2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Merhaba ben de bir hafta once kizima kavustum. tavsiyede bulunmak icin yazmak istedim. Oncesinde mutlaka youtubedan dogru emzirmenin mastit olmamanin detaylarini herkes dinlemeli bence .ilik Dus alip ,masaj yapip, emzirip (hatta sutunuz varsa memeyi bosaltmak icin sagip) sonra soguk kompres uygulamak ne kadar onemliymis. Bence evde kesinlikle pompa olmali. (Baby mom elektrikli pompa var bende baya iyi bence) Gumus kapak lansinoh olmali. Vee e ebebekte bir tane sicak soguk kompres uygulayan bir sey var o urun olmali elinizin altinda. Benim de su an bazen acim agrim siskinligim oluyor yanlis yaptiklarim var ama dogumdan sonra bunlari arastirmam yanlis oldu. Oncesinde bilip uygulasaydim keske . Herkes saglikla kavussun huzurla buyutsun insallah

Demekki daha gercek olanlar degışmiş annesi heyecanlandırmak istemiş seni🥰
Gelsinn artıkkk kavuşalım 🥹🥹
Maşallah maşallah o sırada 36 olup kıskançlıktan çatlayan ben jsjsj😁😁
Vallahi bende bu haftaya geleceğimi düşünmemiştim 😃🤷🏻‍♀️ 40 olmadan doğursamm artık diyorumm paşanın keyif yerinde tabii annesi top gibi yuvarlanıyo 😆

Yarın doğum yapacak olan arkadaşlara şimdiden Allah yardımcıları olsun bir an önce yavrularını sağlıcakla kucaklarına almalarını nasip etsin ❤️

Bende olmamıstı kızımda gümüs kapak vs de kullanmadım acıkcası ben yanlıs emzirmeden oluyor diye biliyorum aslında
Ya nasıl oluyor yanlış emzirme bende de olmultu diye hatırlıyorum ama öyle çok uzunca bir süre deil. Bazılarının baya bşr hafta falan sürüyor

Bende de aynı durum. 37+5 oldum. Her geçen gün biraz daha zorlandığımı hissediyorum. Nasıl yatacağımı şaşırdım artık. 1 hafta önce doğum iznine ayrıldım. Bol bol dinlenirim diye düşünürken daha da yoruldum.
Aayy aynıyız bizde 37+5 🤰🏻🥰 ya ben rahatım galiba tabi ağırlaşıyorum ama sırtıma göbus altima bacak arama yastık koyuyorum az yastıkla yatan bizden değildir sanırım 😅çok şükür uykuda problem olmuyor tabi dönmek isteyene kadar 🙃

Birkaç saate kontrole gideceğim çok korkuyorum 😅 doğum için netleşeceğiz 06.06 ya.şuna bak 3-4 gün kaldı ve benim evi hala bok götürüyor😁 geldikten sonra temizlik yapacağız ablalarımla.sonrası bütün odaları kilitleyip doğuma kadar kimseyi sokmam eve ay bidaha temizleyemem 😁 her gün biri davet etsin yemeğe bizi 🥲

Doğum yapanlqr özellikle sezeryanlı annişler,lohusa kanamanızı bi puanlasanız yaa 😁 kaç gün çok yoğun oluyor? 40 gün boyunca rezillik yaşamıyoruz dimi.bayramda 10 günlük olacak bebeğim ve ben gidip beyaz takım aldım 🥴

Ya nasıl oluyor yanlış emzirme bende de olmultu diye hatırlıyorum ama öyle çok uzunca bir süre deil. Bazılarının baya bşr hafta falan sürüyor
Sadece ucunu tutturunca yanlış oluyor bir de açısı önemli.bebek tam paralel olmalı vücuda yoksa çekiştirerej emer ve yara yapar.ben de herhangi bir krem ya da kapak almadım.emzirme tecrübem olduğu için bişi kullanmadan çözebilirim inşallah diye deneyeceğim.ilk doğumumda yara olmuştu ikincide olmadı.bu üç olacak bakalım deneyelim bi müdahalesiz

Herkese günaydın güzel bir gün olsun 💐 🩷 gece ağrım vardı simdi de galiba İshal başladı rahim etrafinda sızlama böyle bazen batar gibi kasılma gibi şeyler oluyor Çarşamba kontrolüm var heyecanlıyım 💓
Gece benim de çok ağrım oldu ya vücudum uyuşuyor aynı yere 10 dakşka yatamıyoru mevlana gibi dönüyorum yatakta.bide rahmin sızlıyor içeriden resmen

Olsun eger dogumu erken baslatirsa biraz hastanede keyif catarsin 2-3 gun🤣🤣 kayinvalidesiz ekmek elden su golden😬😬 yalniz cok kotu bi haberim var hastane yemekleri… duymustum ama gecenlerde birebir sahit oldum esim 1 gece hastanede kalinca 2 dilim ekmek 2 dilim peyniri aksam yemegi diye itelemelerine🥲 hastaneden cikana kadar kilo veririz baya🥲🥲
Ay biliyorum yaa.. youtube’da görmüştüm ben de, bence eşlerimize bir şeyler aldırırız nasıl dayanırız iki dilim ekmekle gece de uykusuz 🥲🥲 bu almanlarda gram akıl yok bak sıfırrr

İyi olmana sevindim acemiii🥰
Bende durumlar aynı doğumu bekliyorum işte😂
2 gün önce gece yine kustum
Ondan sonraki gece karnım baya ağrıyordu ishal olmuşum. Bir bu gece rahat uyudum🙏
Yiaaa teşekkür ederimm 😍🫶🏻 Bu mideden de az çekmedik ya 🙄 ben de geçen sağ tarafa yatıp uyumuşum uykudan direkt kusmaya kalktım berbat bir şey.. son günlerde zaten sağ sol farketmiyor mide yanmasından ağlayacak noktaya geliyorum yattığım an 😢 ishal, kabızdan bir tık daha iyi en azından rahatlıyorsundur 🥺 senin kaç gün kaldıı 😍

X