Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    66
Kızlar bu sırt üstü yatmama olayına dikkat ediyormusunuz. Ben bu zamana kadar çok dikkat etmemiştim hep unuttum doktorada sormayı ama artık dikıat etmeye çalışıyorum

Ay ne yalan söyleyeyim bende de hiç istek yok. Sabah 7 de kargalar gibi kalkıyorum çalışmıyorsun zaten yat işte di mi. E gece de saat 10 oldu mu başlıyorum esnemeye adam yanaşsa ne olacak ben duvar gibi nereye yapışsam orda uyuyakalıyorum 😂 Ama evliliğimi de düşünmek zorundayım adam yakında düz duvara tırmanacak seni çok özledim deyip duruyor 😅
Ayyy şu an kendimi gördüm ama ben çalışıyorum sabah 6’da ayaktayım akşam en geç 10’da uyuyorum eşim dün arada bir dürtüyor ben yorgunum uyuycam diyordum çoktan uyumuşum 🤣🤣🤣

Ya bunu çok arkadaş konuşmuş kızlar açıkçası benim baştan beri hiç kanamam olmadı riskim olmadığı için biz 10.haftadan beri düzenli ilişkide bulunuyoruz çok zorlamamakla beraber doktorum da sorun olmaz demişti. Hiç bi sorun yaşamadım ama benim hiç kanama alanım ya da lekem olmamıştı yani deli cesaret hiç bi sorunla karşılaşmadım
Benim de aynı sen gibi kanama lekelenme olmadı doktorum riskli gebelik değil demişti ama ben cesaret edemedim yine de 😀2’li tarama var bu hafta ondan sonra devam ederiz herhalde

Ay ne yalan söyleyeyim bende de hiç istek yok. Sabah 7 de kargalar gibi kalkıyorum çalışmıyorsun zaten yat işte di mi. E gece de saat 10 oldu mu başlıyorum esnemeye adam yanaşsa ne olacak ben duvar gibi nereye yapışsam orda uyuyakalıyorum 😂 Ama evliliğimi de düşünmek zorundayım adam yakında düz duvara tırmanacak seni çok özledim deyip duruyor 😅
Hahah hahhahah bnmle aynı durumdasınn yaa bnde bndee😂😂

Benim de aynı sen gibi kanama lekelenme olmadı doktorum riskli gebelik değil demişti ama ben cesaret edemedim yine de 😀2’li tarama var bu hafta ondan sonra devam ederiz herhalde
Bnm lekelenmem oldu bi ara aslında ondan da korkum var iğne oldum progestan kullandm bi süre kanama alani vardi ama geçti oda acba tekrar cikar mi diye de korkuyorum hoş o zmnda ilşki olmuyordu ama

Bnm lekelenmem oldu bi ara aslında ondan da korkum var iğne oldum progestan kullandm bi süre kanama alani vardi ama geçti oda acba tekrar cikar mi diye de korkuyorum hoş o zmnda ilşki olmuyordu ama
Biz en iyisi doktorlarımıza danışalım 😀vicdan yapacağa benziyoruz ben zaten taramalar bitmeden cinsiyeti öğrenmeden düşünmüyorum da canım da istemiyor ama eşime de kıyamıyorum işte 😀

Kullanan arkadaşlarıma sordum danıştım hepsi farklı bişey önerdi, kimisi mutlaka kabin boy al çok hafif ve rahat dedi. Kimisi de onların çok dayanıklı olmadığını travel bebek arabası kullanıyormuş çok memnunmuş, bir de çok fazla marka ve model var dipsiz bir kuyuymuş meğersem bu sektör :KK70:
merhaba ben travel aldim ama bu biraz nerde yasadiginiz ve yasam tarzinizla ilgili bence. mesela ben soguk bir yerde yasiyorum dolayisiyla kabinler yeni dogan icin uygun degil burda bir de kis mevsimi olacak. yeterince koruyacagini dusunmuyorum. parka, bahceye, soyle bir hava almaya cok uygunlar kis mevsiminde bile. benim de ihtiyacim bu ilk etapta. hatta evde bile carrycot un icinde uyutanlar duydum. ama sicak bir yerde yasiyorsaniz, surekli ucakla seyehat edecekseniz (aileniz vs baska sehirde ve sik gidiyorsaniz gibi) kabin daha mantikli olacaktir. bir de arastirdigim ve sordugum kadariyla cocuklar zaten 1-2 yasindan sonra cok binmiyormus bebek arabalarina su bisiklet gibi olan arabalari istiyorlarmis.

