Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Merhaba diyet menüsünde neler yiyorsun acaba ?
Canm yemek yapmaya çalışıyorum genelde 1 gğn değil 1 gğn şeklinde 1 sebze yada et yemeği yemeği yanına basmati pirinç yada bulgur (bazen sade bazen sebzeli bazen salçalı sarımsaklı meyhane) yanına da yoğurt koyuyorum 6 kaşık hepsi ara öğünlerimde de salatalık süt badem ceviz vs tüketiyorum bazen mercimek köftesi kısır kabak -patlıcan közlüyorum vs oluyor ana yemeklerim arada kaçamak da zübern nohut cipsi ve şeker ilavesiz hurma ezmesi yiyordum onda da ölçümler normal çıKıyor
Yaa birde eşimde diyet besleniyor zayıflamak için öğretmen o da evdeydi beraber hazırlanıyorduk Öyle olunca düzenli oldu

Canım ben dün 32 oldum. Kontrolüm de vardı hatta. Benim bebiş dönmüş başı aşağıda. Nst çekmedi ama 34'te görüşelim dedi. 34te çekinmeye başlarsın dedi
İçime su serptin canım Allah razı olsun 🥰🥰🥰ilk çocuk ya kafaya takmamaya çalışıyorum doğumu ama yine de aklıma geliyor bi şekilde 😀

Bende 32 de gitcem bana da demedi herkesin doktoru farklı ilerliyor ona demişler bana demediler diye takılma sancın olursa çekerler illaki akışına bırak ☺️
Ayy bilmiyorum yaa akışına doğumu bırakamıyorum aslında teslimiyetçi bi insanımdır ama 😀ilk olunca herhalde düşündürüyor biraz beni

Canm bilmiyorum ki bu ara canm hep sıcak süt istiyordu canm ölçümlerdr de normal çıkıyor zararlı mı ki günde 2 bardak
Benim diyetisyen sabahları 1 bardak demişti ama emin degilim bende o yüzden içmiyorum gün içinde yoksa sütü çok seviyorum bi zararı yoksa içerim bende 😄
Ben diyeti bilmiyorum niye tam algılayamadım galiba,
Ögünler arası meyve yiyorum 1 tane mesela sonra hiç bişey yemiyorum diger ögüne kadar 🤷🏻‍♀️

Canm yemek yapmaya çalışıyorum genelde 1 gğn değil 1 gğn şeklinde 1 sebze yada et yemeği yemeği yanına basmati pirinç yada bulgur (bazen sade bazen sebzeli bazen salçalı sarımsaklı meyhane) yanına da yoğurt koyuyorum 6 kaşık hepsi ara öğünlerimde de salatalık süt badem ceviz vs tüketiyorum bazen mercimek köftesi kısır kabak -patlıcan közlüyorum vs oluyor ana yemeklerim arada kaçamak da zübern nohut cipsi ve şeker ilavesiz hurma ezmesi yiyordum onda da ölçümler normal çıKıyor
Yaa birde eşimde diyet besleniyor zayıflamak için öğretmen o da evdeydi beraber hazırlanıyorduk Öyle olunca düzenli oldu
Seninki ne güzelmiş,
Ben pirinç pilavı yedim geçen aşırı yüksek çıktı,
Bende kendimce bişeyler yapmaya çalışıyorum ama ekmeksiz doymuyorum gibi diyetisyen protein ekmegi önerdi oda ilk bi kaç gün iyiydi ama şuan midemi bulandırıyor.
Kahvaltıyı nasıl yapıyorsun

Benim diyetisyen sabahları 1 bardak demişti ama emin degilim bende o yüzden içmiyorum gün içinde yoksa sütü çok seviyorum bi zararı yoksa içerim bende 😄
Ben diyeti bilmiyorum niye tam algılayamadım galiba,
Ögünler arası meyve yiyorum 1 tane mesela sonra hiç bişey yemiyorum diger ögüne kadar 🤷🏻‍♀️
Bende meyve hemen arttırdı şekerimi bende öğünler arası 1 salatalık alıp yiyorum akşam yemeğinden sonra da Bazen çay yada kafeinsiz kahve içiyorum bazen çay yanına nohut cips. Çok nadir o da
Yaa sütü bilmiyorum ki sorun olacağını hiç
Düşünmedim ben sabah erken uyanıyorum kahvaltı yapasım gelmiyor diye süt içiyorum 1-2 saat sonra kahvaltı yiyorum

Bende meyve hemen arttırdı şekerimi bende öğünler arası 1 salatalık alıp yiyorum akşam yemeğinden sonra da Bazen çay yada kafeinsiz kahve içiyorum bazen çay yanına nohut cips. Çok nadir o da
Yaa sütü bilmiyorum ki sorun olacağını hiç
Düşünmedim ben sabah erken uyanıyorum kahvaltı yapasım gelmiyor diye süt içiyorum 1-2 saat sonra kahvaltı yiyorum

Pazartesi kontrolüm var tekrar sorarım ben diyetisyenime emin degilim çünkü yanlış yönlendirmek istemem seni,
Birde degerlerin normal çıkıyormuş demekki sende sorun olmuyor,
Benim bazen açlık şekerimde yüksek çıkıyor anlamıyorum,
Sanırım bana insülin vericekler.

