Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim çok mesaj olduğu için alıntılayamadım kusura bakmayın. 8 de ameliyata girdim ama çok panik yaptım ameliyat başlayınca bu sefer sakinleştirici ile uyutmak zorunda kaldılar bebeğimi göremedim fakat fotoğrafçı ile anlaşmıştık çekimler yapıldı beraber ben uyuyor olsam da 2080 gram doğdu doğar doğmaz yıkmış ortalığı çok bağırmış kızçem ağlamış 🤭 şuan odadayım ama çok ağrım var öyle böyle değil önceki doğumum bu kadar ağır geçmemişti sanırım aralarında çok zaman dilimi olmadığı için bu sefer daha çok acıyor. Hemşire karnıma bastırdı kan insin diye o daha da mahvetti beni. Biraz kendime gelince süt sağılacakmış akşam da bebeği görmeye gidebilirmişim. Kızım çok tatlı maşallah hayırlısıyla küvezden de çıkar inşallah doktor bir buçuk yada iki hafta kalır en fazla dedi şuanlık durum böyle. Kokusunu içime çekemedim ağlama sesini duyamadım ama olsun eşim fotoğraf çekmiş bir sürü şimdilik telefondan görebildim sadece 🥹
Hayırlı olsun canım bebiş de çok kalmicakmis bı an önce kavuşursunuz inşallah

İşte o kolostrum geliyor sadece o da çok çok az şırıngayla bile çekilmiyor sadece sağma makinasını ıslatıyor hafif o kadar o da kapak kısmını sadece yani bir çay kaşığı bile toplanmıyor sadece ıslatıp yapış yapış meme ucumda kalıyor ya yarın da büyük ihtimal taburcusun dediler eve makina kiraladım eşim yarın gidip alacak onu bizi hastaneden çıkartmadan işte evde sağmaya devam edicem inşallah bir an önce normal sütüm gelir ve bebeğimi besleyebilirim çok çok üzülüyorum kendimde suç aramaya başladım ben nasıl anneyim diye millet bebeğinin peşinden deli gibi koşar acı macı dinlemez ben aynı Naz yapıyor gibi gözüküyorum ama İnan öyle değil elimden geleni yapıyorum
Saçmalama kendini asla suçlama içinden bi insan çıktı senin ve 7 kat dokunun kesildiği tek ameliyatmış sezaryen. Canım sen annesin elinden geleni yapıyosundur ama strese girme etkiler sütünü. Bol bol sıvı tüket mümkün oldukça uyu çoğalacak sütün❤

Sonunda misafirlerim gitti ay bişey de yapmayım desem oturmak bile yordu beni 2 gündür bu sıcakta uzun kollu giyinmek de ayrı dertti perişan oldum. Kizlar benim kv bebeği öğrendiğinden beri azında bı laf bende alcam kıyafet diyip duruyor bundan önce geldiklerinde tekrar hatırlattm yenidoğan kıyafeti kaldı bi tek diye biz alcaz daha almayn dediler. E yine geldiler yine bos elleri şuan bebeğimin iki tane takım ve zıbın dışında hicbiseyi yok. Eşimde onlar getiricek masraf etmeyelim diyor. E bundab sonra sadece doğumda gelicekler amacı ne anlamadm getiricek mi getirmicek mi eşim herhalde doğumca doğum hediyesi gibi getirmeye çalışıyor dedi 😂 kiyafetsiz kaldı çocuğum
Benim bebise dönmüş o da sen yine de bı kactane yenidoğan alsaydın ilk doğduğunda çok degistiriliyomus zaten fazla olmaz bence yine de sen bilirsin

İşte o kolostrum geliyor sadece o da çok çok az şırıngayla bile çekilmiyor sadece sağma makinasını ıslatıyor hafif o kadar o da kapak kısmını sadece yani bir çay kaşığı bile toplanmıyor sadece ıslatıp yapış yapış meme ucumda kalıyor ya yarın da büyük ihtimal taburcusun dediler eve makina kiraladım eşim yarın gidip alacak onu bizi hastaneden çıkartmadan işte evde sağmaya devam edicem inşallah bir an önce normal sütüm gelir ve bebeğimi besleyebilirim çok çok üzülüyorum kendimde suç aramaya başladım ben nasıl anneyim diye millet bebeğinin peşinden deli gibi koşar acı macı dinlemez ben aynı Naz yapıyor gibi gözüküyorum ama İnan öyle değil elimden geleni yapıyorum
Lütfen hemen bu düşünceden çık daha bir yıl olmuş ikinci kere ameliyat oluyorsun naz yapıyor gibi gören varsa yatırıp kessinler bakalım iki kere aynı yerden kıpırdayabiliyor mu

Kızlarrrrr civil den büyük indirim var koşun
IMG20240809222851.jpg

Canımm çok şükür oğlum daha iyi. Artık kendi nefes alıyor burundan desteği yok. Küvez içi ara ara oksijen alıyor 1.5 kilo oldu. Kilo almasını ve tamamen kendisinin nefes almasını bekliyoruz. Sonra emecek inşallah sonra da eve götüreceğiz😍🙏🏻🧿♥️ sizler nasılsınız? Ben hiç bakamadım buraya kimler doğum yaptı?
Ay maşallah size 🥰 Rabbim sağlık versin şifa versin korusun oğlunu da seni de inşallah 🙏🏼♥️ senin ve evladının durumunu ekstra merak ediyordum SAT günlerimiz aynı olduğu için 🤭 Bebeğinin iyi olduğunu duyduğuma gerçekten çok sevindim 🥰 yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin inşallah az kalmış ailecek eve gitmenize ☺️ ara ara buraya girin haber verin bize, aklımızın bi tarafında siz varsınız öyle doğurdum bitti yok 😁😁

canım ilk birkaç saat benden de öyle geldi ama sıvı aldın mı güzelce? su, komposto falan bolca iç, süt de gelecek inşallah emin ol. sütün büyük kısmı su çünkü. ayrıca kendini sakın suçlama bak sana dedim ya ben de bebek doğunca sadece onu düşünürüm kendimi unuturum gibi geliyordu ama öyle olmuyor tabii ki. sezaryen büyük bi ameliyat ve kocaman kesiğin var orada. acı hissetmen çok normal. önce bir acın dinsin sonra bebeğini daha rahat göreceksin inşallah. hiç kendini suçlama, naz filan da değil ben hâlâ oturup kalkarken acı çekiyorum. kimseyle de kıyaslama kendini. vücudunu gevşek tutmaya çalış, gaz da çıkarınca rahatlıcaksın bence
İnşallah ya şimdi bebeğimi görmeye gittim tekerlekli sandalyeyle zor da olsa hemşireler yardım ettiler üstümü giydirdiler ellerimi felan yıkadılar ya bebeğim gözüme o kadar ufak geldi ki ağlıcaktım öyle görünce ya o kadar minik ki 2 kilo olmasına rağmen yüzü gözü hiç belirgin değil kimseye benzemiyor şuan ne bana ne babasına bir an önce toparlansın yavrum onu öyle ufacık görünce içim cız etti çok fena ya 😢 rabbim ona uzun ömürler versin bir an önce büyüsün

Yok vallahi güzelim sancıda yok. Başka bişeyde yok arada bir toplanıyor yatarken o kadar hareketleride maşallah çok yerinde
Aynıyız yavrum biz haftalar geçiyor hiçbir fark yok toplanıyor hareket ediyor ayaktayken yada çok yediğimde karnım sertleşiyor yatınca geçiyor 👶🏻 40. Haftaya kadar bekleyecek miyiz acaba diye düşünmeye başladım ben 🥰

X