Ay kızlar bir de ben çok kıllandım ya ilk insanlar gibiyim. Lazer mazer kalmadı her şey geri geldi 🙊
Bende lazere gidiyordum cnm valla çok azalmış incelmiş bide rengi baya sarıya dönmüştü biraz kalınlaşıp koyuldu sanki tüylerim özellikle malum yerde.Bi ton para dökmüştüm biraz başa sardım gibi bu lazer işinde, ilk hali gibi değil ama asla bir kaç Seansa toparlanır

Bana ikili testin raporu çıkınca raporu whatsapp'tan gönderip aradı hemen çağırdı kan için. Ertesi sabah gittik orda açıkladı neden testi istediğini. Önce DNA sonucuna bakalım dosyana zaten düşük papp-a diye yazdım onun çaresi var müdahale edebiliyoruz ilaçla. Ama bu kromozom hastalıkların çaresi yok önce onu eleyelim dedi. Senin için dua edeceğim bol bol. Hiç korkma çok nadir dediğim gibi.
Çok teşekkür ederim cnm 🥲 papp-a neyi gösteriyormus acaba ?

Kızlar bişi sorcam iş yerinde sürekli oturduğum İçin hareket olsun diye, haftada en az 3-4 kere akşam iş çıkışında spora gidip bir saat hafif tempo yürüyüş veya eliptik yapıyorum.bir saatin sonunda belim ağrıyor net bir şekilde ama etki etmesi için de en az bir saat olması lazım.bel ağrıtmadan ama sürekli hakekette kalarak bu egzersiz işini nasıl yapıcaz ? Oturarak çalışanlar neler yapıyorsunuz ? Sürekli oturunca da ağrım oluyor benim 🥲

Bende lazere gidiyordum cnm valla çok azalmış incelmiş bide rengi baya sarıya dönmüştü biraz kalınlaşıp koyuldu sanki tüylerim özellikle malum yerde.Bi ton para dökmüştüm biraz başa sardım gibi bu lazer işinde, ilk hali gibi değil ama asla bir kaç Seansa toparlanır
Bende çok iyi makinelere gittim sözde bir de pcos var bende malum yer göbek aşırı tüylendi hamile iken lazerde yasakmış

Kızlar bu sırt üstü yatmama olayına dikkat ediyormusunuz. Ben bu zamana kadar çok dikkat etmemiştim hep unuttum doktorada sormayı ama artık dikıat etmeye çalışıyorum
Ben normalde de hep yan yapmayı sevdiğimden yan yatıyorum cnm ama geçen gün uzunca bir süre sırt üstü yatmam gerekti, o zaman hafif bir ağrım oldu pozisyon değişince geçti , o ağrı neden oldu acaba ? Yani neden sırt üstü yatmamamız gerekiyor tam da bilmiyorum açıkçası

Çok teşekkür ederim cnm 🥲 papp-a neyi gösteriyormus acaba ?
Plasentanın salgıladığı bir protein. Bebeği ne kadar beslediği konusunda bilgi veriyor canım. 0.4 altı sonuçlarda daha sık takip ediliyor bebek. Düşük kilo gelişim geriliği erken doğum annede tansiyon riski olabiliyor

Kizlar özel olcak biraz ama ben hamileliğimden beri eşimle birlikte olmuyorum 3,5 ayliğiz şuan eşimde yanaşmaya çalişiyor artık korkuyorum ben ya bişi olur diye sizler kaçinci ayda başladiniz?
Eğer düşük riskin yoksa kanama alanlarınız yoksa doktor da herhangi bir şekilde yasaklamadıysa ilişkinize devam edin derim kızlar.. benim ilişki sonrası bir kez lekelenmem olmuştu ama kanama alanı falan yoktu hiçbir doktor çok şükür sıkıntı görmedi ve yasaklamadı bu yüzden ara vermedik.. sağlıklı bir gebeliğimiz varsa eşlerimizle düzenimiz de sağlıklı devam etsin derim

İyi akşamlar kızlar, ben normalde ekim 31 inde doğum yapacağım ama haftalarımız yakın olduğu için size de sormak istedim. Benim kanama alanım varmış plasenta arkasında. 3x1 cm boyutunda. Doktor bana proluton iğne ve duphaston hap verdi. Bu hapı kanama alanı olduğunda içen var mı aranızda? Herkes progestan isimli hap kullanmış. Bir de ilk gebeliği olup hareket hissetmeye başlayan var mı aranızda?

Eğer düşük riskin yoksa kanama alanlarınız yoksa doktor da herhangi bir şekilde yasaklamadıysa ilişkinize devam edin derim kızlar.. benim ilişki sonrası bir kez lekelenmem olmuştu ama kanama alanı falan yoktu hiçbir doktor çok şükür sıkıntı görmedi ve yasaklamadı bu yüzden ara vermedik.. sağlıklı bir gebeliğimiz varsa eşlerimizle düzenimiz de sağlıklı devam etsin derim
Hatta sonra ilişki kaynaklı değil de yorgunluktan veya sebepsiz yere de leke oldu ama leke normal bişeymiş gebelikte onu anladım yani bazı kadınlar görebiliyor

X