2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bağlı olduğun belediyeyi arayıp nasıl kayıt oldun canım bende onu merak ediyorum 🤩
Cnm beledıyeyi ara sisteme griyorlar ama bna yınede bebeğin kımliği çıkınca tekrar arayın dedi, numara verdi, sonra yenidoğan paketi gelıyormuş, her beledıye vermıyormuş ama.
Yenidoğan yardım paketınınde nezmn gelcegı belli olmuyormuş.
Ama enınde sonunda gelıyormuş😁

Anam babam usulü büyüteceksin aslında varya ne kadar pimpirikli olursan o kadar hasta oluyorlar biz nasıl büyümüşüz sanki ben 4800 gr doğmuşum annem herşeyi yedirirmiş 7 aylıkken 18 kiloymuşum 😂😂
Yok çok öyle büyütmedim de sadece ısı konusunda böyle oldu iyi ki yapmışım dediğim şeylerdendir antibiyotiksiz, hastalıksız geçirdik bebekliği 😊 Diğer şeylerde ben de pimpirikliydim her şeyin organiğini ala ala maaşı eritiyordum 😂

kızçeler şeker yüklemem oldu bugün 100 gr sırasıyla
85
199.9
158,6
111
biraz diyet yüzünden tadım kaçacakmış gibi hissediyorum

The The canım eşim almış, ben nasıl kullanılmasını gerektiğini bilmiyorum, günde bir tane ve akşamları mi içmek gerekiyor ?
Canım dozunu bazen doktor artırabiliyor ama normalde evet akşamları yatmadan yarım saat önce 1 tablet öneriliyor

Yeni cicilerimiz 😍

Eklentiler

• IMG_6190.png
    IMG_6190.png
    162,5 KB · Görüntüleme: 68
İki cıtcit olmazcilara ben de katılıyorum kızlar ya 😅 ya uzun çitcit badi ya kısa kollu üzerine de normal takım yahut tulum giydirilir. Ha illa usuyorsa üstüne kundak battaniye vs ama iki cıtcit bilmiyorum hiç mantıklı değil bence 😁 hem bebek için rahatsız edici hem de her alt değişiminde aç kapa aç kapa 😅

Benim evimde kuzeyde maalesef soğuk olur diye düşünüyorum yeni taşındım ama şimdilik iyi gidiyor 40 da yakıyordum alt kata taşınan olunca 35 e düşmüştüm 3 gündür de 30 a düştüm gece çok daraliyorum uyuyamıyoruz sıcaktan
Aaaaa çok iyi kuzum sizin. Ben 40 da yakıyorum. Bizim alt kat boş ya 🥲

Benim evimde kuzeyde maalesef soğuk olur diye düşünüyorum yeni taşındım ama şimdilik iyi gidiyor 40 da yakıyordum alt kata taşınan olunca 35 e düşmüştüm 3 gündür de 30 a düştüm gece çok daraliyorum uyuyamıyoruz sıcaktan
Ayy evet bende gün içinde 35 gece uyurken 30 yapıyorum bazen direk kapattığımda oluyor sıcaktan fenalık geçiriyorum gece uyurken 😬 yerden ısıtma bizim gece herhalde herkes uyurken arttırıyor biz ara katta sıcaktan yanıyoruz. Bir de petek olsa bazen daha iyi diyorum istemediğin odayı kapatıyorsun ev hamam olmuyor dengeliyorsun ama yerden ısıtma da bebekler için iyi olur tabi artık

• Beğen
Reactions: The
Ayy evet bende gün içinde 35 gece uyurken 30 yapıyorum bazen direk kapattığımda oluyor sıcaktan fenalık geçiriyorum gece uyurken 😬 yerden ısıtma bizim gece herhalde herkes uyurken arttırıyor biz ara katta sıcaktan yanıyoruz. Bir de petek olsa bazen daha iyi diyorum istemediğin odayı kapatıyorsun ev hamam olmuyor dengeliyorsun ama yerden ısıtma da bebekler için iyi olur tabi artık
Benimki petek canım ama yine de sıcak oluyor birde hamilelikten daraliyoruz bence biz zaten sağa dön sola dön hemen ter basıyor 😂😂 kocam da rahat rahat uyuyunca sinirleniyorum bu sefer daha çok ter basıyor hahaha 😂😂

Alt kat boş olunca soğuk oluyor gerçekten üstümde boş ama üst kata oturan olsaydı bu kadar etki etmezdi bence
Alt katın boş olması gerçekten felaket bir şey ya ev hiç ısınmıyor. Bizim de öyleydi bir ara. Birileri taşınınca ev ısınmaya başladı 🥲

Alt katın boş olması gerçekten felaket bir şey ya ev hiç ısınmıyor. Bizim de öyleydi bir ara. Birileri taşınınca ev ısınmaya başladı 🥲
Kesinlikle öyle ya bizde donuyorduk 45 e aliyordum gündüzleri ama şükür yani dua ede ede getirdin alt kata diyor eşim 😂😂

Kesinlikle öyle ya bizde donuyorduk 45 e aliyordum gündüzleri ama şükür yani dua ede ede getirdin alt kata diyor eşim 😂😂
Şükür gelmiş bari 😅 zaten Mart olacağı için bir iki ay sabredecegiz sonra hava ısınır 🥲 ben ilk doğumumu Kasım ayinda yaptım. Kışın bebek büyütmek bence daha zor. Hem yenidoğanken dışarı çıkmak cesaret istiyor bana göre hem de evi ayarlamak falan sürekli bir çaba 😅

Benimki petek canım ama yine de sıcak oluyor birde hamilelikten daraliyoruz bence biz zaten sağa dön sola dön hemen ter basıyor 😂😂 kocam da rahat rahat uyuyunca sinirleniyorum bu sefer daha çok ter basıyor hahaha 😂😂
Ahahah evet ya hayretler içerisindeyim totodunu devirip uzun kollu yorgan sarılıp uyuyor ben onu görünce iyice deliriyorum bir de gizli gizli kombiyi 45 yapıyor çıldırıyorum sanıyor ki ben üşüyorum ben anlatamıyorum derdimi 😁

Şükür gelmiş bari 😅 zaten Mart olacağı için bir iki ay sabredecegiz sonra hava ısınır 🥲 ben ilk doğumumu Kasım ayinda yaptım. Kışın bebek büyütmek bence daha zor. Hem yenidoğanken dışarı çıkmak cesaret istiyor bana göre hem de evi ayarlamak falan sürekli bir çaba 😅
Yani aslında bizimki gayet iyi bir dönem diye düşünüyorum yaz olsa kundak yapamazsın hafif böyle kış 1 2 ay ondan sonra rahat olur bence sıcaktada büyütmek ayrı bir dert yapış yapış saatlerce emzirmek 🤦🏻‍♀️ bence annelik tamamen zor bir durum ama güzel 🥲
Ahahah evet ya hayretler içerisindeyim totodunu devirip uzun kollu yorgan sarılıp uyuyor ben onu görünce iyice deliriyorum bir de gizli gizli kombiyi 45 yapıyor çıldırıyorum sanıyor ki ben üşüyorum ben anlatamıyorum derdimi 😁
Ver kız birini taşısın hahah görür o zaman gününü 😂😂 öyle bir imkan olsa keşke ne güzel olur ya 😂😂

X