Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
geçmiş olsun canımm oh çok şükür. bebeğin de fazla kalmayacakmış bak ne güzel 🧿❤️ şimdi bebiş evine gelene kadar dinlenip kendini toparlama vakti ☺️
Kuzum sende sezeryan olmuştun dimi ya beni üç kere yürüttüler zorla ama çok acıyor resmen ağlaya ağlaya kaldırıyorlar beni anlamadım ilk ameliyatımda hiç böyle olmamıştı bir de birşey soracağım sana bana elektrikli sağma makinası getirdiler iki saat de 1 her meme 15 dk sağılacak dediler azcık da gelse bebeğe göndermemiz lazım dediler sabahtan beri yapıyoruz ama resmen bal kıvamında geliyor ve çok çok az geliyor bebeğe göndercek kadar bile yok çok üzülüyorum ya bebeğime daha hiç sütümü veremedim kucağıma alamadım kokusunu içime çekemedim herşeyi geçtim acımdan görmeye bile gidemedim yanına 😢😢😢

Üç kere yürüttüler ama canım çok yanıyor bebeği görmeye gidemiyorum acayip acıyor ya 😢😢
Sen de biliyosun zamanla gecicek bu acı agrı. hemşirelerden agrı kesici iste. Hafif zamanlarda yuru ki gaz yapmayasın. Gaz da acı verir. Oturmak zor ama tekerlekli sandalyeyle gotursunler istersen seni

Kuzum sende sezeryan olmuştun dimi ya beni üç kere yürüttüler zorla ama çok acıyor resmen ağlaya ağlaya kaldırıyorlar beni anlamadım ilk ameliyatımda hiç böyle olmamıştı bir de birşey soracağım sana bana elektrikli sağma makinası getirdiler iki saat de 1 her meme 15 dk sağılacak dediler azcık da gelse bebeğe göndermemiz lazım dediler sabahtan beri yapıyoruz ama resmen bal kıvamında geliyor ve çok çok az geliyor bebeğe göndercek kadar bile yok çok üzülüyorum ya bebeğime daha hiç sütümü veremedim kucağıma alamadım kokusunu içime çekemedim herşeyi geçtim acımdan görmeye bile gidemedim yanına 😢😢😢
Kuzu anca hormonlar kendine gelicek toparlicaksin sütün de gelicektir sen stres yapmamaya çalış etkilemesn 🥰

kızçen hayırlı uğurlu olsun ömrü güzel olsun inşallah ❤️ kaç ay vardı ilk ameliyatla bunun arasında
Amin inşallah Şöyle geçen sene Temmuz ayında doğum yapmıştım dört ay sonra geri hamile kaldım işte daha tam bir sene oldu ama oda hamilelikle geçti yani

Sen de biliyosun zamanla gecicek bu acı agrı. hemşirelerden agrı kesici iste. Hafif zamanlarda yuru ki gaz yapmayasın. Gaz da acı verir. Oturmak zor ama tekerlekli sandalyeyle gotursunler istersen seni biraz daha sana moral olur
Ağrı kesici sürekli vuruyorlar ama hiç faydası yok gaz daha hiç çıkartamadım yürğyemiyorum hiç maalesef acayip yanıyor cayır cayır. Tekerlekli sandalyeyle gitmek mesele değil bebeğin olduğu yere maskesiz kıyafetsiz bonesiz girilmiyor ve içerde oturmaya yer yokmuş hemşireler seni hazırlıyormuş eşim öyle dedi ve ben ayakta bile duramıyorum nasıl giyinicem bebeğimin yanında ayakta durup içeri giricem yapamam ki çok ağır geçiyor bu sefer önceki doğumumda ilk gün destek almadan kendim yürümüştüm ama Bunda iki kişi tutuyor ağlaya ağlaya zorla yürütüyorlar anlamadım gitti

Amin inşallah Şöyle geçen sene Temmuz ayında doğum yapmıştım dört ay sonra geri hamile kaldım işte daha tam bir sene oldu ama oda hamilelikle geçti yani
İlk geceyi bi atlatabilirsen inşallah yarın sabah her şey daha kolay olacak 😣 süt sağmak için geldiler mi bir de o dert var

Canım ilk 10 gün ödemi oluyormuş kilo almaması çok notmal öyle demişti doktor. Çok şükür kilosu iyi senin bebişin inşallah daha da kilo alıp gelcek sağlıklıca annesi😍😍😍🙏🏻🧿 hala her gün ağlıyorum. Öyle zor ki Allahım güç kuvvet versin bize🙏🏻
ben de aynı şekilde 🥲 bir yandan güçlü durmaya çalışıyorum ama elimde değil. inşallah inşallahhh tez vakitte bugünleri unutacak kadar mutlu olalım evlatlarımızla 🥰❤️

