Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Canım çok geçmiş olsun yenidoğan için bronşit çok ciddi bi hastalık benim de ilk kızım 10 günlükken olmuştu 10 gün hastanede yattı sürekli burnunu açıp hava veriyorlardı. Eğer evde kendin yapıyorsan seninde sürekli bunları yapman gerekir. Biz daha sonra her hasta oluşunda hava veriyoruz burnunu açıyoruz çünkü direkt tıkanıyor çocuk
Şu an benimki de tıkanıyor

Yapma ya 😂😂 keşke para ya da hediye kartı getirseler, biz de istediğimizi alırız en azından. Ama nerde insanlarda o düşünceee
Keşke öyle olsa ya onu geçtim bi paket bez alsa mesela o bile insanı ne kadar rahatlatır ben mesela bebek görmeye gittiğimde ya bez alıyorum sorup markasını yada neye ihtiyacın var diye direk soruyorum bence herkesin böyle olması gerekli

Aynen😅

Aynen ağrım varken de geçer geçer diyip durdu kv kişisi ben o durumun içindeyken dalga gecer gibi ben de biliyorum geçeceğini. O kadar doldum ki lohusa depresyonuna soktu beni resmen onun yüzünden çok ağladım. bi sokak altta oturuyor ilk günler her gün geliyordu mememin başına dikiliyordu istemediğimi hem söylememe hem tavırlarımla belli etmeme rağmen farketmemiş gibi yapıp devam ediyordu yüzsüz yüzsüz çok şükür anladı da artık her gün gelmiyor😒

Maşallah 🧿 daha güzelleri gelsin inşallah 🙏🏻 🥰

Ben de bilmiyorum 🤣🤣 konuya uzaklığım 🤪
Çocuğuma isimli künye almış oğluna lazım olur diye 10.000 tl verdi ben yokum sadece çocuğun gelişine aracılık ettim sonuçta 😂 bu arada takı vs asla takmam önem vermem onlara yanımda verdi ben öyle kaldım şaşırdım 4 kardeşiz ilk kez böyle bişey gördüm oğluna taktı resmen kadın 😂

Sen sağarak mı veriyorsun sütünü
Evet küvezde biberona alıştı memede sinir krizine giriyor ne yaptıysam memeye alıştıramadım bir gafta uğraştık sonra sağıp biberonla vermeye başladım şimdi sürekli bu şekilde besliyorum bazen sadece çok keyfi yerinde olursa memeden 10-15 dk kadar içiyor o da çok nadir

Evet küvezde biberona alıştı memede sinir krizine giriyor ne yaptıysam memeye alıştıramadım bir gafta uğraştık sonra sağıp biberonla vermeye başladım şimdi sürekli bu şekilde besliyorum bazen sadece çok keyfi yerinde olursa memeden 10-15 dk kadar içiyor o da çok nadir
Çok zor olmuyor mu kuşum ben bu şekilde verdim dün göğüs uçlarım acıyor diye ama memelerim çok sızlıyor sağınca çok geldiğinden hemen doluyor

Bana direk para ya da takı getiriyolar temiz iş🤣
En güzeli ya bu arada kimler neler taktı biraz dedikodusunu yapalım mı 😅 ilk başı ben çekeyim kendi ailem çeyrek altın künye ve 50 Euro taktı annemler ablam çeyrek ve abim de altın küpe taktı ve gel gelelim kaynanamlara doğum hediyesi yok . Bebeğe de sadece bir çeyrek taktılar görümcenin bi gram altın diğeri de 200 TL taktı 😅 bu arada yapacak durumları yok insanlar değiller 😅

Az önce arkadaşım bana sorunca farkettim 😄 size kayınvalideniz/ kayınpederiniz hediye aldı mı?
Bana alınmadı da sadece torunlarına taktılar hediyelerini bana bir teşekkür bile edilmedi hediye kenarda kalsın öyle bir beklentim de yoktu da yapanlar varmış arkadaşım da sorunca kalakaldım 😒 çocuğuma gelince canım cicim ay çok özledimler hava da uçuşuyor ama tüm zahmeti çeken ben yoksayılıyorum🥹 yapmacık sahte hareketlere tahammülüm hiç yok ya 🥺
Doğum hediyesi diyorsun dimi evet bana da hiçbiriyle yapılmadı bi tek çocuğa çeyrek taktılar 😒 bide insta da bakıyorum millet araba ev alıyor doğum hediyesi biz daha bir altın bile göremiyoruz 😒

benim 2 Aylık prematüre bebeğim, düzeltilmiş olarak 2 haftalık, şu an tek memeden emzirip üzerine diğer memeden sağdığım 60 ml sütü veriyorum. mememin birinin ucu yara olduğu için emziremiyorum şu an ondan :KK43:
Tahmini doğum tarihine göre mi 2 haftalık ?

Dünden beri uğraşıyorum sağıyodum ama düzelmeyecek mastıt oluyorum yumurta yumurta şişiyor taşıyamıyoeym. Acil çözüm mm nedirr ağrı artmaya başladı

Çok zor olmuyor mu kuşum ben bu şekilde verdim dün göğüs uçlarım acıyor diye ama memelerim çok sızlıyor sağınca çok geldiğinden hemen doluyor
Sızlıyor evet ama yapabileceğim başka birşey yok asla memeye alışmıyor 6 ay en azından bu şekilde idare edebilirsem ne mutlu bana

Dünden beri uğraşıyorum sağıyodum ama düzelmeyecek mastıt oluyorum yumurta yumurta şişiyor taşıyamıyoeym. Acil çözüm mm nedirr ağrı artmaya başladı
Bende de oldu canım meme ucunda beyazlık var süt incisi oluyor onu patlatmadan sağman hiçbir işe yaramıyor malesef

Bende de oldu canım meme ucunda beyazlık var süt incisi oluyor onu patlatmadan sağman hiçbir işe yaramıyor malesef
Sağnca biraz düzeliyor sonra daha çok şişiyor gece uyudum uyandım taş olmış şimdi taşıyamıyorum resmen acıyor

Ben duş masajı be sagımla cozuyorum oldugunda ara ara oluyor. Bide st yapar dıye tediklerimi azaltıyorum. Bebek emerken de dugumlrte masaj yapıyorum

Kızlar benim bebe memede 15 dakkadan fazla kalınca kustu bugun bırakıp dıruyıodu bende zorluyodum agzına en son kusuverdi. 5-10 dakkada doyuyor olabilir mi. Bazen cünkü 10 dakka bile olmadan bırakıyor

Kızlar benim bebe memede 15 dakkadan fazla kalınca kustu bugun bırakıp dıruyıodu bende zorluyodum agzına en son kusuverdi. 5-10 dakkada doyuyor olabilir mi. Bazen cünkü 10 dakka bile olmadan bırakıyor
Ay aynısı. Yok 20 dk bir meme 20 dk diğer meme falan hikaye bizde 15 dk bir memede doyuyor daha fazla içmişse de kusuyor muhakkak. Bu 40 dk beslenmeyi hangi bebekler yapabiliyor 🥲

Sağnca biraz düzeliyor sonra daha çok şişiyor gece uyudum uyandım taş olmış şimdi taşıyamıyorum resmen acıyor
Benimde öyle kuzum anlık rahatlama sağlıyor sağım ama yarım saate aynı bol bol o göğüsten emzir bugün

X