Pazartesi kontrolüm var tekrar sorarım ben diyetisyenime emin degilim çünkü yanlış yönlendirmek istemem seni,
Öğrenince yaz canm benim de tokluklar normal ama açlıklar son zamanlarda hep 90larsa çıkıyor Akşam açlıklarım değişiyor max111 çıktı ama 90-110 değişiyor çoğunlukla

Senin ölçümler kaç mesela benm Dr gerekli görmedi insülini biraz daha dikkat et dedi şimdilik

Senin ölçümler kaç mesela benm Dr gerekli görmedi insülini biraz daha dikkat et dedi şimdilik
Canım bizde degerler biraz farklı,
Açlık şekeri en yüksek 5.3 olması lazım Bende bazen 4.6 bazen 5 bazen 5.2 bazende tam sınırda çıkıyor geçen 6.1 di mesela,
Toklukta 8.0 normali bazen 6.9 bazen 7 lerde geçen mesela pirinçle biraz karpuzu aynı anda yedim akıl edemedim 12 çıktı,
Biraz karbondihitrat olan bişey yesem hemen yüksek çıkıyor.

Öğrenince yaz canm benim de tokluklar normal ama açlıklar son zamanlarda hep 90larsa çıkıyor Akşam açlıklarım değişiyor max111 çıktı ama 90-110 değişiyor çoğunlukla
Bende de diyetle dengelemeye çalışıyoruz ama ben beceremiyorum galiba 😢
İnsülinin bebege zararı varmı dedim Doktor bebekle insülinin alakası yok şeker insülinden daha zararlı dedi tek sorun eger verirlerse şuan ben kendi kendime igneyi nasıl vurcam bilmiyorum

Kızlar benim bu yeni gittiğim doktorum 32. Haftada görüşürüz 1 ay sonra dedi ama nst demedi bir kaç arkadaşım var onlara nar demişler grupta da vardı galiba nst diyen sizce neden dememiş olabilir erken mi yoksa risk açısından mı
Ben demiştim sana ama belki senin doktor yeni ya ondan dememiştir zaten 32. Haftadan sonra okuduğumda göre her 2 haftada bir cagiracaklar ya o zaman ister ya da muayneden önce ister kuzu
Doktorun numarası varsa sor istersen

Canım bizde degerler biraz farklı,
Açlık şekeri en yüksek 5.3 olması lazım Bende bazen 4.6 bazen 5 bazen 5.2 bazende tam sınırda çıkıyor geçen 6.1 di mesela,
Toklukta 8.0 normali bazen 6.9 bazen 7 lerde geçen mesela pirinçle biraz karpuzu aynı anda yedim akıl edemedim 12 çıktı,
Biraz karbondihitrat olan bişey yesem hemen yüksek
Canım meyve olarak ne tüketiyorsun? Bir de ne kadar tüketiyorsun?
Kinoa ve yabani pirinç aldım ben pilavın yerini tutsun diye. Değişiklik olarak aklında bulunsun. Bir de porsiyon kontrolü çok önemli mutfak tartın varsa ölçerek yiyebilirsin.

Ben bebeğin tekmelerini hissedemiyorum kızlar ama zıplama işte donmelerini falan hissediyorum haftalar ilerlediği için mi böyle başka bişey mi var bilmiyorum yani arada tekme atıyor ama 2 hafta önce daha netti şimdi sadece arada tekmeler var ve genelde hareketlerini hissediyorum içimde

Canm benim gebelik şekerim de olduğu için doktorum biraz korkuttu açıkçası 10 güne bir kontrol dedi bana Şuan 30+4 deyim
Ne kadardı kilosu bende geriler korkusuyla badem kaşar süt avakado yedim bu ay bol bol zorlar iyi kilo aldırıyor bebeğe alt sınırdaysa onları da yiyebilirsin bol bol
Benim de gebelik şekerim çıktı yüksek riskli gebelik kategorisine mi giriyoruz acaba doktor öyle bir şey dedi mi ya da yazdı mi evrak olarak

İyi niyetinizden şüphe duymamakla beraber bu mesajınızın insanları yanlış yönlendireceğini düşünüyorum. Ben normalde sağlıklı beslenen bir insanım, ayda bir ya da iki kez tatlı yerim ya da hiç yemem. Ve gebelik öncesinde de gebelikte şeker yüklemesi yapılana kadar da açlık ve tokluk kan şekerlerim hep normaldi. Ama 75 gr yükleme ile bende gebelik şekeri çıktı. Bu arada takiplerde suyum iyi, bebeğim haftasıyla uyumluydu. Yani gebelik şekerini öngörebileceğimiz tıbbi bir durumum da yoktu. Gebelikte değişen hormonların etkisiyle diyabete yatkınlık artıyor, hormonlar insülin direnci yapıyor çünkü. Taramalar da bu nedenle yapılıyor, şeker varsa oluşabilecek bir malformasyonun önüne geçebilmek için.
Benim de gebelik şekerim çıktı yüksek riskli gebelik kategorisine mi giriyoruz acaba doktor öyle bir şey dedi mi ya da yazdı mi evrak olarak

X