2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar bebek hareketleriniz nasıl ? Her gün aynı mı yoksa gün gün farkedebiliyor mu ? (29+ ve 30+ haftalarda)

Kızlar bebek hareketleriniz nasıl ? Her gün aynı mı yoksa gün gün farkedebiliyor mu ? (29+ ve 30+ haftalarda)
Hergün farklı kuzum bazen narin bazen pataküte 😂 ama tatlı meyve dondurma vs yedikten sonra coşuyor benimki bide pozisyonda çok önemli yatarken daha rahat hareket edebildiği için daha güçlü ayakta yada dik otururken daha narin tekmeler atıyor

Arkadaşlar selam bende 26+3 üm şuanda bebekte 925 gram olmuş. Dün kontrolüm vardı doktor doğum pozisyonu almış kafası aşağıda dddi artık doktoruma ve bana göre bir sorun yok amaaa cevremdeki annem dahil herkes erken doğar erken dönmüş diye aklımı aldı 😭 sizlerde durumlar nedir allah aşkına dönen yokmu normal değil mi
Böyle bir sey yok. Benimde aynı haftalarda bas asagıdaydı simdi 30.haftaya girecek döndü. Doktor daha kücük döner o yer değiştirir duruş önemli değil suan dedi

Hergün farklı kuzum bazen narin bazen pataküte 😂 ama tatlı meyve dondurma vs yedikten sonra coşuyor benimki bide pozisyonda çok önemli yatarken daha rahat hareket edebildiği için daha güçlü ayakta yada dik otururken daha narin tekmeler atıyor
Bunu duymak iyi geldi :) hareketlerini takip ediyorum. Saatte 10 kere mutlaka hareket ediyor uyanık olduğunda ama hepsinin siddeti aynı olmuyor. O da normal sanırım demi :)

Bunu duymak iyi geldi :) hareketlerini takip ediyorum. Saatte 10 kere mutlaka hareket ediyor uyanık olduğunda ama hepsinin siddeti aynı olmuyor. O da normal sanırım demi :)
Tabiki normal canım bebekler daha ufak olduğu için sürekli dönüyor kolu bacağı nerede bilemiyoruz ki bazen eliyle bazen ayağıyla vurup geçiyorlar 🥰

Hergün aynı peki siddeti ? Benim bebeğim kız yarın 30.haftaya giriyorum insallah. Ama bazen cok narin oluyor hareketleri
Genel olarak hep aynı ama o değişir bebekten bebeğe herkesin aynı olmaz ki. Benim canım yanıyo hatta son bir haftadır çok fazla vuruyo🤷‍♀️

29 bitecek neredeyse. benim bebiş aşırı hissettiriyor kendisini. hamileliği böyle bildiğim için bazen "hamile olduğumu unutuyorum" diyenler falan görüyorum ve o kadar şaşırıyorum ki. demek kişiden kişiye bu kadar fark ediyor. ben hamilelikten önce de vücudumu çok dinlerdim, en ufak bir değişikliğe ya da hassasiyete çok duyarlıydım. acaba bebek normal de ben mi çok hassasım diye düşünüyorum bu sıra :KK43: tam şu an mesela, 2 buçuk saattir uyumaya çalışıyorum ama karnım yamuk yumuk. bebek sürekli geriniyor sanki içeride. şikayet etmiyorum, sağlıklı sıhhatli olsun tabii ki ama azıcık da uyuyup dinlen be çocuğum 🥲

