2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
-
bir süre pamuk ve yıkama ile idare ederiz acemim , ufak bir kızarıklık görürsek kremleriz nasipse :)

ayyy heyecanlanıyorum böyle olunca daa yaaa :))

Ay yıkarsak da mis gibi totişleri rahat eder minnakların Eşin yumuşak rahat tatlı olduğu anlarda ufaktan böyle aşkım ben bildiğim gibi yapmak istiyorum, her yapılanın doğru olduğunu düşünmüyorum bana o ortamı sağlar mısın diye ufaktan hazırlamak gerekiyor. Eğer eşlerimiz anne sormadan lütfen müdahalede bulunma gibi bir uyarı geçerse başta, kötü olan gelin olmamış olur diye ümit ediyorum . Benim annem geçen gün bana bebeğin çoraplarının ipini kesmeyi unutma, internette gördüm sabaha kadar rüyama girdi falan dedi, biraz ondan bile rahatsız oldum. Sen sabaha kadar rüyanda görecek kadar böyle şeyleri dert etme anneciğim, torununu sevme zevkini yaşa gerisini bize bırak diye ufaktan uyarı geçmeye çalıştım. Kendi çocuğumu yetiştirme tecrübesini kendim yaşamak istiyorum. Doğrum da yanlışım da benim olsun. Sonuçta hata yapma payımız da olacak ki öğreneceğiz biz de yani Önceki zamanlarda kimyasaldı, etiket bilgisiydi, temiz içerik araştırmasıydı falan çok bildiklerini sanmıyorum bile açıkçası. Kafalarına göre yorumlar

Evet ya eş ayarı çok önemli, onunla aynı fikirde olabildiğimiz için çok mutluyum, benim gözümden anlayıp söyleyemediklerimi söylüyor inşallah doğum sonrasında da aynı şekilde devam eder ay gerçekten mi ya aslında çok iyi niyetle bir uyarıda bulunmak istiyorlar ama bizim tarafımızdan bakınca farklı yerlere gidiyor işte tabi canım şimdi bizim elimizin altında internet var, onların söylediklerini çoktan görmüş değerlendirmiş bir karara varmış bile oluyoruz çoğu zaman anneler benim instagram keşfetimi görseler bir 30 senelik daha tecrübe edinirler

Kizlar göğüs pompası almaya karar verdim sizce elektrikli mi manuel mi lansion silikonlu göğüs pompası var çok öneriliyor siz ne aldınız atar misiniz

Kızlar benim kv her bezden sonra pişik kremi sürersen pişik olmaz düşüncesini fazla benimsemiş, uzmanlar önermiyor pişik olursa sürülmeli diyor, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Kv baslamis simdiden ben tek kullanimlik pamuklardan kullanmayi dusunuyorum canim en azindan ilk 3 ay. Tecrubeli anneler de pamukla temizlenirse pisik olmadigini soyluyor ama tabi yazin socaginda bilemeyecegim olursa surerim ama sadece

Kizlar göğüs pompası almaya karar verdim sizce elektrikli mi manuel mi lansion silikonlu göğüs pompası var çok öneriliyor siz ne aldınız atar misiniz
İlle alacaksan elektrikli al çünkü elle sağmak zulüm oluyor tam boşaltamazsın yorulursun vs.ben lansinoh kullanmıştım ama bu bebeğimde pompa kullanmayı düşünmüyorum çünkü sağdıkça arttı arttıkça sağdım ve kas kütlesi eridi resmen göğüslerimde.emdikçe dengelenir inşallah da gerek kalmaz pompaya çok amin

Kızlar benim kv her bezden sonra pişik kremi sürersen pişik olmaz düşüncesini fazla benimsemiş, uzmanlar önermiyor pişik olursa sürülmeli diyor, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
kuzum ben her bezden sonra sudocrem sürerdim pişik olma sebebi kakadan yana çok bekeltilirse oluyo yada yediklerinden kaynaklı hemen oluyo mesela kızım ek gıdaya başladı hep pişik olmaya başladı vücut yenii yeni kaka yaptırıyodu emzirdiğimizle aynı değil tabi daha katı yapıyolar

Kv baslamis simdiden ben tek kullanimlik pamuklardan kullanmayi dusunuyorum canim en azindan ilk 3 ay. Tecrubeli anneler de pamukla temizlenirse pisik olmadigini soyluyor ama tabi yazin socaginda bilemeyecegim olursa surerim ama sadece
Hahah evet ben de öyle düşünüyorum ya krem iyi hoş da o da bir rahatsızlık sebebi, en azından bende öyle oluyor

