2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Adlında o yönden düşününce evet zayıf hamilelere hep özenirim kilo alsam da elbet veririm diye düşünüyorum hiç bir şey çaresiz değil kilo konusunda

Reactions: The
Kesinlikle katılıyorum. Annem mesela benim ilk hamileliğimde 5 6 kg ile doğuma gitmemi tüm akrabalarına nispet gibi anlatıyordu benim annem de zayıflığı çok sever. Normal zamanda bile bir iki kilo alsam hemen az ye diye başlar

Ya ben duyunca cok bisi diyemedim bilmedigim icin kendi doktoruma da daha gitmedim beynı kalbi dudagı kulagı ensesı cok iyi dedi sonra bunu dedi çok kotuyum iki gundur akış iyi olmasa gelısemezdı sanırım

Adlında o yönden düşününce evet zayıf hamilelere hep özenirim kilo alsam da elbet veririm diye düşünüyorum hiç bir şey çaresiz değil kilo konusunda
Orası öyle tabiki ama zayıf bir hamilelik gerçekten Allahın bir lütfu

Aranan kan bulundu ay sağol kuzum ben bunu denerimmmmm
Afiyet olsun bebişlere

Ayyy benim annem geçen de çatlağın yok dimi daha dikkat et bak kremlerini sür dedi ddjdjsj bi de bu aralar çok yedim demiştim poğoça börek abartıyorsun durdur kendini hamileyim psikolojisine girme sonra ağlarsın dedi hahahah djdjs of anne ya

Çokzel listeymis bir sürü çay var
bissürüüüü ara öğün yahuuu

Bana da daha bugün göbeğin hiç yok dedi komşum inerken, geniş giyiniyorum belli olmuyor falan dedim gulumsedim ama hiç hoşuma gitmedi açıkçası , hani ne güzel gibi de demiyor , Allah Allah niye hiç çıkmamış ifadesiyle bakiyor , sebebi neydi ki neden yani gkfjdb

Aynen hani bir insan tatlı dille hoş dille söylese anlarım hani kilon yok ne güzel göbeğin çıkmamış îmâsı güzel hoş olur ama bazı insanlar sanki ben çocuğu besleyemiyorum yetersiz besleniyorum yemek yemiyorum ya da bir sorun mu var ki çıkmıyor gibi bakıp konuşunca uyuz oluyorum kafaya takıyorum. Zaten A deseler niye B demediler diye kafaya takacağım bir dönemdeyim

Tecrübeli anneler ya biz bu benek kıyafetlerini ütüleyip dolapları hastane çantalanırını yapıyoruz ona tamam. Peki bu kıyafetler bebek doğunca ne zamana kadar her gün ütülenecek yani hep ütüleyecek miyiz? Mesela internette araştırdım net bir şeyi yok bebek kıyafeti ütülemesin amacı toz ve mikroplardan ısıyla minimuma indirmek değil mi? Mesela ben evde kurutma makinası kullanıyorum bebek kıyafetlerini de kullanacağın kuruturken yani sürekli ütüye gerek var mı kurutmadan çıktığı gibi katlanıp eşyalar yerleştiriliyor zaten fikriniz nedir bu konuda ?

Canım bende kurutma kullanıyorum, bir süre kurutmadan çıkıncada ütülemeyi düşünüyorum.

Kesinlikle kötü hissettiriyolar, beyaz ekmek yemiyorum , zaten hicbise yemiyor ki diyolar , ya faydası yok zararindan başka, ortamlarda porsiyonlari 5 6 kaşık yapsam yemeden kalktı derler eşim anlıyor Allah'tan

Canım bende kurutma kullanıyorum, bir süre kurutmadan çıkıncada ütülemeyi düşünüyorum.
Mesela o süre ne zamana kadar onu bilmiyorum forumlarda her gün ütü yapanlar da var öyle bir zamanımız olacak mı mümkün mü ya da bazıları dolap yaparken ütülemiş sonra ütüyü bırakmış sadece yeni kıyafet aldıklarında bir kez ütülemişler bir sürü farklı yorum var kafam karıştı

Kesinlikle kötü hissettiriyolar, beyaz ekmek yemiyorum , zaten hicbise yemiyor ki diyolar , ya faydası yok zararindan başka, ortamlarda porsiyonlari 5 6 kaşık yapsam yemeden kalktı derler eşim anlıyor Allah'tan
Aynen eş desteği valla şu dönem çok önemliymiş onu anladım dediğin gibi yemeği 5 kaşık koyuyorum 5 kaşık ne doyulur mu ölçülü mü yenir falan yahu tek çeşit yemiyorum ki mübarek proteini karbonhidratı kafama göre yemiyorum ki hepsi bi bütün ama anlatamıyorum

Bu ınsanlar neden göbeğe bukdr takılıyorki
Çok buyuk göbek çok iyi gbimi sanıyorlar
Direkt göbeğe bakıp odaklanıyorlar, insan bi hal hatır sorar yaa, walla değişik bu insanlar, bnada kursta bı kadın dedi
Dedim bol giyınıyorum bellı olmasın dıye nazardan korkuyorum dedim

Uzun süre yapamam diye düşünüyorum canım, bir de takipleriz alerjik mi nasıl , deterjana bı tepkisi var mı , ona göre süreyi ayarlarız sanırım , ben uzun süre goturemem gibi çünkü.

Aynen bı dahakine hazirlikliyim birşey dicem bende içimde kalmasin

Bn ilk zamanlar bebiş deterjanları falan, ütü, onun kıyafetlerıni ayrı yıkıyordum, bazen elle beyaz sabunla yıkıyordum
Ama bı yere kadar işte

Tam hatırlamıyorum ama bıkaç aydan sonra yada acaba 1 yasından sonramıydı
Bzım çamasırlarla beraber yıkamaya başlamstım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…