Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Bu kaburga ağrısı beni bitirdi uyuyamıyorum :KK43:
Kuzu onun içinde doktora git bende kaburga gibi kaburga altı gibi agrı cekiyodum bebekte vuruyordu. Israrla doktora soyleye soyleye baktı bıbrekte cok minimal bir buyume var dedi önemsiz di baya ama bana acı cektiriyodu dogumda şak die gecti. Bası yapıyo die bebek. Şümdi hafif kaburgam agrıdımı direk aklıma geliyor oyuzden doktor da o tarafa yatma dedi. Ordaki basıncı azalt die

Nasıl oldun canim gittin mi doktora?
Gece gitmedim arası biraz açıldı sancıların diye ama saat başı uyandım hem karnımda bir ağrı vardı ve bebek çok hareketliydi şimdi sancı yok ama ayakta beş dakika geçirsem alta baskı başlıyor iki büklüm durmaya başlıyorum. Önceki doğum ile bunun arasında 2 yıl bile geçmedi diye mi taşıyamıyorum anlamıyorum karnım da inanılmaz büyüdü ilkine göre. Öğleden sonra acile gideceğim büyük ihtimalle nst bakılsın yine.

Gece gitmedim arası biraz açıldı sancıların diye ama saat başı uyandım hem karnımda bir ağrı vardı ve bebek çok hareketliydi şimdi sancı yok ama ayakta beş dakika geçirsem alta baskı başlıyor iki büklüm durmaya başlıyorum. Önceki doğum ile bunun arasında 2 yıl bile geçmedi diye mi taşıyamıyorum anlamıyorum karnım da inanılmaz büyüdü ilkine göre. Öğleden sonra acile gideceğim büyük ihtimalle nst bakılsın yine.
Aksatma kuzu bu anlattıklarının hepsi dogum kasılması ben hastanede yattıgım gun tedavilele durdu biliyosun daha dün cıktım ama karnım indi sanki gaz balonu gibi garip bi buyukluk olmuştu sürekli rahim gergin oldugundan garip bi buyumeydi yani 1 haftada 2 ay ilerlemiş gebelikti sanki. Şimdi normal haftama geldi rahatladım.

Aksatma kuzu bu anlattıklarının hepsi dogum kasılması ben hastanede yattıgım gun tedavilele durdu biliyosun daha dün cıktım ama karnım indi sanki gaz balonu gibi garip bi buyukluk olmuştu sürekli rahim gergin oldugundan garip bi buyumeydi yani 1 haftada 2 ay ilerlemiş gebelikti sanki. Şimdi normal haftama geldi rahatladım.
Şimdi nasılsın kasılmalar bitti mi senin

Git canım ihmal etme. Yine iyi dayanmışsın. Stres, uyku bile etkiliyor kasılmaları. En azından alınabilecek bir önlem varsa ona bakılır

Şimdi nasılsın kasılmalar bitti mi senin
Sıfır kasılma olmuyor tabi tuvalate falan kalktıgımda sertleşme oluyor bazen ama gelip uzanınca gecıyor dün uzanırken 1 kere kasılır gibi oldu pozisyon değiltirdim hemen yumuşadı. Pozisyon değiştirmeyle duzelmesi lazım. Eger duzelmiyorsa sıkıntı. Hastaneye gittigim sabah yatarken bile karnım kasılıp kasılıp gevsemeye basladı gecmeden dızenli oluyordu. Senin anlattıgın gibi agrı da olmuyordu sadece karnım çok şişmişti o rahatsız ediyordu beni ve cok sertleşiyordu

Git canım ihmal etme. Yine iyi dayanmışsın. Stres, uyku bile etkiliyor kasılmaları. En azından alınabilecek bir önlem varsa ona bakılır
En çok etkileyen beni ayakta durmaktı şimdi otururken bile ağrımaya başlıyor illa yatıp beklemem gerekiyor

Sıfır kasılma olmuyor tabi tuvalate falan kalktıgımda sertleşme oluyor bazen ama gelip uzanınca gecıyor dün uzanırken 1 kere kasılır gibi oldu pozisyon değiltirdim hemen yumuşadı. Pozisyon değiştirmeyle duzelmesi lazım. Eger duzelmiyorsa sıkıntı. Hastaneye gittigim sabah yatarken bile karnım kasılıp kasılıp gevsemeye basladı gecmeden dızenli oluyordu. Senin anlattıgın gibi agrı da olmuyordu sadece karnım çok şişmişti o rahatsız ediyordu beni ve cok sertleşiyordu
Ben artık kasılmayı dert etmez hale geldim nst bağlı iken de karnım semsert olsa bile sancı gözükmüyordu ağrı vurduğu an yükseliyordu sancı değeri. Bari 35. Haftayı falan görsem demeye başladım da 5 hafta böyle nasıl geçecek bilmiyorum.

