Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kızlar bu arada geçen yazdınız ben yetişemedim geride kaldı postlar. Hani şu içiyorum enfeksiyon yok ama idrar rengi koyu diye.. ben onu doktora sormuştum benimde öyle çok su içiyorum enfeksiyon da çıkmadı yanma da yok. Doktor bana içtiğin vitaminin biri idrar rengini sarartıyor demişti söylemişti hangisi olduğunu da malum hamilelik unuttum 😋 aklınızda olsun vitaminlerden de olabiliyormuş

Kızlar herkes tetanoz aşısı oldu mu acaba, biraz araştırınca gözüm korktu benim, sağlık ocağından da aradılar çok kararsızım

Kızlar herkes tetanoz aşısı oldu mu acaba, biraz araştırınca gözüm korktu benim, sağlık ocağından da aradılar çok kararsızım
Ben oldum hatta ikincisini olacağım 10 güne kadar . Korku dediğin ağrı açtı falansa benim hiç ağrım olmadı çok beyaz tenliyim morardı sadece. Ama benden kan alsalar bile morarır .

Doktorumda olmamı söylemişti. Sağlık ocağı da aynı şekilde 20 ve 24. haftalarda olunuyor diye biliyorum. Ben 20. haftada ilk dozu oldum. Yani covit aşısı yaptırdığımda ne kadar ağrıdıysa o kadar ağrıdı. 3 güne hiç bişey kalmadı. Onun dışında bi yan etkisi olmadı.

ya benim de göğüs ucum kızlığımdan beri hep büyüktür. emzirmişim gibi. ve bu nedenle bazen iç çamaşırıma takılıp kanadığı bile olurdu. hassas büyük olduğu için o sebeple çok korkuyorum emzirirken nasıl olacak diye :KK43: henüz krem felan da almadım son 2 ay kala alıcam bakalım. erkenden sürmeye başlarım ama emzirmediğim halde böyle büyük ve hassasken emzirince ne olacak düşünemiyorum :KK43:
Sanki olmamasındansa olması daha iyi geldi. Bebeğin kavrayabileceği bir yer var. Ama dediğin gibi çokta hassas bi bölge inşallah sorunsuz bir emzirme dönemi geçirirsin :dua:

Ben oldum hatta ikincisini olacağım 10 güne kadar . Korku dediğin ağrı açtı falansa benim hiç ağrım olmadı çok beyaz tenliyim morardı sadece. Ama benden kan alsalar bile morarır .
Yok yok ağrı acı falan değil korktuğum, aşıyla ilgili olumsuz söylemler kafamı karıştırdı biraz ama muhtemelen yaptırırım ben de

Ben şu an hazırlanıyorum çıkacağım sağlık ocağına aşı olmaya ☺ İnternette çok fazla bilgi kirliliği var bunu da düşünmek lazım. En son 8 sene önce yaptırmıştım üniversite okurken eş zamanlı iğne ve metalle temas ettiğim bir işte çalışıyordum. Endişelenmen çok doğal ama tetanoz da çok ciddi bir rahatsızlık sonu solunum yetmezliğine kadar gidebilen ve tedaviyle dahi ölümcül olabilen bir enfeksiyon türü. Allah korusun ama doğum yapacağız vajinal ya da sezaryen bir ton kesici delici alet kullanacaklar elbette sterilize ediyorlar ama hayatta her şey insanlar için. Ben olsam risk almazdım

Bana doktor önerdi bazılarına 2 bazılarına tek doz vuruyor aşı takvimine bakıp söylüyor hemşire bazılarını etkilemiyor aşı bazılarında ağrı oluyor az ateş de olabilir doktoruna danış ama öyle karar ver

I irmakyyy ya ancak bu kadar gösterdi baya uğraştı hem doktor hem ben ama hanım efendi gününde değildi sanırım 😂 sağlığı yerinde çok şükür baş aşağı duruyor ayakları göbek deliği hizamda, dönmezse eğer normal doğum görünüyor (inşallah sağlıkla)

Eklentiler

• IMG_2459.jpeg
    IMG_2459.jpeg
    61,8 KB · Görüntüleme: 52
Cuma günü üroloji ye gideceğim, böbrekte genişleme yada kum olabiliyormuş çift taraflı ağrıyor benim. Umarım üşütmeden kaynaklı felandır 🙄
İnşallah birşey yoktur bide hamileyken vücudun tüm fonksiyonları değişebiliyormus belki üşütmeden kaynaklıdır

I irmakyyy ya ancak bu kadar gösterdi baya uğraştı hem doktor hem ben ama hanım efendi gününde değildi sanırım 😂 sağlığı yerinde çok şükür baş aşağı duruyor ayakları göbek deliği hizamda, dönmezse eğer normal doğum görünüyor (inşallah sağlıkla)
Ay bende bugün gittim bizim beyfendi de elini ağzından çekmedi göstermedi bir türlü yüzünü doktor biseyler çekti ama net değil
Benim bebişin ayaklari kasıklarımda ya şuan ters duruyor doktor olmazsa dondururuz falan dedi bakalim

X