2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Ama senin bebiş almış benimki boş memeyi almıyor önce çırpınıyor zorlayınca ağlıyor sürekli deniyorum farklı pozisyonlarda emzirirken deniyorum yok sütü sıkıp ağzına sokmaya çalışıyorum sütü yutup memeyi farkedince öğürüyor gerçekten kendimden geçtim yeter ki boş memeyi tutsun ama ağzının ucuyla emmeye çok alıştı bir de meme ucunun sert ve büyük olmasına sanırım
Anladım canım umarım alır

Ben de o stillteeden içiyorum hatta çay gibi değil ılıyınca su gibi içiyorum, biri öyle daha iyi demiş deniyorum 😂, hurma incir kayısı kurularından hoşaf yapıp blenderdan geçirip içiyorum, ben de en az 3 litre su.. dereotlu yoğurt yapıyorum daha ben ne yapayım 😂 tahin pekmez varmış bak yapmadığım, denensin 😬😬 valla ben anlayamadım pompayla 15-20 ml arası geliyor ama sağım sonrasında bile meme versem süt geliyor yutkunuyor silikonda da birikiyor ya da ne biliyim elimle sağınca süt geliyor süt var pompaya gelmiyor çok ilginç. İlk zamanlar tek memeden 30 ml gelirdi sonradan böyle oldu. Sanırım bebek emerken anlık üretim oluyor zaten sürekli emdiği için sadece gece uykusunda memelerim şişiyor, o da biraz.. ben istiyorum ki sağıp kenara koyabileyim doya doya içsin 😢 yok olmuyor iki saatte bir sağmam lazım ki gün sonunda 50-60 ml biriksin 🙄
Bir yerde okumustum bazi memeler sagima uygun degil diye. O yuzden hic sıkma canini. Ben de 15 dk sagdiktan sonra bebege verince memeyi hala yutkunuyor. Bebisler gibi cekemiyo makineler🥹 senin siskinlik tikaniklik gecti sanirimm

Acaba biz mi hassasız diye düşünürken bugün yakın arkadaş çevremle bi gün geçirdim. Hepimizin bebeği oldu en büyüğü 9 aylık işte diğeri 6 aylık falan benim kız düzeltilmiş 1,5 aylık öyle bir ortam yani. Hepimiz aile büyüklerimizin bize kurduğu cümleleri ve eşlerimizin düşüncesizliklerini konuştuk gün boyu 😂 her fikri beyan etme hakkı kaldırılmalı ve erkekler kapatılmalı bence çözüm bu 😂 sakın üzülme kız kilo da vercez bebelere de en iyi şekilde bakcaz boşverrr 🙏🏻
Ay beste mükemmelsin 😂😂
Napsak çerçeveletip duvara mı assak
"her fikri beyan etme hakkı kaldırılmalı ve erkekler kapatılmalı"

Kızlar gebelıkteki magnezyumu sımdı ıcebılıyor muyuz aceba ya resmen gebelıkteki gibi kemiklerim sızlıyor

Olsun daha iyi kolaya alışmasın. Süt sağabiliyor musun canım, eğer 10-20 ml çıkarabilirsen memeni ağzına vermeye çalışırken şırıngayla ağzına süt sıkabilirsin ben bunu deniycem ama tek yapamam eşimle yapmam lazım bir de süt sağmam lazım 😂
Valla bende eşimle yapabiliyorum işte akşamdan akşama uykusunda alıyoruz kandırıyoruz🤦‍♀️

Aynı durumdayız geceleri çok ağlamadan alıyordu memeyi şimdi onda da ağlıyor kıpkırmızı oluyor ağlamaktan katılıyor resmen göğsüme vuruyor 2 aylık şuan ama mamayı içince gaz dışında sorun yok
Ayy bunlar niye böyle Lale ya
Sen daha 2 aylıksın neyi anlıyorsunda bizle kavga ediyorsun dimi.
Sen neler yapıyorsun memeyi tutuyor mu.