düzelir düzelir inşallah. 30 haftadan sonra zaten rahim ağzı yavaş yavaş kısalıyormuş, seninki biraz daha hızlı olmuş sadece. bir de orada sürekli takip altındasın, en ufak bir şeyde müdahale edebilirler. nedenini bulabildiler mi bu arada? yani enfeksiyon falan mı var acaba? benim enfeksiyondan olduğunu düşünüyordum.
Nedeni bilinmiyor ama düzenli kasılmalar olduğu zaman rahim ağzı otomatikmen kısalmaya başlıyormuş. Herhangi bir enfeksiyonum yok
Geçmiş olsun bebeginiz vaktinde sağlıklı dogsun inşallah 🌸
İnşallah sağolasın 🌸
Hay allah neden oldu ki şimdi durup duruken. Neyseki farkedildi hemen. Çok şükür bebişleriniz yaşam sınırını geçti. İçinizde jalsınlar da kilo alsınlar artık🙏🏻🙏🏻
Evet durduk yere böyle gelişti işte şuan 1008 gr olmuş kızçem inşallah düzeliriz tamamen
sheismaya sheismaya canım son durumun ne iyi misin bir gelişme var mı?
Canım bugün asıl doktorlar geldi sancılarım ve kasılmalarım baya geçti nstde de artık sancım çıkmıyor çok şükür doktor bugün ilaçları kesicez bir gün daha öyle takip edicez dedi ilaçları kesince sancılar ve kasılmalar tekrarlayacak mı diye bakacakmış onun haricinde rahim ağzı 24 cm ölçüldü bugün çok şükür bide ben daha biliyorsunuz şeker testini yaptıramamıştım doktor yarın sabah 75 mg şeker testini de yapalım dedi inşallah sancılarım ilaçları kesince tekrarlamazsa çarşamba günü taburcu olurum diye tahmin ediyorum Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın kaç gündür yüreğim hep ağzımdaydı

Nedeni bilinmiyor ama düzenli kasılmalar olduğu zaman rahim ağzı otomatikmen kısalmaya başlıyormuş. Herhangi bir enfeksiyonum yok

İnşallah sağolasın 🌸

Evet durduk yere böyle gelişti işte şuan 1008 gr olmuş kızçem inşallah düzeliriz tamamen

Canım bugün asıl doktorlar geldi sancılarım ve kasılmalarım baya geçti nstde de artık sancım çıkmıyor çok şükür doktor bugün ilaçları kesicez bir gün daha öyle takip edicez dedi ilaçları kesince sancılar ve kasılmalar tekrarlayacak mı diye bakacakmış onun haricinde rahim ağzı 24 cm ölçüldü bugün çok şükür bide ben daha biliyorsunuz şeker testini yaptıramamıştım doktor yarın sabah 75 mg şeker testini de yapalım dedi inşallah sancılarım ilaçları kesince tekrarlamazsa çarşamba günü taburcu olurum diye tahmin ediyorum Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın kaç gündür yüreğim hep ağzımdaydı
kıyamam ya biliyorum o korkuyu 🥲 ama çok şükür sancı kasılma geçtikten sonra yavaş yavaş uzar rahim ağzı. eve çıkınca da bol bol dinlen canım şunun şurasında kaç ay kaldı zaten

kıyamam ya biliyorum o korkuyu 🥲 ama çok şükür sancı kasılma geçtikten sonra yavaş yavaş uzar rahim ağzı. eve çıkınca da bol bol dinlen canım şunun şurasında kaç ay kaldı zaten
İnşallah canım Artık hiçbir iş yapmıcam kv gelecek hiçbişey ellemicem bu korku bana yetti bide biliyorsunuz bu ay taşınma işiyle uğraştım yorgunluktan dolayı da olmuş olabilir

İnşallah canım Artık hiçbir iş yapmıcam kv gelecek hiçbişey ellemicem bu korku bana yetti bide biliyorsunuz bu ay taşınma işiyle uğraştım yorgunluktan dolayı da olmuş olabilir
Canım benim gelmiş geçmiş olsun, Allah korktuğundan emin kılsın seni. Hiç endişelenme zamanında müdahale edildi, şimdi bol dinlenme ile rahim ağzını uzatacaksın sonra da topaç gibi bir evlat kucağına alacaksın inşallah. Moralini yüksek tutacak şeyler izleyip dinlemeye ve beslenmene çok dikkat et. Ne zaman konuşmak istersen bizler de burdayız :KK200:

Kızlar nemlendirici ne aldınız? Mustelaya baktım ama içerikleri internette sorguladığımda hep zararlı ya da zararlı olabilecek içerikler var o yüzden onu eledim.

X