Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Şu an kendi derdimi bırakıp senin görümcene kurulcam 2.5 ay ne işi var memnun olmazsa olmasın ben memnun ettim de noldu hafta sonu eşimin kuzeninin kızının düğünü vardı gelemem dedim halsiz hissediyorum kendimi yok görümcem küserler kayınvalidem ayıp olur olursa olsun ya hastayım benim belim sırtım ağrıyor yol falan gidemem dedim eşim aşırı ısrar etti cumartesi kına gecesi pazar düğün ama pazar günü gram halim yok el gelin çıkardı ben o sıcakta araba da yattım ve sonum bugün yaz gribiyim hemde çok ağır geçiriyorum mahvoldum memnun etcem derken bir kere bile sormadılar nasıl oldun kızım diye hasta olacağı belliydi diyor görümcem hiç çorap giymiyor ayağına diyor herşeyi çok biliyorlar
Çok geçmiş olsun üzüldüm. Neyse ki ben daha hasta olmadım çok yakında sinir hastası olurum bu gidişle. Hayır güleryüzlü sıcak samimi olsa diyim ki hamileyim evde yalnız kalmadım bana can yoldaşı oldu. Öyle bir şey de yok evde suratsız amaçsız bir gölge gezip duruyor gibi. Afedersiniz son 2 haftadır karnım epey büyüdü diye gaz problemi oldu kendi evimde gaz çıkaramıyorum insanlar bunları hiç mi düşünmüyor. Ben de görümceyim gelinimiz var annem 2 katlı evinin alt katını kiraya bile vermedi oğlumu ziyarete gelince gelin rahatsız olmasın diye kırk yılda bir gitse 1.katta kalıyor. (2.katta onlar oturuyor ve başka şehirdeler). Hiç düşünmüyorlar mı bizim kızımızın karakteri ruh hali davranışı bu 2.5ay gelin bunla napsın diye. Ben de sizi bulmuşken anlattım da anlattım :))

Çok geçmiş olsun üzüldüm. Neyse ki ben daha hasta olmadım çok yakında sinir hastası olurum bu gidişle. Hayır güleryüzlü sıcak samimi olsa diyim ki hamileyim evde yalnız kalmadım bana can yoldaşı oldu. Öyle bir şey de yok evde suratsız amaçsız bir gölge gezip duruyor gibi. Afedersiniz son 2 haftadır karnım epey büyüdü diye gaz problemi oldu kendi evimde gaz çıkaramıyorum insanlar bunları hiç mi düşünmüyor. Ben de görümceyim gelinimiz var annem 2 katlı evinin alt katını kiraya bile vermedi oğlumu ziyarete gelince gelin rahatsız olmasın diye kırk yılda bir gitse 1.katta kalıyor. (2.katta onlar oturuyor ve başka şehirdeler). Hiç düşünmüyorlar mı bizim kızımızın karakteri ruh hali davranışı bu 2.5ay gelin bunla napsın diye. Ben de sizi bulmuşken anlattım da anlattım :))
Çok yanlış zamanlama olmuş onun gelmesi gerçekten şu anda hava sıcak insan şort atletle gezmek istiyor dediğin gibi gaz problemi de var ve insan bu zamanda eşinden destek görmek istiyor gecenin 1’inde başınızı beklesemesi çok saçma inşallah gider bir an önce

Anlat kız başka kime anlatıcan . Anlatsan gelin olursun . Vala ben evde göbeğimi açıp geziyorum ne giysem en Bolu bile lastiği sıkıyor sanki. Kimseyi de çekemem kendime zor katlanıyorum. Hele görümce 20 yaşında hiç memnun edemem. Ya hiç eyvalahım kalmadı galiba hamilelikte benim 😀 en rahat etmen gereken dönem de böyle çıkıntılar çıkıyır: düşüncesizlik ki bu. İnsan canı istemezse yemek yapmaz eşim halleder diye ee evde misafir olunca bir yük. Of of çok düşüncesiz insanlar var etrafımızda 😆🥲

