2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Çok geçmiş olsun allah şifanızı versin inşallah 🙏🏻 bu zamana kadar normal geldiyse bundan sonra ne problem oldu ki bebek yavaşladı acaba kan akışında mı problem var bi peritinolojiye mi gitsen acaba.. eğer senin beslenmenle alakalıysada nesquik toz sütle çok öneriyorlar ikiz hamilelikte kaşar avakado ama neden yavaşladığını bence riskli gebelik uzmanına git öğren devlete bakma çok salıyorlar devlete 1 aydır şekerim mi var yok mu onu öğrenmeye çalışıyorum zaten 6-7 hafta sonra doğurcam içinizide ferah tutun Allahın izniyle sağlığına kavuşur kuzun ❤️ Rabbim şifa versin inşallah
Amin canım çok teşekkür ederim 🙏 perinatolojiye gittim bu gün aslında eğitim araştırma da beni onlar takip ediyordu. Özeldeki doktoruma da sorayım dedim. Damarda çentik varmış tansiyon iyice arttırmış. Tamamen tansiyon kaynaklı 😥 iacımı günde 4e çıkardı.

İlle alacaksan elektrikli al çünkü elle sağmak zulüm oluyor tam boşaltamazsın yorulursun vs.ben lansinoh kullanmıştım ama bu bebeğimde pompa kullanmayı düşünmüyorum çünkü sağdıkça arttı arttıkça sağdım ve kas kütlesi eridi resmen göğüslerimde.emdikçe dengelenir inşallah da gerek kalmaz pompaya çok amin 😊🙏
Amin canım lansion un silikonlusu var sen sadece sabitliyirsun o geliyormuş vakum gibi tutmaya gerek kalmıyormus bende sagmayi dusinmuyordum ama etrafim hazır manalara yoneliyorlar bende dedim sağıp saklarsam en azindan o mamalardan daha saglikli

Kızlar iyi geceler herkese biz bugün bıdığımızi görmeye gittik 32+0 🩵 ilk nst ye girdik aayy benimki hiç durmadı sürekli kaçtı hemşire geldi kaçtığı yere bağladı ordan kaçtı derken baya güldürdu bizi 🥰😅 neyse ki herşey yolunda oğluşum haftası ile uyumlu dedi Dr ablası hep 2 hafta önde diyordu şimdi haftasında hemen hemen 6 gün falan önde sadece oda normal dedi 2200 Gr 43 cm boyu elhamdülillah şuan herşey yolunda bebek dönmüş pozisyonda kanalda değil ama başı aşağıda dedi. Bı şeker insülin olayı kafamızı karıştırdı onun için baya konuştuk biraz insülini bırakıp diyete yürüyüşe devam edip şekermi takip etcez. Bakalım nasıl ilerleyecek şimdilik bizden bu kadad 🌸😘😘

Ben elektrikli lansinoh aldım mesirmacunu mesirmacunu önerisiylee 🥰 kullanamadık tabi daha ama ama yorumlara bakılırsa en iyilerden biri canım
Anladım canım teşekkür ederim bütçem pek elektriklige yetmiyor ama lansionun silikon kapaklisi var tutmama gerek kalmıyormus vakumluyor kendiliğinden akiyormus merak ettim hangisi daha iyi diye

Hanımlar merhaba, kontrolüm iki hafta sonraydı ama nedense içimde bi tuhaflık oldu ve bu gün gitmek istedim. Ve bebeğin 3,5 hafta geride kaldığı ortaya çıktı. Acilen yatış önerdiler. Normalde 31+3 olması gerek ama 28 hafta uyumlu çıktı ve çok minik 1266gr. Tansiyon problemim vardı. Devlet hastanesi olduğu için özeldeki doktorumu aradım hemen çağırdı gittim baktı o da aynı ölçtü. Ama ciğer geliştirici iğne yazdı yarın yaptırcağım. Hastaneye yarışa gerek yok dedi en fazla 34e kadar tutatbilsek iyi olur dedi. Benim de kafam karıştı acaba eğitim araştırmaya yatış yaptırsam mı yoksa kendi doktorumun dediğini yapsam. Böyle bir durum yaşayan var mı 😥 çok çok tedirginim.
Geçmiş olsun canim sağ salim kucağına almayı nasip etsin rabbim 🤲

Amin canım çok teşekkür ederim 🙏 perinatolojiye gittim bu gün aslında eğitim araştırma da beni onlar takip ediyordu. Özeldeki doktoruma da sorayım dedim. Damarda çentik varmış tansiyon iyice arttırmış. Tamamen tansiyon kaynaklı 😥 iacımı günde 4e çıkardı.
Tansiyon diyip geçmemek lazım çok geçmiş olsun ama takipli kalmanı tavsiye ederim bizim akrabanın geçen ay aynı durum oldu önemsemedi tansiyonu fırladı bebeğe zarar verdi ve öldü :KK43: rabbim korusun. Tedbirini sen al sonra pişman olma. Hamilelikte en kötüsü zaten tansiyon. Evde kalcaksanda bence saat başı ölç aksi durumda hemen doktora gidersin. Zaten özeldeki doktorun verdiği iğnede ciğerleri hemen gelişsin erken doğduğunda sıkıntı olmasın diye büyük ihtimal oda ön görmüş erken doğum olcağını

