2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Tıkandığını nasıl anlıyoruz peki ben o olayı da bi türlü anlayamadım
Emin ol anlarsın. Böyle içeriden çizgi şeklinde sızlıyor, ağrıyor, çok güçlü bir doluluk hissi oluyor. İçgüdüsel olarak elinle ovma ihtiyacı duyuyorsun farkında olmadan. Benim meme ucum memem falan çok acımaya başlamıştı özellikle meme ucumun bir noktası. Masajla sağımla ve emzirmeyle azaldı Allah'ıma çok şükürler olsun ki

Kız senin bebe sabahları sessiz mi uyanıyor? Bi de gülüyor mu? Benimki sabahları ıkına ıkına ortalığı ayağa kaldırıyor Bi de gülüşleri genelde meme emerken oluyor
Yok ıkınma olayı bizim dogal rutinimiz. Bebeden sadece ıkınma kaka fışkırtma ve gaz sesi geliyor zaten sabaha kadar. Uykusunda bile gaz aglaması var ama uyuyor yani uyurken aglıyo pırtlayınca devam ediyo uyumaya ole bi durumdayız. E tabi ben hep uyanık oluyorum haliyle bütün günü gaz atarak gecırıypruz. Hatta sabah uyanması da gaz sebebiyle oluyo ben kucagıma alıp yatırıyorum ozaman cıkıyo gaz. Gazlı ve öfkeli diyoruz. Ama sabahları o bi ara varya bütün günün enerjisini o ana borçlıyum

Doktorlar şey diyor, hani pompa bebeğiniz gibi boşaltamaz memenizi, o yüzden pompayla sağınca süt az geliyor, sütüm az falan diye düşünmeyin diyorlar. Ben yan yatarak emzirince biraz rahatlattı. Memem çok dolunca da sağıyorum öyle tıngır mıngır ilerliyoruz. Eğer çok doluluk yaşamıyorsan soğuk kompres deneyebilirsin tazyik için. Benim tıkanıklıktan dolayı soğuk denemedim ama tazikli süt için hep soğuk kompres öneriyorlar bi dene istersen

Doluluk hissi yok ama zonklama sızlama çok oluyo emzirince geçiyo acaba bebe mi açıyo oluyosa da

Bu arada kocam kişisinin lohusalığı hala bitemedi bebek onun kucağında çok durmuyo diye tripleniyo son günlerde napalım keşke sende de meme olsaydı da nöbetleşe emzirseydik

Doluluk hissi yok ama zonklama sızlama çok oluyo emzirince geçiyo acaba bebe mi açıyo oluyosa da
O doluluk hissi işte emzirince geçmiyorsa tıkanmıştır. Benim geçmiyordu ve her emzirmede katlanarak daha fazla acıyordu mesela
Bebek de açıyormuş bu arada, canım bebeklerimiz

O da sütü azaltor die korkuyorum

Bu arada kocam kişisinin lohusalığı hala bitemedi bebek onun kucağında çok durmuyo diye tripleniyo son günlerde napalım keşke sende de meme olsaydı da nöbetleşe emzirseydik
Benimki de diyor senin süt artırıcılardan ben de içeyim belki bende de süt olur arada ben de emziririm

Tıkandığını nasıl anlıyoruz peki ben o olayı da bi türlü anlayamadım
demek ki tıkanmamış tıkandığında anlamamak mümkün değil. meme ucuna giden hayali çizgiler düşün, bunlar süt kanalları ve onlardan biri sertleşiyor, şişiyor. tıkandığını anlıyorsun. ben bir de memeyi sıkınca nerelerden süt akacağını, kaç tane delik olduğunu aşağı yukarı öğrendim. birinden gelmeyince fark ediyorum

Ben de aynı böyle inanmıyordum hatta elle sağmanın da pompadan çok olacağına inanmıyordum ama dediğin gibi bi tıkanıklık oldu bi gece, ben de pompayla denedim açılmadı. Elle denedim biraz geldi ama yetmedi, sonra bebek emince yumrular gitti gerçekten.

Kilo almayacak stresi o kadar çok ki üzerimde ne yapsam atamıyorum. Hiç emin değilim neden öyle çığlık attığı konusunda. Dediğin gibi de olabilir, çünkü omzuma alınca sakinleşiyor bir tek. Aynen sonrasında geğirmiyor, o sırada yapıyor. Ama geceleri memem dolgunken yapmadığı için akış gibi gelmişti bana. Sizin gündüz de dolu dolu oluyor mu memeleriniz? Bebek ne kadar aralıklarla emiyor bi de?

Evet canım bebekteki var bende, onu içiyordum ama birkaç gündür aksattım. Ama mesela şuanda da bebek uyuyunca biz de uyumuşuz 4-5 saat, yine tıkanmış memem. Doluyor aslında dolmuyor değil, ama işte bir kere gördük ya ben emzirirken kilo almadığını orda bi stres başladı, sanki yetmiyormuş gibi geliyor bana da eşime de. Senin gündüz dolgunluğu nasıl?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…