2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Bende lansinoh var elinle sıkı sıkı tutmazsan en ufak hareketinde kenarlardan sızıyor. Ya da sürekli öne eğilip öyle durmak zorundasın 🙄 lansinoh beni çok yordu valla pişman oldum hands free bir şey almadığıma 🙄 eğer elimdekini satabilirsem ben de seninkinden alıcam Besteee
Ya valla ben de güvenip lansinoh aldım ama dediğin gibi benim memem sorunlu diye düşündüm ben hani memintolar yayvan herhalde ondan böyle öne doğru durmalıyım gibi gelmişti zaten süt az boynum sırtım ağrıyordu. Ben de satmayı bekledim ama satamadım ya 😂 dün mesela taktım mutfağı topladım falan sesi de lansinohtan az memnun kaldım açıkçası

Akşam üstü değişiyor ama genelde 8-9 arası uyur sonra uyanır ve taa gece 1 2 ye kadar uyumaz.uyuduktan sonrada uyandırmadan aralıksız 8-9 kadar uyur.tabi ben uyandiriyorum aç kalmasın diye ama genelde sabah 12 ye kadar sadece süt içip uyur.
Cadı ve kurt saatleri diye bişey var internetten biraz araştır belki her bebekte aynı değildir ama mesela ben Çağla’yı 7-8 arası uyutursam mutlaka 1 e kadar uyumuyor huysuz oluyor. Ben 6 da bitiriyorum uykuyu gezinti şarkı türkü kitap derken 8 I geçiyor hop bi banyo bi meme biraz mama gece uykusu. 9 buçuk oluyor tam uyuması. 1 gibi ben besliyorum uykusunda. Sonra kendi 04.30 gibi uyanıyor beslenip uyuyor 08.30 da ayaktayız. Bu ara böyle maşallah diyorum 🧿😂

Ya valla ben de güvenip lansinoh aldım ama dediğin gibi benim memem sorunlu diye düşündüm ben hani memintolar yayvan herhalde ondan böyle öne doğru durmalıyım gibi gelmişti zaten süt az boynum sırtım ağrıyordu. Ben de satmayı bekledim ama satamadım ya 😂 dün mesela taktım mutfağı topladım falan sesi de lansinohtan az memnun kaldım açıkçası
Aaa bende lansinoh kullanıyorum hiç sızmadı kızlar ama tabi ki Bebebao daha kullanışlı

Bence çekim gücü daha iyi. Lansinohu elinle tutmak gerekiyor ama bunu sütyen içine koyduğun için memeyi daha güzel kavrıyor. Ama bebebaoyu bir haftadır falan kullanıyorum uzun süreli bir şey diyemem yanıltmamak için. Çekim gücü istiyorsan hastane tipi olanlar çok daha iyi ondan da kiralamıştım ben kızım yoğun bakımdayken. Ama şu an dediğim gibi bebekle onun başında bekleyemediğim için bebebao aldım
Aslında ikisi arasında gelen süt miktarına göre belli olur. Farklı miktarda mı süt geliyor. Çok soru sordum ama bu gün alacağım:KK43:

Aslında ikisi arasında gelen süt miktarına göre belli olur. Farklı miktarda mı süt geliyor. Çok soru sordum ama bu gün alacağım:KK43:
Bunu kıyaslayamam sütüm az ben mememdeki hisse göre yazdım. Eğer gerçekten çok çekime ihtiyacın varsa hastane tipi kirala. Eczaneler yapıyor kiralamayı gerçekten çok uygun fiyatlı bence.

Ay ne biliyim herhalde öyle benimki 🙄 tıkanıklık valla o lecithin i içmezsem oluyor düzenli içersem hiçbir şey yok çok şükürr 😍 tesadüf değilse eğer.. günde 3 kere içmem gerekiyor unutur da 2 kere falan içersem o zaman bile başlıyor hafiften sertleşmeye.. ama sorunumu çözdü gerçekten Allah senden razı olsun 🥹 ctesi günü dışarı çıktık yine ağrılı şişlik oldu (içmeyi unuttum) eczaneden pompa kiralamıştım medela hastane tipini verdiler gerçekten çok iyiymiş 15dkda açtı tıkalı yeri ama ml olarak az çıkıyor.. neyse sağlık olsun sık sık sağıp birleştiririm napim 🤣
Ay canim senden de razi olsun🥰 eger sabah uyandiginda cok emmiyorsa o zaman sagim yap. Geceden doluyor ya uykuda daha guzel cikar🥹

Cadı ve kurt saatleri diye bişey var internetten biraz araştır belki her bebekte aynı değildir ama mesela ben Çağla’yı 7-8 arası uyutursam mutlaka 1 e kadar uyumuyor huysuz oluyor. Ben 6 da bitiriyorum uykuyu gezinti şarkı türkü kitap derken 8 I geçiyor hop bi banyo bi meme biraz mama gece uykusu. 9 buçuk oluyor tam uyuması. 1 gibi ben besliyorum uykusunda. Sonra kendi 04.30 gibi uyanıyor beslenip uyuyor 08.30 da ayaktayız. Bu ara böyle maşallah diyorum 🧿😂
Kiiizzz anlatmaaaa ben de boyle yapiyorum dun biri sordu soyledim anam soylemez olaydim uyuyan cocuk gece 2de acti gozleri fildir fildir bakiyo🥵 4ten sonra uyumak bilmedi mahvetti beni. Bundan sonra soranlara ayyy hiccc uyumuyooo tum gece ayaktayizzzz demeyi dusunuyorum🥲

