem 45 yaşında canım evet o yüzden geliyor o da hiç söylenmez ne biçim bir aile diye soğutmamak için ama ben az çok ne düşündüğünü biliyorum. Eşim aralarından nasıl böyle olmuş bilmiyorum. Annesizlik onu büyütmüş hassaslaştırmış resmen ben de dile getirmiyorum hiç beklentilerimi ama o arada belli ediyor hissediyorum onun mahcubiyetini o yüzden bir an önce sağlıkla kavuşacağımız zaman gelsin de her şeyi elime alıp onun da bu hislerden kurtulmasını istiyorum

X