Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ben bu besleme olayını cozemedüm yaa 1 saat memede durdugu oluyo. Memeden ayrıldıgında mı saat tutucaz memeyi ilk tuttugu saati mi baz alıcaz. Ben emzir ardından süt sagımı olayını yapınca tekrar emzirme saati geliyo resmen. Bide mama takviyesi yap demişlerdi. Ne ara mama vericem. Mamayı alınca sütü almaz ki. 1-2 defa da kustu mamayı.

Bugün aynı şeyi sordum 1 saat memede durur ama 1 saat emmez dediler başladığımız saatten itibaren saycakmışız

14:10da emzirmeye başladım yeni bitti ama toplasan 20 dk emmedi

Evet boğulacak gibi öksürüyor ödüm kopuyor bu sefer normalde bile yan yatırmama rağmen tükürüğünü kaçıyor boğaızna hemen kaldırıp sırtına vurmaya başlıyorum ne bileyim bugün baya ağladı zorla vermeye çalıştım memeyi azcık tutuyor ama devamı gelmiyor ama çok ağlıyor sinirleniyor bir görsen uğraşmak istemiyor memeyle

Benimki de en başta çok sinirleniyo biberon gibi gelsin istiyo alışmış orda zorlayınca alıyo. İlk tazyikli sütü sağ memenden bi de öyle dene belki kabul eder ya sana da yazık sağmakla uğraşıyosun sürekli

Ahh kızlar oğlumun aşırı gazı var 2 gündür uykusunda bağırıyor uyuyamıyor bir türlü gazını çıkarıyor ama yetmiyor masaj yapıyorum gaz damlası veriyorum ama yine de çok huzursuz. O öyle olunca içim parçalanıyor yediklerime de dikkat ediyorum ama nafile ne yapmak gerekir var mı önerisi olan

Kuşum benimki bıraksan bütün gün memede durur orada uyur. durur durur emer yutkunuyor mesela diyorum ki süt gidiyor. 1 saat süt içmiyor kuşum 15-20 bir memede emzir dalınca uyar emsin sonra diğerine geçir sonra alıyorsa ben kaşık biberonla mamada veriyorum. Farkettim beni emzik gibi kullanıyor krem sürücek zamanım kalmıyor meme uçlarım çok acıyordu yavaş yavaş düzen oluşturmaya çalışıyoruz kuzum bizde

Canım süt arttırımı için yapabileceğin en iyi şey çoook su içmek, stressiz olmak ve mümkün oldukça dinlenebilmek. Ben takviye olarak bestlak, galactago ve pregnacare’i bir arada kullanıyorum. Doktorum da multivitamin gibi iMom Latte yazmıştı onu da alıyorum. Süt sağma aralıklarını sıklaştırıp da arttırabilirsin belki ama stres yaptıkça azalıyor cidden
Kızlar beni cesaretlendirin normal doğum olcak gibi gözüküyor çok korkuyorum
Canım her kadın bu içgüdü ile doğuyor, sağlıksal bir engel yoksa yaparsın. Zaten ebeler, doktorun seni yönlendiriyor ama ben öncesinde nefes ve meditasyon ile olumlamalara çalışmıştım. O anı bi kavuşma gibi düşünüp açılan bi gonca gül gibi rahmi düşünmek, bebeğinle bağ kurup onu inmeye yönlendirmek gibi bi sürü şey var ama çok korkuyorum kendimi sıkıyorum diyorsan vücudun da ona göre şekilleniyordur. Ben de korkuyordum ama çok istiyordum normali, çok şükür oldu.
Ikınmak doktorun ve ebelerin seni yönlendirdiği bi süreç. Onların dediği gibi uygulayabilirsen gayet de itersin. Ben de epidural aldım ama it dediklerinde ittim, çok güzel yapıyorsun dediler. Hiç korkutma canım kendini, normale engel bir durum yoksa doktoruna güveniyorsan yaparsın
Biz atlattık. Değer düşük çıkmış, doktor da o yüzden yatış istememiştir zaten. Biz anne sütüne ek mama da vermiştik süreci hızlı atlatması için yararlı oldu.
Gecen gittiğimde su geldi sanmıstımya hani, bana da rahmin çok yukarda dedi. Baya zorlandı elini ulaştırmada. Acaba normal doguramayacak mıyız biz
Onunla bi ilgisi yok, benim açılmam ilerlerken de henüz yukardaydı. Tam açılma olana kadar indi, bir sıkıntı değil
Bana da hep prenses dogumu kotulediler yaptiranlar cok pisman olmus ben de normal dogum istiyorum insallah ama korkuyorum da gerci korkunun ecele faydasi yok kolaylikla saglicakla dogururuz insallah
Prenses doğumdan kastınız epiduralli ise ben gayet memnundum. Çünkü kasılmalarda gücüm bitiyordu, sona doğru sıkıntı olacağını hissettiğim için epidural istedim. Ben rahatlayınca açılmam da hızlandı, itmemde de bi sıkıntı olmadı çok şükür Su gibi doğumlarınız olsun inşallah
Bebek uyandırmak niye bu kadar zor
Of evet ya Asla uyanmıyor, bitmeyen bir mücadele adeta
Bana doktorum emzirmen bittikten sonra 2 saati say dedi. Kusuyorsa fazla geliyordur diyor doktor. Süt sağıma hiç vaktim olmuyor benim, emzir sağ derken tekrar emzirme vakti geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…