2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Dimi ya yapcak bişey yok. Ani bir durum olursa da zaten aklımıza kıl tüy mü gelir boşverdim an itibariyle 😀
Kız geliyor ben geçen sancılandım acile gidicektim kendimi direk duşta buldum temizlenmeye başladım ya dedim doğuma alırlarsa diye 😅😅

Cok sevindiğim bir cevap oldu eskilere duyumlara hiç aldırmam normalde ama söz konusu bebeği olunca insanın evhamlanıyor😄
Hiç endişelenme banada dediler beklemez haftasını erken gelir eder diye ama geleceği varsa sağlıkla gelsin yapacak bişey yok. İçini ferah tut benimkide bayadır baş aşağı işte 30 haftalık olucaz şurada🌸

Arkadaşlar selam bende 26+3 üm şuanda bebekte 925 gram olmuş. Dün kontrolüm vardı doktor doğum pozisyonu almış kafası aşağıda dddi artık doktoruma ve bana göre bir sorun yok amaaa cevremdeki annem dahil herkes erken doğar erken dönmüş diye aklımı aldı 😭 sizlerde durumlar nedir allah aşkına dönen yokmu normal değil mi
Korkma canım benim de baş aşağıdaydı en son illa erken doğum olacak diye bir şey yok

Ayy bak en zor kısmı geçmiş güzel gunler cok yakın❤️

Kızlar selam, yazmak konuşmak istiyorum ama hevesim yok… yazdıklarınızı okuyup sayenizde tebessüm ediyorum. Ara ara yokluyorum girip nasılsınız diye bi göz gezdiriyorum. İlk defa bugün felçli kısmım seyirmeye başladı hafiften. Gülmeye çalıştıkça yanagım göz altım titriyor gibi. Sanırım iyileşme kıpırtıları bilemiyorum. Yemiden ve yeniden siz hamişlerimden dua bekliyorum🌸 inşallah iyileştim yazdıgım günler yakında gelecek🧿🤲🏻

Bana da doktorum buna benzer demişti. Hani kahve veya çay müptelasıysan bu şekilde içebilirsin ama 1-2 haftada 1 içersen daha iyi olur ama çikolatada falan da kafein var ona göre hesapla ona göre iç dedi. Kafeinsizse afiyet olsun kuşum🥰🥰
Tesekkur ederim kuzum, valla beni gunde 1 kahve kesmiyor gunde 2 cay 2 kahve vs iciyorum bari dedim bundan sonra kafeinsizi iceyim. Cikolatayla cok aram yoktur Allahtan

Arkadaşlar selam bende 26+3 üm şuanda bebekte 925 gram olmuş. Dün kontrolüm vardı doktor doğum pozisyonu almış kafası aşağıda dddi artık doktoruma ve bana göre bir sorun yok amaaa cevremdeki annem dahil herkes erken doğar erken dönmüş diye aklımı aldı 😭 sizlerde durumlar nedir allah aşkına dönen yokmu normal değil mi
Ooo benim 23.haftada dönmüştü kuzu geçen hafta kontrolde tam tersine döndü. Ki gün içinde bile kaç kere dönüyor hissediyorsun ilerleyen haftalarda. Alakası yok yani onların dediği son haftalarda ki benim kuzenimin 37.haftaya kadar makat gelişliydi 37.haftada döndü düşün.

Kızlar ne sorucam sıze ben sezeryan olmak istiyorum dıer ucu normal dı ama baglatmak istiyorum acaba doktor kabul edermı sezeryanı eğer ederse eşimin doğum gününde sezeryan istiycem acaba olur mu kı ağustosun 20 sı doğum günü eşimin hem doğum günü hedıyesı kızını verıyım dıyorum kucagına
Canım yapabiliyorsan yine normal doğur canım. Korunmak için CİLT ALTINA İMPLANT diye bi uygulama geliştirmişler. Koldan ağrısız acısız bi işlem. Deri altına minicik bir çubuk yerleştiriyorlar. Bi araştır istersen.

Doktoruma bana böyle şeyler dediler deyince; herkes kadın doğum doktoru olmuş maşallah diyor 😂😂
Bir iki kişiden duydukları ile yorum yapıyorlar, tamam de geç :)
Risk olsa kendi doktorun söyler canım.

Kafasının asagi dönmesi ile dogum kanalına girmesi ayrı şeyler. Zaten kafasi çoğu gebelikte 30 lu haftaların başında dönüyor. Ben 23. Haftamdayim 21. Haftada perinatolog doktorum başı asagida dedi sıkıntı mı bu dedim hayır değil dedi içiniz ferah olsun

Bebeklerimizin şuan yerleri bol, daha çooook yer değiştiricekler, misal ben hem devlet hem özele gidiyorum özele gittiğimde başı aşağıdaydı 4 gün sonra günü devlete gittiğimde tam tersi yukarıdaydı 🌞

Hamileligimin ilk donemlerinden beri baş geliş duruyor bebek bu erken dogum belirtisi değil kaan kocatepenin bu konuda videosu var youtubede izleyebilirsin

Benim bebe de 26+6 dayken başı aşağıdaydı, sordum doktoruma hep böyle kalır mı, doğum pozisyonuna hazır mı diye, kalmayacağını söyledi, 36 hafta civarı doğum pozisyonuna geçermiş, şimdiki pozisyonun pek önemi yokmuş. O yüzden hiç endişelenip moralini bozma güzelim 💖

Eşim bu düşüncemi desteklemiyor maalesf "Var işte ne gerek var diyor " az önce denedim bu durumu bebek arabası var verelim dediler ben pek beğenmedim dedim bedava işte neyini beğenmedin dedi söz hakkı vermedi bana. 😔
Net olmamışsın canım. Desteklemesine ihtiyacın yok. “ ben çocuğuma kendim beğenip 0 almak istiyorum imkanımız doğrultusunda bunun için çabalarsak sevinirim olmazsa alabiliriz sağolsunlar ama düşüncem bu” diceksin. Etsin itiraz “ böyle istiyorum diyip kapatıcaksın konuyu🌸

X