Kızlar benimde ailemde sıkıntılar var. Duygusal olarak hiç iyi değilim toparlamaya çalışıyorum şurda doğuma zaten kalmış 1 ay. Stres üzüntüden sütüm gitcek diyede üzülüyorum. Neler sütlerimi çoğaltır ne yemeliyim ben şimdiden başlamak istiyorum tavsiyeniz varmı böyle güzel süt arttırıcı. mesirmacunu mesirmacunu bestlak damlayı mesela alcam bende başka güzel buna benzer ilaç olur doğal besinler olur önerilerinize açığım

Kızlar benimde ailemde sıkıntılar var. Duygusal olarak hiç iyi değilim toparlamaya çalışıyorum şurda doğuma zaten kalmış 1 ay. Stres üzüntüden sütüm gitcek diyede üzülüyorum. Neler sütlerimi çoğaltır ne yemeliyim ben şimdiden başlamak istiyorum tavsiyeniz varmı böyle güzel süt arttırıcı. mesirmacunu mesirmacunu bestlak damlayı mesela alcam bende başka güzel buna benzer ilaç olur doğal besinler olur önerilerinize açığım
En çok süt yapan şey yeterince su tüketimi canım. Tüm kitaplar, literatür bilgisi bunu gösteriyor. Tabi şerbetler vs içtiğinde de dolaylı olarak su almış olduğun için sütün artıyor. İstersen ve seviyorsan kuru incir ve duttan hoşaf yapabilirsin ama dediğim gibi en önemli şey su. Dinlenme, sıcak duş, masaj ve tabi psikoloji. Ailesel olarak Allah yardımcın olsun 🌸

Hanımlar merhaba, kontrolüm iki hafta sonraydı ama nedense içimde bi tuhaflık oldu ve bu gün gitmek istedim. Ve bebeğin 3,5 hafta geride kaldığı ortaya çıktı. Acilen yatış önerdiler. Normalde 31+3 olması gerek ama 28 hafta uyumlu çıktı ve çok minik 1266gr. Tansiyon problemim vardı. Devlet hastanesi olduğu için özeldeki doktorumu aradım hemen çağırdı gittim baktı o da aynı ölçtü. Ama ciğer geliştirici iğne yazdı yarın yaptırcağım. Hastaneye yarışa gerek yok dedi en fazla 34e kadar tutatbilsek iyi olur dedi. Benim de kafam karıştı acaba eğitim araştırmaya yatış yaptırsam mı yoksa kendi doktorumun dediğini yapsam. Böyle bir durum yaşayan var mı 😥 çok çok tedirginim.
Canım çok geçmiş olsun ❤️ ciğer geliştirici iğnelerle toparlar bebekler gerçekten çok güçlü hiiiç canını sıkma 🤗 üniversite hastanesinde takip edilmeni öneririm bende. Çok ilgili oluyorlar

Kızlar iyi geceler herkese biz bugün bıdığımızi görmeye gittik 32+0 🩵 ilk nst ye girdik aayy benimki hiç durmadı sürekli kaçtı hemşire geldi kaçtığı yere bağladı ordan kaçtı derken baya güldürdu bizi 🥰😅 neyse ki herşey yolunda oğluşum haftası ile uyumlu dedi Dr ablası hep 2 hafta önde diyordu şimdi haftasında hemen hemen 6 gün falan önde sadece oda normal dedi 2200 Gr 43 cm boyu elhamdülillah şuan herşey yolunda bebek dönmüş pozisyonda kanalda değil ama başı aşağıda dedi. Bı şeker insülin olayı kafamızı karıştırdı onun için baya konuştuk biraz insülini bırakıp diyete yürüyüşe devam edip şekermi takip etcez. Bakalım nasıl ilerleyecek şimdilik bizden bu kadad 🌸😘😘
Ohhh gözünaydın bebiş🥰🥰

Ay ay ay ne güzel haberler bunlarrrr mevsimim 🤗❤️ maşallah sağlıkla gelsin oğluşun ❤️❤️

Canım benim çok geçmiş olsun rabbim vaktiyle kucsğına sağlıcakla nasip etdin inşaallahh 🤲🏻

Canım hallo ❤️ umarım bir an önce toparlarsın ama stres yapma o sütle çok alakalıymış. Sakin olup derinnn nefesler alıyoruz 🤗 e bebekte satılan şu maltlar var ya. Onları da övüyorlar. Birde dut kurusu üzüm hoşafı vs iyi geliyormuş. İnşallah hepimizin bol bol sütleri olur evlatlarımızı doyasıya beslemek nasip olur 🤗❤️

Canım benim şimdiden başlancak birşey yok doğurduktan sonra zaten bebek çektikçe sütün gelmeye çalışıcak dahada çoğalscak günden güne ona canını sıkma 😘 bol bol su bile yeterli oluyor

Tansiyon diyip geçmemek lazım çok geçmiş olsun ama takipli kalmanı tavsiye ederim bizim akrabanın geçen ay aynı durum oldu önemsemedi tansiyonu fırladı bebeğe zarar verdi ve öldü :KK43: rabbim korusun. Tedbirini sen al sonra pişman olma. Hamilelikte en kötüsü zaten tansiyon. Evde kalcaksanda bence saat başı ölç aksi durumda hemen doktora gidersin. Zaten özeldeki doktorun verdiği iğnede ciğerleri hemen gelişsin erken doğduğunda sıkıntı olmasın diye büyük ihtimal oda ön görmüş erken doğum olcağını
Aman Allahım, Allah korusun rabbim kimseye yaşatmasın. Ben yarın hastaneye yatmaya karar verdim. Öğleden sonra giderim umarım bebeğime sağ salim kavuşurum dua edin 🤲

X