Aaa anladım farklı oluyor dimi doğru, o zaman ilk aylar hiçç gerek yok ya.. üstü kat kat olmayacak nasılsa kontrol ederim sürekli, bekletmem öyle

Hanımlar merhaba, kontrolüm iki hafta sonraydı ama nedense içimde bi tuhaflık oldu ve bu gün gitmek istedim. Ve bebeğin 3,5 hafta geride kaldığı ortaya çıktı. Acilen yatış önerdiler. Normalde 31+3 olması gerek ama 28 hafta uyumlu çıktı ve çok minik 1266gr. Tansiyon problemim vardı. Devlet hastanesi olduğu için özeldeki doktorumu aradım hemen çağırdı gittim baktı o da aynı ölçtü. Ama ciğer geliştirici iğne yazdı yarın yaptırcağım. Hastaneye yarışa gerek yok dedi en fazla 34e kadar tutatbilsek iyi olur dedi. Benim de kafam karıştı acaba eğitim araştırmaya yatış yaptırsam mı yoksa kendi doktorumun dediğini yapsam. Böyle bir durum yaşayan var mı çok çok tedirginim.

Yarım rahimliysen hemen ikili testlerini yaptırıp, serklaj olmalısın. Benim de rahim ağzı kısalığı yaşadığım için önceden, abdominal serklaj oldum gebelik öncesi. Gebeliktede olabilirsin. Ankara göğşen önalan a oldum, tavsiye ederim

Benim arkadaşım geçen yıl yaşadı, yatış yaptırmadı ama sürekli kontrole gitti. Tansiyon ilacı kullandı. 32.haftadan sonra tansiyonu fırladı ve doğuma alındı. Bebek 1100 gr gibi doğdu 27 haftaya uyumlu. Küvezde kaldı, şuan 8 aylık sağlıklı bir bebek.
Eğitim araştırmaya yatmanı tavsiye ederim, sürekli tansiyonuna bakarlar, tahlil yaparlar hergğn bebeğe bakarlar. Daha güvende olursun. Tansiyon seni de tehlikeye sokabilir.
İnşallah sağlıcakla kucağımıza almak nasip olur

Rahim ağzı kısalığı yaşayıp yaşamadığım daha belli değil ki. Yarım rahimli olduğum için tüp bebek doktorum erken doğum riskin ve düşük riskin var genelde yatarak geçirirsin hamileliği demisti. Dediğim gibi cuma günü randevum var eğer rahim ağzı uzunluğunda bir sıkıntı çıkmazsa doktorun serklaj yapacağını sanmıyorum birde ilk hamileliğim. Açıkçası kafam da karışık bilmiyorum ben ısrar etsem yaparlar mı ama yapıldığında da enfeksiyon kapma riski yada bebeğin suyunun patlama riski de varmış. Doktor da doğru düzgün konuşmuyor zaten benimle, özele gitme gibi bir durumum da yok.

Çok geçmiş olsun allah şifanızı versin inşallah bu zamana kadar normal geldiyse bundan sonra ne problem oldu ki bebek yavaşladı acaba kan akışında mı problem var bi peritinolojiye mi gitsen acaba.. eğer senin beslenmenle alakalıysada nesquik toz sütle çok öneriyorlar ikiz hamilelikte kaşar avakado ama neden yavaşladığını bence riskli gebelik uzmanına git öğren devlete bakma çok salıyorlar devlete 1 aydır şekerim mi var yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum zaten 6-7 hafta sonra doğurcam içinizide ferah tutun Allahın izniyle sağlığına kavuşur kuzun Rabbim şifa versin inşallah

Bende aslında 3 haftadır tansiyon ilacı kullanıyordum günde iki tane ama az geliyormuş. Şimdi 4e çıkardı doktor. Birden böyle bir şeyle karşılaşınca korktum ne yapacağımı bilemedim o yüzden kendi doktorumu aradım. O da çok sık takip etmek gerek dedi. Ama bir yandan da yatış yapsam daha iyi olur diye de düşünüyorum. Bebeğime bir şey olacak diye de korkuyorum çok küçük henüz. 2kg falan olsaydı biraz daha rahat olurdum belki. Arkadaşının bebeği ne kadar süre kaldı küvezde bilgin var mı

Reactions: Jou
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…