Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kızlar bu erkek anaları olarak isim işini ne yaptınız ? Ben uzay düşünüyorum geçen babam o neymiş diye anneme söylemiş, değiştirecek değilim de yanına bir isim daha arıyorum çünkü eşim iki isim istiyor zaten.ikinci isim önerileriniz var mi ?sizler ne koyacaksınız ? Ben modern kafada şeyler düşünüyorum ama yanındaki isim de güzel,uyumlu ve anlamlı olsun istiyorum
Arda nasıl olur Ben rüzgar efe koymayı düşünüyorum oğuz tuna düşünmüştüm ama kimse beğenmedi kaynanamla ben sevdik bi 😅 ilk oğlumun adı da doruk bilge

Kızım için dağıtacağım magnetleri şimdiden yaptırdım ben, hevesimden hiç bekletmedim 😂 ailelerimiz ve yakın dostlarımız için yaptırdık sadece 🫶🏼 sağlıkla doğsun bütün bebişlerimiz
Benim kızımın adı da Güneş olacak 🥰 sevindim bı an görünce 😍
Birde bişey soracağım eşim sarışın mavi gözlü ama ben açık ten koyu saçlı yım. Güneş deyince sarışın mı olması gerekir sizce. Düşündünüz mü hiç böyle birşeyi. Ben fazla ayrıntıcıyım galiba ama evimizin güneşi olacağına eminim 💗💗

Arda nasıl olur Ben rüzgar efe koymayı düşünüyorum oğuz tuna düşünmüştüm ama kimse beğenmedi kaynanamla ben sevdik bi 😅 ilk oğlumun adı da doruk bilge
Tuna ismini görünce kalbim pır pır etti yazmadan duramadım🥹 Erkek anne-babası olacağımızı öğrendiğimiz andan beri,
eşimle Tuna ismini
koymaya karar verdik🥹🍀 Aklımıza başka bir
İsmi getirmedik bile 🥹

Benim kızımın adı da Güneş olacak 🥰 sevindim bı an görünce 😍
Birde bişey soracağım eşim sarışın mavi gözlü ama ben açık ten koyu saçlı yım. Güneş deyince sarışın mı olması gerekir sizce. Düşündünüz mü hiç böyle birşeyi. Ben fazla ayrıntıcıyım galiba ama evimizin güneşi olacağına eminim 💗💗
Eşimde bende kumralız açıkçası hatta kayınvalidem daha esmerdir. Bende dedim ya çocuk kara bir şey olursa diye eşimde diyor hastanede tipine göre değiştiririz ismi 😅 eşimle ben çocukken çok sarıymışız sadece ama takılmıyorum buna işin şakası bunlar isim çok hoşuma gitti iyi ve güzel niyetlerle koyduk ismi öyle taşısın adını diye.

Beni uyandırıyor canım hatta bugün 5 de falan uyandık daha uyumadı beyfendi hala hareket halinde 🥰 kendisi uyuyunca bende uyuyacam tekrar
Ayyy bizde 5’te uyandık haklıma yatmışım uyandırdı tekmeleri ile şimdi de hafifi vuruyor bende muhabbet ediyorum onunla eşimde erken başladınız muhabbete diyor bana 😀ama biz işe gideceğiz 🤣🤣🤣

İlki tamam ikincisine alternatifleri değerlendiriyorum cnm fazla da zaman kalmadı hala ismi olmayan var mı acaba :)

Kızlar bu bebeler gece mı hareketli oluyor yani biz uyurken ? mesela derin uykuya daldığımız zamanlar gibi…gece rüya gördüm korkuyla uyandım biraz tam bir baktım ki içerde kıpır kıpır, ama gündüz öyle çok hareketli değil

B
Meblaj önemli değil disimizi sıktık ödedik varsaydim bu bir hastalık been gecligimde de oynadım bağımlısıyım diyor sürekli sürekli ne zamana kadar başa cikabilirim

