2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kuzum ben maalesef raporluyum 😢 normalde 37ye kadar çalışmak istiyordum ama sağlığım izin vermedi. Bundan sonra çalışmayacağım. Doğumdan sonra rapor almak için de yeniyıldan sonra heyet almaya çalışacağım
sen ve bebişin sağlıklı olsun da canım mecbur rapordur heyettir kullanacaksın tabiki.

Kızlar bugün bebekler çok hareketli değil canım sıkılmaya başladı biraz. Sabahtan annemler geldi kahvaltı hazırladım sonra onlar temizlik yaptılar 2-3 saat bende o sırada hiç temizlik yapmadım ama ayakta durdum ne nasıl nerede nereye koyulacak gibi yardım ettim söyledim yerleri sonra gittiler bende hemen duşa girdim duştan sonra yemek hazırlamak için yine ayaktaydım yani hazırdı yemek ısıttım falan derken 5-6 saat yatmadım hep oturur haldeydim acaba ondan mı yoruldular mı ki? Çok nadir hareket ediyorlar ben dokununca gelmiyorlar kafalarına göre iki vurup gidiyorlar sanki
Benim 1 ay kadar önce böyle olmuştu aile hekiminde ebe el doppleri ile kalp atışını dinletti de rahatlamıştım hiç hareket alamamıştım. Sırtını dönmüş demişti bana canım. Geçen hafta da 3 güne yakın gaz mı bebek mi belli olmayan derinden bişeyler hissettim sadece çok çok korktum o gece de aynı devam etse idi doktora gidecektim sabah. Gecesinde paldır küldür vurdu sıpa da oh şükür dedim. Annem de baya korktu bana çaktırmadı ama hareket ettikten sonra söyledi.

Ben kullandım canım oğlumda. Hiç öyle koku falan yaşamadım yani geçen hafta kullandım birkaç kez. Ama ben içine azcik aromatik yağ döktüm bir iki damla ilk kullanımda. Sonrasında hala onun kokusu geliyordu o yüzden de gelmemis olabilir. Baya memnun kaldım ama gerçekten ☺️ iyi ki almışız.
Kuzum kullanımın talimatında aromatik yag kullanmayın yazıyordu evet onun kokusu bastırıyordu büyük ihtimal yani böyle değişik bir kokusu var tuzlu su ya sanırım o yüzden kendime tuttum merak ettim ☺️ günde kaç kez kullandın sen kuzum ben yatmadan ve gün içinde bir kere şeklinde veriyorum şuan

• Beğen
Reactions: The
Kızlar günaydın. Doktor bana şeker yüklemesini gerekli görmedi. Sağlık ocağında açlık tokluk baktır dedi. Aynı gün nasıl iki kere kan vericem sağlık ocağında dedim. Bir gün arayla ver dedi. Açken ver dedi. Diğer gün kahvaltı yapıp 1 saat sonra ver dedi. Böyle yapmak normal mi ?
bende doktora şeker yüklemesi yaptırmak istemiyorum dedim cumartesi günü. Hba1c ye ve açlıık tokluk şekerine bakcaz. Önceden aile hekimliğine sormuştum ama 9-10 arası tahlil alıyorlar sadece. O yüzden sadece açlık alabiliriz dedi bana hemşire.

Kuzum kullanımın talimatında aromatik yag kullanmayın yazıyordu evet onun kokusu bastırıyordu büyük ihtimal yani böyle değişik bir kokusu var tuzlu su ya sanırım o yüzden kendime tuttum merak ettim ☺️ günde kaç kez kullandın sen kuzum ben yatmadan ve gün içinde bir kere şeklinde veriyorum şuan
Ay hiç okumadım onu yasak mıymış yağ ile 🥲 çok güzel olmustu halbuki. Ben de günde iki kez verdim canım gece yatarken ve gündüz

Kızlar idrar yolunda yine lökosit 16 olmuş, tam bu idrar yolu belasından kurtuldum derken yine başladı.
bende de çıktı perşembe günü. doktorum 2 tane toz şase yazdı. 3 gün ara ile kullan dedi. cumartesi tekrar tahlil vericem bakalım geçmiş mi. İşin garip yanı bende idrarda yanma sık çıkma vb. bir belirti vermiyor. sanki hafif bulanık gibi görmüştüm onun üstüne yaptırdım tahlili de.

