Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bebeğim 3. Günde yine kilo almamış ama vermemiş de. Emzirdikden sonra kendü sütünden 30 ml biberonla ver dedi doyduğunu zannedip uyuyomuş sanırım yeterince güçlenemedi heralde bilmiyorum keyfim çok kaçtı.

Ben de napacağımı şaşırdım kızlar artık. Dün öğlen 1’den gece 1’e kadar emmek istedi arada sadece 20’şer dakika gaz çıkardık ve 2 saat uyudu o kadar. Baktım uyuyamıyor 40 cc mama verdim artık öyle uyudu gece. Kilo alımı iyi çişli bez sayısı iyi sanırım kilo aldıkça sütüm yetmemeye başladı

Bepanthol pişik önleyici kullanmama rağmen pişik başlamış hafiften pişik kremi ne kullanabilirim hametan önerilmiş ama onu kullanınca daha çok pişik oldu diyen de var ne alayım önerisi olan var mı?

Ben bugün itibariyle Pendik Medipol deki aytakin hanıma geçtim sağolsun hem güler yüzlü hem ilgili. Aralıkta kızım 4 yaşına girecek senin kaç sene geçti 😊 evet çok az doktor var bende Küçükçekmece de oturuyorum ama Pendik e gidip geleceğim göze aldım 😅

Kesinlikle bi yerden sonra beklemek de zor oluyor 😄

Bende bugün görüştüm 42 ye kadar beklemek normal dedi eğer bebekte ve sende bi sorun olmazsa.. bu arada egzersiz hurma yeme merdiven çıkma her şeyi denemeni tavsiye ederim inşallah sağlıklı güzel bi doğum olur 🤲🏻🥰
Canım benim oğlan 17 ay da ben ssvd değil ya benim ilkte normaldi, içine sinmesine çok sevindim, birde benim doktorumda 41 e kadar bekliyor acele ettirmiyor o yönünü çok seviyorum oğlumda da hiç sezeryan yanlısı davranmadı sağolsun, yurtdışında ve devlette de 42 ye kadar bekliyorlar çünkü zaten hamile kalma tarihlerimiz tahmini aslında 42 diyoruz ama belki daha o gün 40 doluyor bilmiyoruz

Birde doğum ne kadar canım orada

Bepanthol pişik önleyici kullanmama rağmen pişik başlamış hafiften pişik kremi ne kullanabilirim hametan önerilmiş ama onu kullanınca daha çok pişik oldu diyen de var ne alayım önerisi olan var mı?
Ben pişik kremi almamıştımm yeni sipariş verdim o gelene kadar pişik oldı maalesef arka krem kullandım hemen geçirdi 😊 Bi kaç yorumda görmüştüm denedim iyi geldi

Ben pişik kremi almamıştımm yeni sipariş verdim o gelene kadar pişik oldı maalesef arka krem kullandım hemen geçirdi 😊 Bi kaç yorumda görmüştüm denedim iyi geldi
Eşim eczaneden almış şimdi bi tane inşallah iyi gelir ben de almamıştım hiç araştırmamışım yani ilginç bir şekilde atlamışım

Evet ama 1700luk olanda kıyafet ve diş çekim yok. Sizinki ile aynı fiyat diş çekimi. Ama sizin stüdyo çekim olunca bir 1000 TL daha fazla vermişsiniz. Bir de size baski da vermemiş. Bende herkes yaptır hatıra kalır dedi diye artık yaptırayım dedim
Çok uygun. Biz 3000 tl’ye çektirdik. Hava çok sıcak olduğu için stüdyo istedim Temmuz ayıydı. Dışarıda 3500 tl demişti. 2 kostüm giyme hakkı vardı, takı dahil tüm aksesuarları sağladı. Tüm fotoğrafları düzenlemiş verdi ki baskı yok içinde. Gerçi ben baskı da istemiyordum zaten. Çok memnun kaldım ama güzel bir hatıra oluyor.

Bana hastanede sudocrem al dediler o ara biz onu aldık. Mustela vardı o cok etkili değil dediler. Gerçi zaten o koruyucu sudocrem de tedavi edici

İki memeyi emzirdim üstüne 30 ml mama verdim tekrar memeye yapıştı günlerdir açmış gibi emiyo bu ne ya ben anlamadım neden doymuyo

Ben kızarınca Sudocrem kullanıyorum canım iyi geliyor

İki memeyi emzirdim üstüne 30 ml mama verdim tekrar memeye yapıştı günlerdir açmış gibi emiyo bu ne ya ben anlamadım neden doymuyo
Kuzu benim bebeye taburcu oldugu gün 45 cc falan mama veriyolardı 3 günlüktü düsün ben de emziriyodum gidip hergün büyüyo mide. Belki büyümüştür midesi. Mamayı kusmaya basladıgında bıraktım ben

kızlar bebeğiniz yüz üstü yatmak istiyor mu hiç? benim bebeğim hem göğsümde hem yatağında yüz üstü yatmak istiyor. yoğunbakımda mı alıştı bilmiyorum ama o kadar rahat ediyor ki. ben de korkuyorum o şekilde yatmasından, tehlikeli geliyor ama bir yandan da sadece o pozisyonda rahat ediyor. böyle bir durum yaşayan var mı?

Kuzu benim bebeye taburcu oldugu gün 45 cc falan mama veriyolardı 3 günlüktü düsün ben de emziriyodum gidip hergün büyüyo mide. Belki büyümüştür midesi. Mamayı kusmaya basladıgında bıraktım ben
Kendi sütümü 50 ml verdiğimde fışkırarak kustu daha öncesinde memeden emerken hiç kusmuyodu 30 ml mamayı da kusmadı. Kendimi b*k gibi hissediyorum sürekli ağlamak geliyo içimden her söylenene alınır oldum bu besleme olayı beni bitirdi artık. (Bunu yazarken kustu)

kızlar bebeğiniz yüz üstü yatmak istiyor mu hiç? benim bebeğim hem göğsümde hem yatağında yüz üstü yatmak istiyor. yoğunbakımda mı alıştı bilmiyorum ama o kadar rahat ediyor ki. ben de korkuyorum o şekilde yatmasından, tehlikeli geliyor ama bir yandan da sadece o pozisyonda rahat ediyor. böyle bir durum yaşayan var mı?
Ben de arada yatırıyorum yanındayken ayrılmıyoruz. Gobegi sıcak oluyo rahat ediolar. Kucaktada omuzda falan rahat ediyor.

X