Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Uyku tutmayınca size sorayım dedim hanımlar:
Şimdi benim ilk doğumum olacak nasipse. Sizde doğumlar başladığı için size sormak istedim. Benim hastanem 1 saat 15 dakika uzak. Eğer gece başlamaz da gündüz başlarsa sancılarım, eşim de okulda olacak. Onun okuldan çıkıp gelebilmesi nerden baksan 15 20 dk. Ben sancılar ne sıklıkta olunca yola çıkmış olmam gerekir? Sırf olur da yetişemem diye acaba normal olursa devlete mi gitsen diye düşünüyorum.. Daha vaktim var ama düşünmeden de edemiyorum

Takipli doktorun seni yönlendirir için rahat olsun. Yetişememe gibi bir durum olmaz allah korusun. Burda cogumuz zaten aşagı yukarı okadar mesafedeyiz. Senin durumuna gore bizim soyledigimizden ya da tecrube ettigimizden farklı olabilir. Ama merak etme 1 saat uzak değil. İzmirden istanbula gidenler var.

Yaa spinalde acı mı çektin neden kiii. Ama sonrası cok gzuel olmussss

Şu bele iğne vurma durumunu bi anlat hele arkadaşım ya.

İlk defa emzirenler sütünüz kaçıncı gün akacak kıvama geldi? Sıkınca ucuna geliyo ama damlayacak akacak kadar değil ne yapmalıyım? Bestlak kullanıyorum
4-5. Günde kıvama geldi benim. İlk günler damla damlaydi hiç artmayacak sanmıştım. hastaneden ayrılırken doktor emzir ardından bir ölçek mama takviyesi yap dedi sarılık riskine karşın. Bir sürü şey denedim ben de Bestlak kullaniyorum. Bunun yanı sıra kuru dutu kaynatıp yedim suyunu da içtim onun da bence çok etkisi oldu süt artışımda. Şimdi önce bebitomu emziriyorum ardından sağım yapıyorum göğüsler boşalsın diye her sağımda daha da artiyor biraz sabır sadece. Bir kaç gün mama takviyesi yaptım mecburen şimdi emme sonrası sağdığım sütü veriyorum kaşık biberonla mamayı kestim.

Son düzenleme:
İkinci günüm daha ucunu sıkıp bebeye veriyorum emiyo ama sağınca gelmiyo :/ sürekli şekerini de ölçtüler süt gelmese şekeri düşerdi dimi zaten ağlardı boşa emince. Damla ve bol sıvıdan devam ediyorum dutu da denicem inşallah çoğalır

Kızlar biraz önce tuvaletten sonra iç çamaşırımda ıslaklık vardı, değiştireyim derken bacağımdan su sızdı gibi oldu. Değiştirdim yatmaya giderken yine ıslandı ama bi yandan idrar da geliyor gibi. Hafif de ağrım var ama gaz sancısı da olabilir. Su gelişi böyle olabilir mi?

Su gelişi olabilir canım kesin kontrol ettir

İlk defa emzirenler sütünüz kaçıncı gün akacak kıvama geldi? Sıkınca ucuna geliyo ama damlayacak akacak kadar değil ne yapmalıyım? Bestlak kullanıyorum
Vallahi bizim de şu an akacak gibi değil daha ilk günümüz ama bir rutin oluşturmaya başlıyoruz sanırım. Ben başta süt gelmiyor sanıyordum ama olsun yine de emsin diye memede tutuyordum meğer süt geliyormuş baya. Şekeri falan düzgün gidiyor çok şükür. Bence bol su iç ve içgüdülerini dinle önce yavrum. Memede uyuttum ben benim bücürü şimdi

Yaa spinalde acı mı çektin neden kiii. Ama sonrası cok gzuel olmussss
Şöyle, evet acıyı alıyor. Mesela doğum sancım vardı aldı. Ama çekme itme falan ne varsa HERŞEYİ hissettim. En iyi hislerden biri de bebeğin çıkışı, müthiş bir rahatlama oldu ama kaburgalarıma yapılan baskı vs pek benim dayanabileceğim bir şey değilmiş ama ne yapalım nasip böyle. Soğukkanlı kalırım derseniz güzel bir şey bu arada göz korkutmasın

Evet canım. Bana sezaryene geçelim dediler arkasından suyum geldi. Üstelik sonda takılıydı yani çiş sızması pek mümkün değildi. Parmakla kontrol etti ebe. Aynı dediğin gibi garip bir gaz sancısı yaptı. Bekleme kontrol ettir mutlaka

Sancılar da geliyor gibi. Hemen gitmem gerekir mi sizce? Biraz anlamaya çalışayım öyle gideyim dedim ama

Sancılar da geliyor gibi. Hemen gitmem gerekir mi sizce? Biraz anlamaya çalışayım öyle gideyim dedim ama
Bence git bi muayene ol. Duruma göre eve gidersin evde beklersin. Çünkü su gelişi biraz sıkıntılı olabiliyor ve su gelince sancılar güçleniyor ve sıklaşıyor. En azından bende öyle oldu

Benim de öyleydi canım süt geliyordur ona yetiyor ilk günler. Ama 3. Gün doktor yetersiz olacağını düşündüğü için bana öyle dedi. Emdikçe emdikçe artıyor birde sıcak kompres öneririm emzirme öncesi göğsüne koy süt kanalların açılsın.

Kızlar iki gün önce hazır ağda aldım genitalimin iç kısmında çıkmıştı tek tük onları aldım. O günden beri aşırı kaşınıyor iç kısımları. Dayanamıyorum bugün sabaha kadar kaşındı kaşıdım. Şimdi travazol sürdüm sizce mantar mı olmuşum bilmiyorum çok kaşınıyor deli gibi hemde. İç kısımları hep kızarmış durumda. Lütfen yardımcı olun bana dayanılacak gibi değil

Kantaron yağı var mı canım evinde bi onu denesen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…