Kızlar şeker yüklemesi ücretleri ne kadar özelde yaptıran var mı

Canım ben geçem Cumartesi yaptırdım, Ankara’da bir özel hastanede, sadece 35 tl gibi çok düşük bir ücret ödedim. Bu kadar düşük olmasına şaşırdım aslında muayene ücretleri falan da yüksek olan bir hastane ama şeker yüklemesini çok uygun fiyata yapıyorlar heryerde demekki diye düşünmüştüm.

Aynen kuzum ben de öyle biliyordum hep. Doktor açlık ver. Diğer gün kahvaltı yap tam 1 saat sonra yine ver dedi. Mantığa göre bi aykırılık yok ama ben sağlık ocağında o kadar sıra varken bu düzeni nasıl sağlıcam onu anlamadım . Dediğin gibi gider sorarım burda uygulamıyorız öyle bişey derseler adam akıllı hastaneye gider hallederim öyle o daha kolay valla.
canım bence direkt bir dahiliyeye git. aile hekimliğinde tahliller bekliyor sonuçlarda sapma olabiliyor. ilk hamilelik tahlillerini aile hekimliğinde yaptırmıştım değerlerin bir kısmı saçma sapan geldi kadın doğum doktorum dahiliyeye yönlendirdi beni. Doktor bu tahlil yüzde 90 hatalı dedi ve yeniden yaptı hepsini ve sonuçlarım sonrasında gayet normal geldi. Yaz döneminde kandır idrardır sıcakta kaç saat ne halde taşınmıştı kimbilir

bende de çıktı perşembe günü. doktorum 2 tane toz şase yazdı. 3 gün ara ile kullan dedi. cumartesi tekrar tahlil vericem bakalım geçmiş mi. İşin garip yanı bende idrarda yanma sık çıkma vb. bir belirti vermiyor. sanki hafif bulanık gibi görmüştüm onun üstüne yaptırdım tahlili de.
Benim de 14 çıktı, toz şase içtim bir de fitil verdi. Enfeksiyondan kurtulamayacağız heralde

Benim 1 ay kadar önce böyle olmuştu aile hekiminde ebe el doppleri ile kalp atışını dinletti de rahatlamıştım hiç hareket alamamıştım. Sırtını dönmüş demişti bana canım. Geçen hafta da 3 güne yakın gaz mı bebek mi belli olmayan derinden bişeyler hissettim sadece çok çok korktum o gece de aynı devam etse idi doktora gidecektim sabah. Gecesinde paldır küldür vurdu sıpa da oh şükür dedim. Annem de baya korktu bana çaktırmadı ama hareket ettikten sonra söyledi.
Aynen benim de annem baya tedirgin oldu dedim hissediyorum ama çok derinlerde sanki sırtı dönük gibi neyseki bugün daha iyiler canım insan endişe ediyor işte 🥹

Aynen benim de annem baya tedirgin oldu dedim hissediyorum ama çok derinlerde sanki sırtı dönük gibi neyseki bugün daha iyiler canım insan endişe ediyor işte 🥹
sağa döndüm sola döndüm çikolata yedim dürttüm karnımı yok tepki sıfır. 3 gün çok zor geçti cidden burdan da olumsuz şeyler yazıp modunuzu düşürmek istemedim. Geçen ay olduğunda 1 gün öyle olmuştu sadece bu sefer 3 gün cidden yıprandım.

Tam zamanında çıkıyor şu film 😅🙈

Eklentiler

• IMG_0171.png
    IMG_0171.png
    492,5 KB · Görüntüleme: 42
sağa döndüm sola döndüm çikolata yedim dürttüm karnımı yok tepki sıfır. 3 gün çok zor geçti cidden burdan da olumsuz şeyler yazıp modunuzu düşürmek istemedim. Geçen ay olduğunda 1 gün öyle olmuştu sadece bu sefer 3 gün cidden yıprandım.
Benimki de bazen saatlerce sessiz oluyor. 2 hafta önce elimi koyduğum yere tekme atıyordu hep. Ama artık koyduğumda gelmiyor bu hafta hiç gelmedi. Bugün de çok aktif değildi. Sadece gerilerek dönüyor gibi bişeyler yaptı bikaç kere. Hareketler azalınca da insan evhamlanıyor.

Benimki de bazen saatlerce sessiz oluyor. 2 hafta önce elimi koyduğum yere tekme atıyordu hep. Ama artık koyduğumda gelmiyor bu hafta hiç gelmedi. Bugün de çok aktif değildi. Sadece gerilerek dönüyor gibi bişeyler yaptı bikaç kere. Hareketler azalınca da insan evhamlanıyor.
Az ya da çok hareket duyayım da iyi olduğunu bileyim diyorum hep. Tümden hareket duymamak çok stresli

X