Bende dün arabadayken biraz sarsıldım bebek kasıldı içimde. Gece hep ağrıyıp kasılıyordu rahmim yanıyordu. Normalde tekmelerini hep solda hissederdim ama gece sağda da hissediyordum şimdide hafif yanma var bugün kontrole gideceğim. 32+6 olduk 😢

Kızlar benim de akşamdan beri iğne batması gibi oluyor kat tarafım ayıptır söylemesi akıntım da çoğaldı progestandandir o belki ama tuvalete gittiğimde bile acıyı neden acaba Çarşamba günü kontrole gidicem

Bızım bu agrılar hayrı alâmet degıl bende ıkı gundur bel agrısından dıkleneme mıyorum karnım taş gıbı kasılıp duruyorum sıcaklar bızı mafettı egılıp kalkamıyorum

Yaaa🥺 pazartesi randevum var mutlaka söyleyeyim dayananılmaz olmaya başladı zaten ağrısı ayaktayken bile ağrıyo artık

Yaaa🥺 pazartesi randevum var mutlaka söyleyeyim dayananılmaz olmaya başladı zaten ağrısı ayaktayken bile ağrıyo artık
Ay ben de ilk sıkıntılarımı cok onemsemedim normal gibi geldi de değilmiş. Rahim agzında açılma yapmamıs allahtan. Oyle olsa hiç erteleyemezsik sanırım. Tabi benim haftam daha da erken olunca daha gerilimli oldu. 🙈🙈

Ilk bebisimiz dogduu demek hayirli ugurlu olsun uzun saglikli omru olsun kuzumm.❤️🧿 Ben de 28 haftalik 1100gr doğmuşum🤗
Çok saol cnm ama işte ortopedi lik işlemler var ayakları içe dönük doğdu sanırsam kol kemiğinde de sıkıntı var sizlerin duası kabul olur dua edin lütfen bende sağlıcakla kucağıma alayım🙏

Kuzucum öncelikle hayırlı olsun bebişim ve yeni hayatın. İnşallah upuzun sapsağlıklı ömrünüz olur ailenizle 💖 çarpık ayak konusunu da hiç kafaya takma. Benim eşim doğduğunda parantez bacak doğmuş imkansızlıktan bakımsızlıktan. Doğduktan sonra güneşe çıkararak falan düzeltmişler şu an eşimin bacakları benden sağlamdır öyle söyleyeyim ☺️ prematüre bebekler için her zaman söylenen şey çok daha güçlü ve dirayetli oldukları. İnşallah senin güzel çocuğun da kısa sürede sapasağlam kucağınızda olacak. Dualarım sizinle 💖💖💖
Allah razı olsun canm benm inşallah benm bebeğimde çok güçlü ayaklarıda düzelcek inşallah başka bi sıkıntı olmadan kucağıma alcam dün minik bedenine dokundu nasl heyecanlandı❤❤
Kuzucum öncelikle hayırlı olsun bebişim ve yeni hayatın. İnşallah upuzun sapsağlıklı ömrünüz olur ailenizle 💖 çarpık ayak konusunu da hiç kafaya takma. Benim eşim doğduğunda parantez bacak doğmuş imkansızlıktan bakımsızlıktan. Doğduktan sonra güneşe çıkararak falan düzeltmişler şu an eşimin bacakları benden sağlamdır öyle söyleyeyim ☺️ prematüre bebekler için her zaman söylenen şey çok daha güçlü ve dirayetli oldukları. İnşallah senin güzel çocuğun da kısa sürede sapasağlam kucağınızda olacak. Dualarım sizinle 💖💖💖

X