Hahaha, annemin bir lafı vardır bizim evde hep gülünür. Hanımın iyisi gece beş kere kocasını boğazlamayı düşünür, kötü hanımı siz hesap edin derdi 😂
Ayyy 😂😂 Ya iki gün önce çok basit bişey için bi cümle kurdu ben de bi sinirlendim adam sindi kaldı cevap da vermedi bana. 2 gündür kafamda onu boşadım çocuğumu aldım gittim hayat kurdum eşyalarını galan çöpe attım görsen 😂😂 emzirirken bunları düşündüm sürekli 😂 bugün hatırlayıp gülüyorum ona da bişey demedim ama cidden bebek insanın kafasını alıp götürüyor ya 🤪

Emzirme ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar, benim bildiğim emzik ve biberon ağzı ne kadar anne memesine yakın olsa da farklı kas gruplarını çalıştırıyor. Ayrıca biberon akışı daha hızlı ve bebek çok daha az çabayla yiyeceğe ulaşabiliyor. Memeden sütü çekmek ciddi çaba istiyor. Evet mama kötü değil, bazen ne yaparsak olmuyor. Ama işte bebek de kolaya alışınca anneyi emmek istemiyor, meme reddi de böyle bişey 🥹

Ayyy 😂😂 Ya iki gün önce çok basit bişey için bi cümle kurdu ben de bi sinirlendim adam sindi kaldı cevap da vermedi bana. 2 gündür kafamda onu boşadım çocuğumu aldım gittim hayat kurdum eşyalarını galan çöpe attım görsen 😂😂 emzirirken bunları düşündüm sürekli 😂 bugün hatırlayıp gülüyorum ona da bişey demedim ama cidden bebek insanın kafasını alıp götürüyor ya 🤪
Ya hahaha seni çok iyi anlıyorum. Bana da geliyorlar arada. Yorulunca çatıyorum, sonra bakıyorum aslında hiçbir suçu yok 😂 adamlara da yazık kız, hamilelik - lohusalık derken onlar da bir örgütlense haziran babaları diye inan ne acılar çıkar ortaya 😂😂

Ya hahaha seni çok iyi anlıyorum. Bana da geliyorlar arada. Yorulunca çatıyorum, sonra bakıyorum aslında hiçbir suçu yok 😂 adamlara da yazık kız, hamilelik - lohusalık derken onlar da bir örgütlense haziran babaları diye inan ne acılar çıkar ortaya 😂😂
Kız adam çamaşır asmış yorgunum diye. Ama sen bunu niye böyle asıyorsun yaaaa diye delirmelerim gelince işte zor elbette ona da zor anlıyorum 😂 neyse bugün çucum biraz fazla uyudu da kendimize geldik 🤪

Emzirme ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar, benim bildiğim emzik ve biberon ağzı ne kadar anne memesine yakın olsa da farklı kas gruplarını çalıştırıyor. Ayrıca biberon akışı daha hızlı ve bebek çok daha az çabayla yiyeceğe ulaşabiliyor. Memeden sütü çekmek ciddi çaba istiyor. Evet mama kötü değil, bazen ne yaparsak olmuyor. Ama işte bebek de kolaya alışınca anneyi emmek istemiyor, meme reddi de böyle bişey 🥹
Bizzat yaşıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum, bu durum beni çok üzüyor :KK43:

Hanımlar süt sağım pompası almam lazım, hangi markanın emiş gücü iyi. Bir tane aldım hiç memnun kalmadım iyi çekmiyor

Alerji ile ilgili doktor nasıl teşhis koydu neler yapısunuz
Cildinde egzama çıktı. Yenidoğan sivilcesi gibi başladı ama baya kötü oldu cildi de çok kurudu. Sonra yeşil mukuslu kaka ve huzursuzluk başladı maalesef. Ben sadece anne sütü veriyorum, bu yüzden de sıkı bir diyetteyim. Cildi düzeldi ama kaka daha normale binmedi

Cildinde egzama çıktı. Yenidoğan sivilcesi gibi başladı ama baya kötü oldu cildi de çok kurudu. Sonra yeşil mukuslu kaka ve huzursuzluk başladı maalesef. Ben sadece anne sütü veriyorum, bu yüzden de sıkı bir diyetteyim. Cildi düzeldi ama kaka daha normale binmedi
Ben cuma günü çilekli dondurma yemiştim ertesi gün ishal oldu, saat başı yaptı. Bol mukuslu ve yeşil. Kulak arkaları kurumuş, boynu pişik olmuş. Emmedi doğru düzgün. Bizim yeni başlıyor sanırım. Emmesi diyet öncesi ve sonrası nasıldı sizin

Hanımlar süt sağım pompası almam lazım, hangi markanın emiş gücü iyi. Bir tane aldım hiç memnun kalmadım iyi çekmiyor
Çok etmiş gücü istiyorsan hastane tipi kiralayabilirsin uyguna da geliyor. Ben bi tane lansinoh almıştım ama hep başında bekliyorsun bebekle zor oluyor. Şimdi kablosuz bir tane aldım keşke en başta bunu alsaydım. Bebeğe bakarken evi toplarken bile kullanıyorum. Markası bebebao.

X