2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Benim de oyle yaa surekli bişey yiyorum , normalde de kilo takıntım var, şimdi umrumda degil sürekli yiyorum, bu hızla tombiş bişey olacam

Kızlar 9. Haftadayım hala cok nadir arada kahverengi leke geliyor, sizde durumlar nasıl yerlesme lekesi diye düşünüyorum

Arkadaşlar tüp bebek transferinin üstünden 2 ay geçti 8+2 haftalık hamileyim. Normalde adet tarihim bu aralar ama adet günüm diye midir nedir belim ve karnım sanki adet olacakmışım gibi ağrıyor arada. Bu durumu yaşayan var mı aranızda?

Transfer günü ne zamandı benim 22 hazirandı haftamız aynı. Birkac gün önce benimde adet günümdü resmen adet sancısı yaşadım

Selam kızlar, umarım herkes iyidir. Dün bebeğimin kalp atışını görmek için gittim çok şükür atıyordu. Çok sevindik şükrettik sevinçten ağladık derken akşam saatlerinde yoğun bir adet ağrısı yaşadım uzanıyordum birden su gibi bir şey boşaldı. Bazen Protestan yapıyor bunu o dur diye düşündüm ama wc ye gittiğimde resmen içimden bir parça düştü pıhtı gibi yoğun olmayan bir kanama yaşadım ağrıyla birlikte. Düşük yaptığımı düşündüm… ağrım da çok şiddetliydi yaklaşık yarım saat sürdü ve hafifleyerek bitti. Daha sonra her WC ye gittiğimde geldi ama yoğun değildi. Bütün ümidimi yitirmiştim. Hemşiremi aradım yarın sabah erkenden gel dedi. İnanın o kadar ümitsiz gittim ki bu sabah hatta yatmadan önce ki ilaçlarımı ve sabahki kullandıklarımı bile almadım. Ama ultrasonda bebeği de gördük kalp atışını da kanama alanı da yokmuş neden böyle oldu bilmiyorum. Akşam eşim ben çok ağlayınca Bak varsa da Şuan çok üzüldüğün için gidecek deyince kendimi toparladım elimi yüzümü yıkadım bi dilim tatlı koyup onu yiyip yattım yan yana da değiliz eşimle ailelerimiz de bilmiyor. Öyle kendi kendime yedim uyudum biraz fazla uzattım ama içimi dökmek istedim. Şayet aynı şeyleri yaşayan olursa diye.. ultrasona girmeden belli olmuyor hiçbir şey. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Kızlar hepinize selamlar, bende bugün itibariyle 8+2 oldum. Çok şükür. Ben ilk hamileliğimde de şuanda da eşim dışında kimseye söyleyememiştim. Annem yeni öğrendi. Ama bu stresli durumu yaşamak ve kimseye anlatamamak daha strese soktu beni. Benim gibi olanlar varsa bana iyi gelen bir yöntemi sizle paylaşmak istiyorum. Duygularınızı yazın. Tedaviye başlama kararımız dahil herşeyi tarihiyle günlük tutuyor gibi yazdım. Birine derdimi, korkumu, sıkıntımı döker gibi duygularımı yazdım. Şimdi alışkanlık oldu birşey olunca hemen yazasım geliyor. O anki stresine duyguyu bazen ağlaya ağlaya yazdım bazen sevinçle... Umarım hepimizin stresi, korkusu bebeklerimize kavuşunca son bulur.

Geçmiş olsun inşallah bir daha yaşamazsınız. Sağlıklı bir şekilde bebeginizi kucağınıza alırsınız inşallah. Kac haftaliksiniz. Sizinde ikiz gebelik olabilir mi acaba. Benimde kanamam oluyor ikiside tutmuş biri gelişmemiş kese boştu o keseyi attığı için kanaman oluyordur dedi doktorum ama hala da az miktarda bazen kanama bazen lekelenme seklinde devam ediyor. Bizde endişelenip gidiyoruz çok şükür bir sıkıntı yok bebegimizde insallah olmazda. Yani bir sebep belirtmedikleri için acaba öyle olabilir mi sizinde dedim belki farketmemislerdir.

Bende kanamam oldu diye acile gittim. 7 haftaliktim o zaman. İkinci keseyi o zaman gördüler ilk kontrole gittiğimde görmemişti doktorum ya da bana söylemedi gelismeyecegini düşündüğü için.

Canım çok duydum böyle hikayeler. Kanama alanı yoksa çok iyi. Progestan dex de kanama yapabiliyormuş. Ben de 1 kez kanama yaşadım doktor coraspini kesti o günden sonra bir daha olmadı

Çok sağolun. İnşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebelerimize. Valla en başından beri bende ikinci bir kese görünmedi. Dr unda hiçbir şey demedi, kanama alanı görünmüyor bazen böyle şeyler olabiliyor korkma dedi bir tane tam pruluton depot vurdular hemen orda (normalde 3 günde bir yarım alıyorum). Şimdilik iyiyim çok hareket etmemeye çalışıyorum. Gidene dur diyemeyiz, eğer yiyecek ekmeği varsa zaten kalacaktır

Canım çok duydum böyle hikayeler. Kanama alanı yoksa çok iyi. Progestan dex de kanama yapabiliyormuş. Ben de 1 kez kanama yaşadım doktor coraspini kesti o günden sonra bir daha olmadı
Bana da oksaparı kes dedi. Ben zaten akşam kanama yaşayınca vurmamıştım iğneyi. Diğer ilaçlara da bir düzenleme getirdiler. Dex ben zaten kendi istediğimle kullanmıyorum depot olan çok etkili zaten bide fitil kullanıyorum ikişer tane diye. Haftaya onları da kesecekmişim. İnşallah bidaha yaşamayız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…