Çok yanlış zamanlama olmuş onun gelmesi gerçekten şu anda hava sıcak insan şort atletle gezmek istiyor dediğin gibi gaz problemi de var ve insan bu zamanda eşinden destek görmek istiyor gecenin 1’inde başınızı beklesemesi çok saçma inşallah gider bir an önce
Senin koca tarafın kapatılmalı. Gerçekten bak . Niye ayıp olsun eşim hamile gelemedik rahatsız demek bu kadar zor mu. Bak bizimde eşimin dayı oğlu ve halanoğlu 20 gün arayla evlendi. Biz gitmedik yol gitmemiz gerekiyordu ama eşim ırmak hamile dedi dayısını halasını aradı kusura bakmayın o yol gelemez bende onu yalnız bırakmam dedi . Kayınvalidem de gelmeyin nolu olmaz yol sonuçta hava sıcak falan dedi. Vala küserlerse de kendi bilir ben ne yollardan geçerek doğursam bu bebeği. Kimse ben tedavide hastahanede kürtajla boğulurken bilmiyor o yüzden de keyfime göre. Sende eşin çok ısrar etse de keyfine göre. Sende eşini kıramıyorsun anladığım kadarıyla kıyamıyorsun da azıcık kıy be kız 😀😀

Senin koca tarafın kapatılmalı. Gerçekten bak . Niye ayıp olsun eşim hamile gelemedik rahatsız demek bu kadar zor mu. Bak bizimde eşimin dayı oğlu ve halanoğlu 20 gün arayla evlendi. Biz gitmedik yol gitmemiz gerekiyordu ama eşim ırmak hamile dedi dayısını halasını aradı kusura bakmayın o yol gelemez bende onu yalnız bırakmam dedi . Kayınvalidem de gelmeyin nolu olmaz yol sonuçta hava sıcak falan dedi. Vala küserlerse de kendi bilir ben ne yollardan geçerek doğursam bu bebeği. Kimse ben tedavide hastahanede kürtajla boğulurken bilmiyor o yüzden de keyfime göre. Sende eşin çok ısrar etse de keyfine göre. Sende eşini kıramıyorsun anladığım kadarıyla kıyamıyorsun da azıcık kıy be kız 😀😀
Valla kocamdan ne istesem tamam der hiç hayır demez ama özellikle annesinin tarafı kapatılırsa çok mutlu olurum baba tarafı değil halden anlamaz insan sürüsü vallahi ikibüklüm o sandalyede oturdum kalk oyna diyor kocaman karnım var millet bana bakıyormuş gibi geliyor gelen de anaaa erkek mi keşke kız olsaydı diyor kuzenlerinden bitanesinin çocuğu olmuyor inşallah Allah tez zamanda onlara da verdin herkese söylemiş kayınvalidem onlara dememiş ablasına yani kadın beni bi gördü başladı ağlamaya bizim çocuklarımızın çocuğu olmuyor diye mi sakladın bizden diye düğün boyunca konuşmadı bizle bu saatten sonra gitmem ama bir yere ne düğün be dernek diyen hesabı mahvoldum bacaklarım ağrıyor belim sırtım çatlıyor kimseyi memnun edemiyorum zaten gittik erken kalktık 11 bu arada erken o bile sorun oldu

Kızlar gebelik şekeri ile ilgili sormak istediğim bir şey var size şeker ölçme aletinden aldık bugün ilk deneme yaptık akşam yemeğinden önce aç karına 80 tok 2 saat sonra ölçtük 120 geldi sabah mı akşam mı yapmalıyız sizce bir de bu değerler nasıl acaba nasıl olmalı

Kızlar gebelik şekeri ile ilgili sormak istediğim bir şey var size şeker ölçme aletinden aldık bugün ilk deneme yaptık akşam yemeğinden önce aç karına 80 tok 2 saat sonra ölçtük 120 geldi sabah mı akşam mı yapmalıyız sizce bir de bu değerler nasıl acaba nasıl olmalı
Ben günde 3 ögün ölçüyorum,
Yemeklerden önce ve yemekten 1 saat sonra,
Toplamda 6 kere,
Degerler bende farklı yurt dısındayım o yüzden bilemiyorum,
Şeker diyeti yüzünden zaten psikolojim bozuldu yemek yiyemiyorum mide bulantısı beni mahvetti.

