2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar derdime bı çare arıyorum.kizim 45 günlük kırkı cikana kadar gece 23.30 gibi gece uykusuna geçer sabaha kadar iki defa uyanirdi,çoğu zaman ben uyandırdım gündüz uykusu da gayet güzeldi.kirki çıktığından beri gündüz yine iyi ama gece 23.00 ten sonra deliriyor resmen.sut veriyorum almayıp itiyor beni.gazini çıkarıyorum altı temiz karnı tok ama ısrarla ağlıyor.saat 1.30 kadar her gece böyleyiz,içerde dolaştiriyorum dalıyor uykuya bıraktığım gibi acıyı gözünü.bu saat oldu hala uyanık artık kolum bacağım ağrıdı.kolik desem gündüze iyi sadece bu saatlerde böyle.delirmek üzereyim napicam

Atak haftasında olabilir. Akşam üstü uykusunu kısaltman lazım mesela 6 dan sonra uyutma ki 9 da gece uykusuna geçsin. Duşu da 8 gibi aldırırsan sakinleşir diye düşünüyorum

Atak haftasında olabilir. Akşam üstü uykusunu kısaltman lazım mesela 6 dan sonra uyutma ki 9 da gece uykusuna geçsin. Duşu da 8 gibi aldırırsan sakinleşir diye düşünüyorum
Denedim dediklerini hic faydası olmadı.ayni saatte başladı huysuzlanmaya,şuan yeni uyudu.

Denedim dediklerini hic faydası olmadı.ayni saatte başladı huysuzlanmaya,şuan yeni uyudu.
Akşam üstü uyku saatleri nasıl? Dediğim gibi atak olabilir sarılarak sevgi göstererek atlatmak gerekiyor güven bağı kurmaya çalışıyor algıları açılıyor annesi yoruluyorsun biliyorum ama o sadece ağlayarak iletişim kurabiliyor sarıl bol bol :)

Ben de ayni sekilde alerji diyet surecindeyim. Alerji yapan urunu bulmak cok zormus bizim de hala kakada mukus gecmedi, bir nokta kan da gordum

Süt ve süt ürünleri en çok alerjik olan grup maalesef.
Süt ve süt ürünleri, yumurta, tahin susam, bütün kuruyemişler ayçekirdeği ve yağı dahil, kakao çikolata, paketli gıdalar, şarküteri ürünleri, çilek kivi ananas dahil tüm tropikal meyveler, domates, dana eti ve buğday yani ekmek makarna vs hepsi yasak. Besin alerjileri genelde 2. aya doğru ortaya çıkıyormuş. Emmesi çok sıkıntılıydı. Anne sütünden alerjenler geçtiği için emmeye başladıktan çok kısa süre sonra yemek boruları ve bağırsakları acırmış, karnı ağrırmış. Bundan dolayı bi meme grevi yaşadık maalesef. Hala bazen sıkıntı olabiliyor, özellikle yüzünde kuruluk veya egzama varsa sıcak kötüleştiriyor ve yüzünün memeye değmesinden rahatsız oluyor emmek istemiyor. Böyle olduğunda sütümü sağıp parmakla besleme yapıyorum beslenme sondası kullanarak

Onu duydum bebebao ama iyi emiş gücü var mı merak ediyorum. Aklımdan geçti tavsiye eder misin. Lansinoh mu daha iyi süt sağıyordu bebebao mu sağıyor

Onu duydum bebebao ama iyi emiş gücü var mı merak ediyorum. Aklımdan geçti tavsiye eder misin. Lansinoh mu daha iyi süt sağıyordu bebebao mu sağıyor
Bence çekim gücü daha iyi. Lansinohu elinle tutmak gerekiyor ama bunu sütyen içine koyduğun için memeyi daha güzel kavrıyor. Ama bebebaoyu bir haftadır falan kullanıyorum uzun süreli bir şey diyemem yanıltmamak için. Çekim gücü istiyorsan hastane tipi olanlar çok daha iyi ondan da kiralamıştım ben kızım yoğun bakımdayken. Ama şu an dediğim gibi bebekle onun başında bekleyemediğim için bebebao aldım

Bir yerde okumustum bazi memeler sagima uygun degil diye. O yuzden hic sıkma canini. Ben de 15 dk sagdiktan sonra bebege verince memeyi hala yutkunuyor. Bebisler gibi cekemiyo makineler senin siskinlik tikaniklik gecti sanirimm
Ay ne biliyim herhalde öyle benimki tıkanıklık valla o lecithin i içmezsem oluyor düzenli içersem hiçbir şey yok çok şükürr tesadüf değilse eğer.. günde 3 kere içmem gerekiyor unutur da 2 kere falan içersem o zaman bile başlıyor hafiften sertleşmeye.. ama sorunumu çözdü gerçekten Allah senden razı olsun ctesi günü dışarı çıktık yine ağrılı şişlik oldu (içmeyi unuttum) eczaneden pompa kiralamıştım medela hastane tipini verdiler gerçekten çok iyiymiş 15dkda açtı tıkalı yeri ama ml olarak az çıkıyor.. neyse sağlık olsun sık sık sağıp birleştiririm napim

Bende lansinoh var elinle sıkı sıkı tutmazsan en ufak hareketinde kenarlardan sızıyor. Ya da sürekli öne eğilip öyle durmak zorundasın lansinoh beni çok yordu valla pişman oldum hands free bir şey almadığıma eğer elimdekini satabilirsem ben de seninkinden alıcam Besteee

Benn oturdum hadi desem meme ucum müsade etmez belli bir yerden sonra bağımsızlığını ilan eder sürekli sağılmaktan
Ahahaha şuan onu yaşıyorum uçlar alev atıyor seyyaahh doktora gittim şişliği de sordum kadın bin bir nazla bakıyormuş gibi yaptı bir şey yok hani bir şey yok falan diyor bir de deli etti beni, inadına gibi şişlik de küçülmüş mü ne, fazla gelmedi ele gerçekten sonuç olarak doğumdan sonra böyle şeyler olması normal dedi ama ben pek güvenmedim Türkiyeye gidince yine bir doktora sorarım

Akşam üstü değişiyor ama genelde 8-9 arası uyur sonra uyanır ve taa gece 1 2 ye kadar uyumaz.uyuduktan sonrada uyandırmadan aralıksız 8-9 kadar uyur.tabi ben uyandiriyorum aç kalmasın diye ama genelde sabah 12 ye kadar sadece süt içip uyur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…