Sorumsuz bir baba ile büyümek mi babasız büyümek mi daha doğrudur bilmiyorum
Şuan hiç doğru bir zaman değildi ben ne yapicam bilmiyorum Dr sürekli hat serviks kısalığı var diyor dünden beri eve sigamiyorum bir yandan stresim bebeklerimi etkiler mi bir yandan bu kumar ile başa cikabilme gücünü kendimde bulamıyorum Allah kimseyi dar güne koymasın hele kadınların hamileliklerinde daha zor
Benzer durumu bende yaşadım. Babamın bekle hemen olmaz demesine rağmen evlenmek için çok ısrar ettim. Borsada elinde uvucunda ne varsa yedi kredi çekti çektiği kredileri borsada yedi arabasını sattı yedi bneim adıma kredi çekti yedi. Ben yinede evlendim 6 sonra hamile kaldım. Gebelik haberini verdim hediye beklerken zaten zar zor geçindiğimiz ekmek alacak para bulamadığımız dönemde maaşını yatat yatmaz fatura kira ödemeden yine batırdı zaten 3 ay öncesinden batırmıştı onu toparlayamamıştık. Hediye beklerken tekrar böyle bir şey yapınca sorumsuz bir babayla çocuk büyütmek istemediğim için annemin yanına geldim ama anneme hiç bahsetmedim özellikle babama. Babam sen istedin sen gittin dicekti ömür boyu başıma kakıcaktı ama yinede evini bana açardı bebeğimede kendi evladından daha iyi bakardı. Durumu kayınvalideme anlattım zaten hep anlatıyodum ama nir faydasını görmemiştim bu sefer kayınvalidemde boşanacağımı anlayınca sanırım oğlunun kulaklarını çekti. Eşiminde bana aşık olduğunu beni çok sevdiğini biliyorum bensiz yapamaz o. Bensiz bir halt bile beceremez. Pişman oldu 10 gün sonra geldi aldı beni evime döndüm ama sırf 2 tane kedim var ailem kabul etmiyolar onların hasretine dayanamadığım için döndüm birde bebeğim 6 aylık olana kadar bi şekilde karnımın doyması gerekiyodu bebeğim 6 aylık olduğunda hemen işe başlicam o zaman boşanırım diye düşünmüştüm. Ama eşime öyle bir dank etmişki günde 16 saat çalışıyo 4 saatlik uykuyla bir gün bile izin yapmadan. Ek işe başladı yavaş yavaş toparladı. Bileziklerimi bozdurmuştu bir tanesi yapabildik. Kirada apartım vardı bende onun geliriyle oğlumun eşyalarını ihtiyaçlarını toparlamaya başladım. Şuanda aramız iyi ama ben unutmadım aslada unutmicam son defa şans verdim. Umarım sizinde içinde en güzeli olur nen çok korkmuştum bebeğime bi şey olacak diye her şeyi unutup bir amda ne olacaksa olsun diyip sadece bebeğime odaklanmıştım. Koca gider hayat bitmez ama bebeğime bi şey olsaydı Allah korusun bende biterdim. Umarım sağlıkla mutlulukla bebeklerini kucağına alırsın. Allah kimseyi bi başkasının eline muhtaç olacak duruma düşürmesin

Biz uyuma falan bakmadık açıkçası. Eşimle isim konusunda anlaşamayınca dedik ki herkes istediği ismi koysun ilerleyen dönemde çocuk hangisini seçerse😅😅 ben atlas eşim Servan istiyor . Oğluma Servan Atlas koyma kararı kaldık😆😆. Tek başıma karar versem atlas dışında mete, rüzgar , ege , falan koyardım yanına ek 😂
Bizde eşimle anlaşamadık. Aslında iki ismide ben önerdim ama eşim Göktürk te çok kararlı nende Uras ta çok kararlıyım oğlan büyüdüğünde kendi seçsin artık dedik ve Göktürk Uras koyacağız. Herkes bi şeyler söylüyo yom urası koymayın yok çift isim zor olur yok uyumlu olmamış bilmem ne herkes kendi çocuğuyla ilgilensin diyorum konuyu kapatıyorum. Zaten tek isim kullanırız uyuma gerek yok o yüzden