Kiiizzz anlatmaaaa ben de boyle yapiyorum dun biri sordu soyledim anam soylemez olaydim uyuyan cocuk gece 2de acti gozleri fildir fildir bakiyo🥵 4ten sonra uyumak bilmedi mahvetti beni. Bundan sonra soranlara ayyy hiccc uyumuyooo tum gece ayaktayizzzz demeyi dusunuyorum🥲
Anam 😂😂 yorum silinmiyor da napcam 😂

Ahahaha şuan onu yaşıyorum uçlar alev atıyor 😂😂 seyyaahh doktora gittim şişliği de sordum kadın bin bir nazla bakıyormuş gibi yaptı bir şey yok hani bir şey yok falan diyor bir de deli etti beni, inadına gibi şişlik de küçülmüş mü ne, fazla gelmedi ele gerçekten 😂 sonuç olarak doğumdan sonra böyle şeyler olması normal dedi ama ben pek güvenmedim Türkiyeye gidince yine bir doktora sorarım 🙄
Acemii ay ben de onu diyecektim seninle mi konuştuk emin olmadığımdan yazamamıştım, sendeki gibi benim de önce ufaldı sonra da yok oldu bu neydi şimdi dedim 😂 bir de bu lesitindi sanırım onun yurtdışı görselini atar misinnn dm’de bulan sendin sanırım 🥹 şu mesajda hafıza sorunlarım ortaya çıktı resmen gfhfgdf

Hahaha benim de aynı pompanın hunisi tam yuvarlak bastırmak gerekiyor ya da ben çözemedim 🤣 gerçekten yaaa 30ml çıkcak diye 1 saat sırt boyun tutulması.. çok iyi gerçekten kablolu olunca başka hiçbir şey yapamıyorsun

Ay canim senden de razi olsun🥰 eger sabah uyandiginda cok emmiyorsa o zaman sagim yap. Geceden doluyor ya uykuda daha guzel cikar🥹
Yakamdan ayrılmıyor ki oturup sağayım 😂😂 uyanınca yataktan kalkmadan memeyi veriyorum belki insaf eder geri dalar diye orda baya yumuşuyor kalkınca da mesaiye devam 😂 meme delisi ya ağız tiryakisi

Acemii ay ben de onu diyecektim seninle mi konuştuk emin olmadığımdan yazamamıştım, sendeki gibi benim de önce ufaldı sonra da yok oldu bu neydi şimdi dedim 😂 bir de bu lesitindi sanırım onun yurtdışı görselini atar misinnn dm’de bulan sendin sanırım 🥹 şu mesajda hafıza sorunlarım ortaya çıktı resmen gfhfgdf
Aman aman yok olsun da bir de o çıkmasın başımıza 😬😬 ahahahaha ya kafa o kadar dolu ki ben de hatırlamıyorum bir de bir saat arıyorum eski yazışmalardan 🤣🤣 lesitini ben bundan aldım canımm

Eklentiler

• IMG_1096.jpeg
    IMG_1096.jpeg
    103,9 KB · Görüntüleme: 21
Süt ve süt ürünleri en çok alerjik olan grup maalesef.
Süt ve süt ürünleri, yumurta, tahin susam, bütün kuruyemişler ayçekirdeği ve yağı dahil, kakao çikolata, paketli gıdalar, şarküteri ürünleri, çilek kivi ananas dahil tüm tropikal meyveler, domates, dana eti ve buğday yani ekmek makarna vs hepsi yasak. Besin alerjileri genelde 2. aya doğru ortaya çıkıyormuş. Emmesi çok sıkıntılıydı. Anne sütünden alerjenler geçtiği için emmeye başladıktan çok kısa süre sonra yemek boruları ve bağırsakları acırmış, karnı ağrırmış. Bundan dolayı bi meme grevi yaşadık maalesef. Hala bazen sıkıntı olabiliyor, özellikle yüzünde kuruluk veya egzama varsa sıcak kötüleştiriyor ve yüzünün memeye değmesinden rahatsız oluyor emmek istemiyor. Böyle olduğunda sütümü sağıp parmakla besleme yapıyorum beslenme sondası kullanarak
Ay Allah yardımcın olsun, yasak olmayan patates zeytin kalmış sanırım, bir zamanlar ablamda öyle diyet yapıyordu. Ben de süt ürünlerini kestim gibi, inşallah düzelir.
2 gün önce sütümü sağdım 50 ml anca içirebilmiştim , iştahsızlık yapıyor alerjenler

Hahaha benim de aynı pompanın hunisi tam yuvarlak bastırmak gerekiyor ya da ben çözemedim 🤣 gerçekten yaaa 30ml çıkcak diye 1 saat sırt boyun tutulması.. çok iyi gerçekten kablolu olunca başka hiçbir şey yapamıyorsun
Eğer sen yurt dışında isen bebebao daha uygundur biz gümrük falan da ödüyoruz ya ne kadar orda fiyatı bakabiliyor musun acaba zahmet olmazsa 😂

X