2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
canım bence ikisi de ayrı ayrı güzel isimler ama Dağhan zaten tek başına iki ismin birleşimi gibi. o yüzden "Dağhan uraz" biraz zor geldi dilime de kulağıma da 😅 ama ayrı ayrı güzel isimler. en iyisini siz bilirsiniz tabii ki🌸
Uraz ismine yakışır hiçbir şey bulamıyorum eşimi de vazgeçiremiyorum.

Kızlar sizin de ayaklarınızda ki damarlar daha belirgin oldu mu o yeşil ve mavi damarlar acayip dışarı çıktı benim renkleri de baya masmavi oldular ya
Aynen öyle morlu mavili damarlar dahada belirginleşti kan hacminin artışından herhalde bide Benim kollarımda gözükmeyen damarlar bile ortaya çıktı

Kızlar ben 26 haftalığım , 2 gündür kaşık ağrısı yaşıyorum , ilk gebeliğimde hiç ilk haftalarda böyle ağrı hatırlamıyorum, biraz korkuttu , kanama vs başka birleyim yok ama sancı mı kasılma mı ne bu ya çok erken değil mi moralim bozuldu 😑

Uraz ismine yakışır hiçbir şey bulamıyorum eşimi de vazgeçiremiyorum.
evet biraz zor bir isim uyum açısından. ama böyle Efe gibi, Ali gibi daha klasik ve kısa bir isim söylenişi kolaylaştırabilir. bilmiyorum ne düşünürsünüz ama Uraz Efe gibi mesela. tabii efe olsun demiyorum da ona benzer bir şey belki.

Bi kaç seferdir çok şiddetli bi sancı yaşıyorum. Nasıl anlatsam elektrik çarpıyo gibi kasıklarıma bütün karnıma yayılıyo hareket bile edemiyorum hiç bi şeye benzemiyo :KK43: var mı böyle bir şey yaşayan?

bilmiyorum izledin mi ama bu konuda dr. Kağan Kocatepe'nin youtube'da videoları var beni rahatlatmıştı epey 🌸

Kızlar ben 26 haftalığım , 2 gündür kaşık ağrısı yaşıyorum , ilk gebeliğimde hiç ilk haftalarda böyle ağrı hatırlamıyorum, biraz korkuttu , kanama vs başka birleyim yok ama sancı mı kasılma mı ne bu ya çok erken değil mi moralim bozuldu 😑
Bugün benim de böyle ağrım olmuştu bebeğim makat pozisyonda durduğu içinmiş

Kızlar bu karnın bir yerde toplanması, sertleşmesi işini doktoruyla konuşan var mı

Ben de gebelik şekeri çıkanların arasına girmiş bulunuyorum ne yazık ki😔
Dahiliye ve diyetisyene yönlendirdi doktorum. Yarın dahiliye, cuma günü diyetisyen randevusu aldım. Halledeceğiz inşallah 🙏🏻
75 mg ile ölçüldü.
Açlık:90 (92 altı olmalıymış)
1. Saat: 201 (180 altı olmalıymış)
2. Saat: 126 (155 altı olmalıymış)
1 tane değerin geçmesi bile yetiyor dedi doktorum. 1. Saat epey yüksek ve açlık sınırda benim de. Doğru ölçen şeker takip cihazı da edinerek, takibe başlıyorum. Yoluna gireceğini düşünüyor, panik yapmıyorum 🙏🏻
Panik yapılacak hiç bir şey yon sadece biraz dikkat edeceksin hepsi bu hiç korkmaya gerek yok. Hatta gittiğim bir gebelik okulunda şekerin yüklemede çıkmasının iyi bir şey olduğunu söylediler

Evet benim de o dikkatimi çekti. Çok düşmüş ani olarak gibi. Doktoruna sorabildin mi?
Kendi doktorum bayram tatiline çıkmış devlet hastahanesine gidicem yarın

Dayanamayıp alan ben 😃😃😃

Eklentiler

• 1000006506.jpg
    1000006506.jpg
    152,5 KB · Görüntüleme: 64
Kızlar bu karnın bir yerde toplanması, sertleşmesi işini doktoruyla konuşan var mı
Dün doktoruma sordum gün içinde çok sertleşiyor sürekli diye ben 26 haftalık oldum günde 7-8 kereye kadar normal dinlenince geçiyorsa sorun yok eğer saat başı oluyorsa düzenli şekilde o zaman sorun dedi

X