Ayyy bizde 5’te uyandık haklıma yatmışım uyandırdı tekmeleri ile şimdi de hafifi vuruyor bende muhabbet ediyorum onunla eşimde erken başladınız muhabbete diyor bana 😀ama biz işe gideceğiz 🤣🤣🤣
Ohh benimki gibi bitane daha kız yattım ama durmadı uyu uyan yaptık 🤣🤣
Sen hasta degilmiydin ay ise nasıl gidiyorsun o halde

İlki tamam ikincisine alternatifleri değerlendiriyorum cnm fazla da zaman kalmadı hala ismi olmayan var mı acaba :)
Ben 😀eşim Hasan istiyor bende yanında yada önünde bakıyorum isimlere Hasan Efe olabilir diyordum bi ara vazgeçtim Hasan Zeyd Hasan Talha bilmiyorum içime sinmedi bu isimler de Muhammed Hasan da olabilir 🤔 yok ruhuma hitap etmiyor 😀

Ohh benimki gibi bitane daha kız yattım ama durmadı uyu uyan yaptık 🤣🤣
Sen hasta degilmiydin ay ise nasıl gidiyorsun o halde
Yaa rapor almak istemedim iş yerine geliyorum öğlene kadar duruyorum 2 gibi falan çıkıyorum iyi geliyor öyle 36. Haftaya kadar bu şekilde idare etmeye çalışacağım canım bakalım gittiği yere kadar ev taşıycaz şimdi masrafımız olacak o yüzden ara vermeden devam edeyim dedim doğumdan sonra uzun bir süre çalışmayacağım çünkü

kızlar selammm 27+4 de kan uyuşmazlığı için hastaneye gittik bebeğimin kilosu yaklaşık 1 kilo 7 grammış fakat boyuna 30-32 cm dedi uyuglamalara vs baktığımda 37-38 vs çıkıyor neden kısa çıkar? yanlış ölçtü desem geçen ayda 30cm civarı demişti bu arada bende eşimde bayaaa uzun boyluyuz aile genel olarak uzun boylu genetik minyon desem onada pek ihimal vermiyorum sizin bebişlerin boyu ne kadar çıktı bu haftalarda :KK43:

Kızlar dün doktorumun sekreterine sinir oldum tansiyon ölçümü yapıyordu bana ne kadarlık oldunuz cinsiyet ne dedi, erkek dedim
Valla işiniz zor Allah yardımcınız olsun 3 erkekle dedi eşimde dahil bende bir tane vardı o da okuyor yolladım dedi kalakaldım öylece 🙄erkek cpcuklarının neden adı çıkmış böyle
Benim binamda da bir kadın var bir oğlu varmış Belçika’da yaşıyormuş o da sordu neyin olacak ikinci oğlum geliyor dedim dedi ki daha iyi anneci oluyor erkek çocukları hayırlı olur anneye dedi
Kaynanam da ilk oğlum doğduğunda bagkurlusun demişti 4 tane kız torunu var ilk erkek torundu
Bende iyi de soyisminizi taşıyacak olanı ben getirdim ne güzel dimi dedim
Şimdi oğlumun üstüne toplama bahanesi ile pipisine bakar arada görünce söylerim babaannesi ayıp düzgünce toparlayıp çekin üçüncü kişiler bakamaz diye seslenmez hiç
İyice böyle şeylere uyuz oluyorum
Hatta bu doğumda doktorla konuşayım da eşimin ailesini sokmasın istiyorum
Bana akıl verin lütfen böyle kojusanlara ne demeliyim
Cevap verince de utanıyorum ama o hadde getiriyorlar

X