2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Benim kocamın köyü Yunanistan’da oraya gidicez🤣 günü birlik denize beache gidip geliyoruz güzel oluyo. Havuza girdiğim söylenemez en son çocukken girmişimdir🫠
Bizim köyümüz değil ama biz de bugün geldik 😁 köprüden önce son çıkış artik benim 28 +3 🤰🏻😝bugün geç olduğu için kendimi henüz denize atamadım ama yarın inşallah 🥹 havuza girmeyi ben de düşünmüyorum deniz varken🥲

innnşallah 💕 benim en son 15 gün önce 32-33 mm falan ölçtü ama doktorum galiba fazla tedbirli birisi. sürekli dinlenmem gerektiğini söylüyor ve pek de rahatlatmıyor açıkçası. bilip de bana söylemediği bişeyler mi var diye endişeleniyorum. yani istiyorum ki kalk normal yaşamına devam et desin ama bir türlü duyamadım bunu :/
Bu gün kontrole gittim 32 olmuş rahim uzunluğu. Çiçek gibi dedi hiç dikkat et falan da demedi progestanı kesti. Bimşey yoktur korkma bazı doktorlar sonradan laf duymamak için böyle yapıyorlar iyi demiştiniz niye böyle oldu denememe miz için. Plasenta aşağıdaydı kanamalarınim oluyordu önceden plasenta da baya yukarı çıkmış şükür

kuzum hiçbir sorun sıkıntı olmamasına rağmen ve daha sözleşme o zamanlar bitmemiş olmasına rağmen pat diye avukatlar aradı ve uzlaşmaya yanaşmadan direkt tahliye sözleşmesini öne sürerek çıkmamızı istediler. kirayı %200 artırdık nerdeyse ve HALA düzenli ödüyorum dava sürecinde olmamıza rağmen. Eve çiçek gibi baktık tesisatını vs değiştirdik hiçbi şeyi kiradan düşmediler, üstüne de usulsüz olarak tahliye sözleşmesini doldurmuşlar altta nasılsa imza var diye, ben hatırlamıyorum bile öyle bi imza atıp atmadığımı ama bilerek atmadığımdan eminim. ve bu süreçte ev sahibimizin kendisiyle 1 kere bile konuşamadık sanki bi suçumuz bi borcumuz varmış gibi hemen çıkın demeye getirdiler şoka girdik. Allah görüyor yani ne diyim ki.
Üzücü olmuş kuzum :KK43: kirayı artırmışsınız yine de fazlasını istemiş demek :KK43: inş daha gönlüne göre ev bulursun ve kolaylıkla taşınırsın

Arkadaşlar bir sorum olacak 26 haftalık ikizlere gebeyim 2 haftadır ayaklarımda özellikle ödem.oldu baya şişti ayaklarim idrar tahlili verdim+1 protein çıktı doktorum tansiyona dikkat et dedi sürekli baktiriyorum bir kere çok yoruldm hemen baktım 130 70 geldi onun dışında hep 110 70 100 60 hep iyi geldi doktor da sadece tansiyonu önemsiyor preeklmesi olması için tansiyon yüksek olması olmazsa olmaz mı tansiyon olmadan odem ve protein kaçağı tanı için yeterli değilmi

Arkadaşlar bir sorum olacak 26 haftalık ikizlere gebeyim 2 haftadır ayaklarımda özellikle ödem.oldu baya şişti ayaklarim idrar tahlili verdim+1 protein çıktı doktorum tansiyona dikkat et dedi sürekli baktiriyorum bir kere çok yoruldm hemen baktım 130 70 geldi onun dışında hep 110 70 100 60 hep iyi geldi doktor da sadece tansiyonu önemsiyor preeklmesi olması için tansiyon yüksek olması olmazsa olmaz mı tansiyon olmadan odem ve protein kaçağı tanı için yeterli değilmi
Değil canım. Tek sefer verdiğin idrar önemli bile olmuyor 24 saat her idrarını toplaman gerekiyor kesin protein kaçağını öğrenmek için. Preeklampside tansiyon olmazda olmaz zaten inşallah ta olmasın direk doğum olur 13un üzerine çıkmaması gerekiyor tansiyonun . Ha şöyle de birşey var hem tansiyon hem protein kaçağı olması lazım preeklampside . Direk doğuma alırlar erken geç demeden umarım hiç birimiz yaşamayız 2 sefer yaşadım ilkinde eklampsi krizine giriyordum böbrek ve karaciğerim iflas etmek üzereydi Allahım hiç kimseye yaşatmasın inşallah