Kızlar iyi akşamlar
Dün akşam 11 de yattım ama bir daralma bir nefes darlığı geldi bana sanki ölecekmiş hissi
Afakanlar basar derler ya o denli derin derin nefes alıyorum yok kalkıyorum yok hava alıyorum yok pencere açıyorum yok okuyorum üflüyorum kendime yok nasıl olduysa 3 e doğru dalmışım uykuya
Ankara da ikamet ediyorum dün yağmur yağdı hava da serindi anlamadım valla
Biran önce geçse şu 70-80 gün 😔

Ben günde 3 ögün ölçüyorum,
Yemeklerden önce ve yemekten 1 saat sonra,
Toplamda 6 kere,
Degerler bende farklı yurt dısındayım o yüzden bilemiyorum,
Şeker diyeti yüzünden zaten psikolojim bozuldu yemek yiyemiyorum mide bulantısı beni mahvetti.
Tamamen ekmeği pilavı meyveyi bıraktım canım çok meyve isterse de yoğurtla karıştırıp yiyorum artık ama günde 6 defa parmak delik deşik olur 😀

Tamamen ekmeği pilavı meyveyi bıraktım canım çok meyve isterse de yoğurtla karıştırıp yiyorum artık ama günde 6 defa parmak delik deşik olur 😀
Bende bazen yogurtla karıstırıyorum meyveyi,
Bilmiyorum bende diyet iyi gitmiyor,
Süzgeçe döndük ama yapacak birşey yok,
Benim doktor bu şekilde yönlendirdi 😄

Bende bazen yogurtla karıstırıyorum meyveyi,
Bilmiyorum bende diyet iyi gitmiyor,
Süzgeçe döndük ama yapacak birşey yok,
Benim doktor bu şekilde yönlendirdi 😄
Neyse ki az kaldı artık Yaa çoğu gitti azı kaldı onu da sağlıkla tamamlayalım inşallah kolaylıkla geçsin bu haftalarımız da 🥰

Kızım için dağıtacağım magnetleri şimdiden yaptırdım ben, hevesimden hiç bekletmedim 😂 ailelerimiz ve yakın dostlarımız için yaptırdık sadece 🫶🏼 sağlıkla doğsun bütün bebişlerimiz

Eklentiler

• EEB3450F-4B88-44BA-8C3C-DCC70AAD0EC4.jpeg
    EEB3450F-4B88-44BA-8C3C-DCC70AAD0EC4.jpeg
    77,9 KB · Görüntüleme: 63
Kızım için dağıtacağım magnetleri şimdiden yaptırdım ben, hevesimden hiç bekletmedim 😂 ailelerimiz ve yakın dostlarımız için yaptırdık sadece 🫶🏼 sağlıkla doğsun bütün bebişlerimiz
ÇOk güzel olmuş sağlıkla gelsin 😍hangi siteden yaptırdınız
Bu arada oğlum var toprak kızım olsaydı güneş koyacaktım fakat ikinci oğlum geliyor Ege bir izmirli olarak 😊

ÇOk güzel olmuş sağlıkla gelsin 😍hangi siteden yaptırdınız
Bu arada oğlum var toprak kızım olsaydı güneş koyacaktım fakat ikinci oğlum geliyor Ege bir izmirli olarak 😊
Bende oğlum olsa Ege ya da Kerem diye düşünüyordum. Rabbim isimleriyle hayırla gelmeyi nasip etsin inşallah. Instagram adresleri leylekcraft çok ilgililer ve gerçekten çok kaliteli işçilik çıkardılar.

Anlat kız başka kime anlatıcan . Anlatsan gelin olursun . Vala ben evde göbeğimi açıp geziyorum ne giysem en Bolu bile lastiği sıkıyor sanki. Kimseyi de çekemem kendime zor katlanıyorum. Hele görümce 20 yaşında hiç memnun edemem. Ya hiç eyvalahım kalmadı galiba hamilelikte benim 😀 en rahat etmen gereken dönem de böyle çıkıntılar çıkıyır: düşüncesizlik ki bu. İnsan canı istemezse yemek yapmaz eşim halleder diye ee evde misafir olunca bir yük. Of of çok düşüncesiz insanlar var etrafımızda 😆🥲
Saat bu saat olmuş göbeğimi açıp nemlendirici sürüyorum yatağı salona açıyorum eşimle bana balkondan esiyor diye hala kalkıp odasına gitmiyor. Yemek zaten ayrı off off çok haklısın :)

Annem bize geldiğinde çok iyi davrandı hoş davrandı, kadıncağız çok memnun gitti ben de biraz o yüzden kendimi sıkmaya çalısıyorum şimdilik. :)

Ekmek yerine alternatif bir şey yiyor musun canım ya. Ben ekmek yemezdim asla ama som haftalar ekmeksiz asla asla doymuyorum.
Bir kal gündür bu lavaşlar varya onlardan tüketiyorum tam buğdaylı olanlardan tadı tuzu yok ama idare ediyor tavada yulafla yumurta omlet yapıyorum sabahları oda güzel oluyor ekmeğe alternatif bunlar açıkçası 😀

X