Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Kızlar 75 mg şeker testi sonucunda açlık 73 1. Saat 120 2. Saat de 72 çıktı sizce nasıl daha doktor görmedi sonuçları sizlere sormak istedim

İlk defa duydum hatta kanguruları bile bebekleri vucudumuza dogru baglayarak kullanmamız gerekiyor omurganın c pozisyonunu koruyabilmesi için. Zaten dümdüz tutmaya calısmak daha zararlı değil mi? Bir de bu puset/ anakucaklarının içine minder alanlar diktirenler var onu bile hastanede genelde bebek hemşireleri çıkarıyorlar . Cünkü pusetler zaten bebek anatomisine uygun üretildiginden yastıklar minderler gelişimini olumsuz etkiliyor diye. Özellikle araç içinde alınmadıysa port bebe en tehlikelisi puset kullanıma uygun. Ayrıca duruş şekli sebebiyle de gaz cıkarması kolay oluyor daha rahat ediyor.
Yaa ben de görünce çok şaşırmıştım baya da medyatik bir doktordu ama şu an hangisi olduğunu hatırlayamadım videosunu atacaktım da 😅

Merhaba güzel anneler. Sizce hızlı biberon ısıtıcı gerekli mi? Ben doğum sonrası kısa bir süre sonra işe geri döneceğim. Sütüm olacak mı bilmiyorum ama süt pompası ve poşeti aldım. Ben dönene kadar süt ya da mamayı hızlıca hazır hale getirmesi için alayım mı diye düşünüyorum. Tecrübeli anneler y da bu konuda bilgisi olanlardan fikir rica ediyorum.

Bir sağa bir sola donmekten geceleri dönüş yaparken sırt üstü uyuya kalıyorum bu ara kısa bir süre sonra hemen kendime geliyorum😂 normalde asla sırt üstü yatamam bu arada 🥲

Ağırlık konusu açıkçası beni de endişelendiriyor canım. Bende bel düzleşmesi, eşimde de bel fıtığı var. Pusetle uğraşmaktansa bebek arabasına veya kanguruya koyarız çocuğu
O zaman hiç o işe girme canım şuan çoğu bebek arabasına aparatla Puset takılıyor, baktın lazım oldu alırsın aparat ve puset lazım olmazsa da almazsın hiç

İlk defa duydum hatta kanguruları bile bebekleri vucudumuza dogru baglayarak kullanmamız gerekiyor omurganın c pozisyonunu koruyabilmesi için. Zaten dümdüz tutmaya calısmak daha zararlı değil mi? Bir de bu puset/ anakucaklarının içine minder alanlar diktirenler var onu bile hastanede genelde bebek hemşireleri çıkarıyorlar . Cünkü pusetler zaten bebek anatomisine uygun üretildiginden yastıklar minderler gelişimini olumsuz etkiliyor diye. Özellikle araç içinde alınmadıysa port bebe en tehlikelisi puset kullanıma uygun. Ayrıca duruş şekli sebebiyle de gaz cıkarması kolay oluyor daha rahat ediyor.
Araç içine koltuğumuz var bebiş için. İlk sorumda yazmıştım da arada kaynamış olabilir. Burada ebeler ilk 3 ay için hep "bebek düz ve orta-sert zeminde yatmalı" yatmalı diye tembihlediği için üstteki arkadaşın dediği mantıklı geldi bana

Araç içine koltuğumuz var bebiş için. İlk sorumda yazmıştım da arada kaynamış olabilir. Burada ebeler ilk 3 ay için hep "bebek düz ve orta-sert zeminde yatmalı" yatmalı diye tembihlediği için üstteki arkadaşın dediği mantıklı geldi bana
Heh aynen yine onu savunmuştu videoda da canım. Kısa süreli kullanımlarda evet mantıklı ama ilk 3 ay kesinlikle uyutmak için vs yatırmayın diyordu. Ki zaten hastaneye vs gideceksin onda da kucakta götürürsün. İlk 3 ay bence oto koltuğuna da lüzum yok. Elinde varsa kullanırsın.

Ayy sorma kız dünden beri ben de arıyorum yani videonun formatı falan aklımda biri soruyor hocam pusetler için ne düşünüyorsunuz diye o da hızlıca cevap vereyim falan diyor ama yok adamın yüzü gelmiyor gözümün önüne. Gelse bir bulacağım da :halay: A adenliya

Kızlar günaydın. Yüz felci geçirmeden 2 gün önce afrikaya bağışta bulunmuştum ordaki aç çocuklar için. Sonra yüz felci geçirdim berilmiş Sadakam varmış ki böyle bir hastalık geçirdim belkide daha kötüsü olurduya yorumladım. Tekrar bağışta bulundum. Fiyatlarda gerçekten çok uygun. Ecirevesileol instagram hesabından fiyat ve bilgiler bulunmakta. İçinde böyle bi isteği, niyeti olan varsa vesile olmak isterim. Tamamen güvenilir bir sayfa whatsap hattından yazıyorsunuz ibana ücreti atıyorsunuz bikaç güne size böyle video ve fotoğraf geliyor. Allah şimdiden niyetlerimizi kabul etsin

Eklentiler

• IMG_0147.jpeg
    IMG_0147.jpeg
    133 KB · Görüntüleme: 74
Kızlar bişey diyeceğim 30 haftadayız 2 gündür sabah bulantılarım geri geldi iştahsızlık eskiye nispeten çok yok ama yavaştan yine çaydan vs tiksinmeye başladım sizde de oluyor mu ara ara böyle şeyler normal dimi
Canım reflüden o bence ara ara bende oluyor

Kızlar buradaki rakamın şu hızla azalması sizi de çok heyecanlandırmıyor mu

Eklentiler

• Screenshot_20240627_104912.jpg
    Screenshot_20240627_104912.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 65
X