Kızlar merhaba biliyorsunuz başıma yüz felci gibi talihsiz bir olay geldi. Bugün 4. Günüm sakız çiğniyorum kortizon hapını kullanıyorum ama bana mısın demiyor iyileşme süresi sizce ne kadardır?
Kuzum çok geçmiş olsun aynısını görümcem de geçirdi onun da durduk yere olmuştu bir ay yaklaşık anca düzelmişti yüzü tamamen hatırladığım kadarıyla yani o da çok olmadı daha iki üç ay önce felan geçirdi

Bu gün kontrole gittim 32 olmuş rahim uzunluğu. Çiçek gibi dedi hiç dikkat et falan da demedi progestanı kesti. Bimşey yoktur korkma bazı doktorlar sonradan laf duymamak için böyle yapıyorlar iyi demiştiniz niye böyle oldu denememe miz için. Plasenta aşağıdaydı kanamalarınim oluyordu önceden plasenta da baya yukarı çıkmış şükür
ayy maşallah ya beni de rahatlattın 🥲💕 benim de bugün kontrolüm vardı. aynı şekilde 32 mm çıktı benim de ama ne yazık ki doktorum ilaçları kesmedi. erken doğum ihtimali mi görüyorsunuz dedim, hayır şu an iyi görünüyor dedi ama progestan+magnezyum devam. plasenta da bildiğim kadarıyla aşağıda değil. neyse en azından progesteron hormonunun bebeğe bi zararı yoktur diye içimi rahatlatıyorum. sen gün içinde ne yoğunlukta ayaktasın canım? ben biraz ayakta dursam bebek rahim ağzına baskı yapıyor gibi hissediyorum ama bunlar psikolojik mi emin değilim :l

Kızlar doktorum rapor verecekmiş bana daha fazla stres altında çalışmamı istemiyor 12 temmuzda dogum iznine çıkıcam normalde o güne kadar rapor yazıcam sana birleştiririz dedi doğum parasını etkilemez dimi bu durum

Kızlar doktorum rapor verecekmiş bana daha fazla stres altında çalışmamı istemiyor 12 temmuzda dogum iznine çıkıcam normalde o güne kadar rapor yazıcam sana birleştiririz dedi doğum parasını etkilemez dimi bu durum
Yok canım o doğum izni ayrı rapor ayrı sonrasında da alabilirsin öncesinde de

ayy maşallah ya beni de rahatlattın 🥲💕 benim de bugün kontrolüm vardı. aynı şekilde 32 mm çıktı benim de ama ne yazık ki doktorum ilaçları kesmedi. erken doğum ihtimali mi görüyorsunuz dedim, hayır şu an iyi görünüyor dedi ama progestan+magnezyum devam. plasenta da bildiğim kadarıyla aşağıda değil. neyse en azından progesteron hormonunun bebeğe bi zararı yoktur diye içimi rahatlatıyorum. sen gün içinde ne yoğunlukta ayaktasın canım? ben biraz ayakta dursam bebek rahim ağzına baskı yapıyor gibi hissediyorum ama bunlar psikolojik mi emin değilim :l
Kızlar benim de 18. Haftada 35 mm di bi daha bakmadık şuan 25. Hafta dolmak üzere progestan vs kullanmıyorum benim doktorumun da yaklaşımı rahat. Ama benim de sanki kasıklarımda baskı var bi de karnım aşağıda. İlk hamileliğimde de aşağıdaydı bu daha aşağıda gibi geliyor bi de hareketlerini bazen yukarda yoğun bazen kasığımda hissediyorum ya da mesanemde ister istemez endişe ediyorum daha önce başımdan geçmesine rağmen. Sizin de karnınızın duruşunu merak ettim T Tali89

X