Bu mesajı görmeden süt sağma işini sormuşum aşağıda. Sıcak su torbası bulamazsan da cerrahi eldivenin içine sıcak su koyup yanmayacak şekilde memelerine kompres yapar mısın kuzum o süt inmesini kolaylaştırır

Bu mesajı görmeden süt sağma işini sormuşum aşağıda. Sıcak su torbası bulamazsan da cerrahi eldivenin içine sıcak su koyup yanmayacak şekilde memelerine kompres yapar mısın kuzum o süt inmesini kolaylaştırır
Ben e bebekte indirimdeyken sundan almistim arkadaşımın tavsiyesiyle. İsterseniz bakın bir kızlar işinize yarayabilir 🙏🏻 sheismaya sheismaya

Eklentiler

• IMG_5317.png
    IMG_5317.png
    178,8 KB · Görüntüleme: 59
canım inan ki çookk normal, ben koridorda dimdik yürüyen kadınları gördükçe kötü hissediyordum ama sonra sadece kendime odaklandım, yavaş yavaş güç buldukça kalktım çok da yüklenmeden. sen de güç buldukça ağlayacak duruma da gelmeden az da olsa yürü. çok yorulmadan yat sonra. bana gece 1e kadar yürü, ödül olarak bebeğini görmeye çıkacaksın diyorlardı ama o kadar kötüydüm ki anca sabaha karşı 5te görmeye çıkabildim bebişi. çok şükür sütün de gelmiş ohh. o bal kıvamında süte kolostrum diyorlar. 1 çay kaşığı bile olsa bebek için aşırı faydalıymış. sağma makinasının içini doldurmayı bırak vakumun kenarlarında damla damla ancak birikiyordu. onu şırıngaya çekip hemen bebeğe gönderdik. sen de damla bile gelse hemen şırıngayla çek gönder canım. bebeğin midesi şu an o kadar küçük ki birkaç ml ancak alıyor zaten içini rahat tut. yetmediği durumlarda da hemşireler beslicek sen şu an sadece kendine odaklan. sen toparladıkça sütün daha iyi gelecek, bebeğine daha çok yardımcı olduğunu hissedeceksin. daha 10 gün önce yaşadıklarını yaşadım, emin ol sadece ilk 2 gün çok zor. sonrası yavrularımıza kavuşma bekleyişi sadece🥰

İlk geceyi bi atlatabilirsen inşallah yarın sabah her şey daha kolay olacak 😣 süt sağmak için geldiler mi bir de o dert var
elektrikli sağma makinası getirdiler iki saat de 1 her meme 15 dk sağılacak dediler azcık da gelse bebeğe göndermemiz lazım dediler sabahtan beri yapıyoruz ama resmen bal kıvamında geliyor ve çok çok az geliyor bebeğe göndercek kadar bile yok çok üzülüyorum ya bebeğime daha hiç sütümü veremedim

canım inan ki çookk normal, ben koridorda dimdik yürüyen kadınları gördükçe kötü hissediyordum ama sonra sadece kendime odaklandım, yavaş yavaş güç buldukça kalktım çok da yüklenmeden. sen de güç buldukça ağlayacak duruma da gelmeden az da olsa yürü. çok yorulmadan yat sonra. bana gece 1e kadar yürü, ödül olarak bebeğini görmeye çıkacaksın diyorlardı ama o kadar kötüydüm ki anca sabaha karşı 5te görmeye çıkabildim bebişi. çok şükür sütün de gelmiş ohh. o bal kıvamında süte kolostrum diyorlar. 1 çay kaşığı bile olsa bebek için aşırı faydalıymış. sağma makinasının içini doldurmayı bırak vakumun kenarlarında damla damla ancak birikiyordu. onu şırıngaya çekip hemen bebeğe gönderdik. sen de damla bile gelse hemen şırıngayla çek gönder canım. bebeğin midesi şu an o kadar küçük ki birkaç ml ancak alıyor zaten içini rahat tut. yetmediği durumlarda da hemşireler beslicek sen şu an sadece kendine odaklan. sen toparladıkça sütün daha iyi gelecek, bebeğine daha çok yardımcı olduğunu hissedeceksin. daha 10 gün önce yaşadıklarını yaşadım, emin ol sadece ilk 2 gün çok zor. sonrası yavrularımıza kavuşma bekleyişi sadece🥰
İşte o kolostrum geliyor sadece o da çok çok az şırıngayla bile çekilmiyor sadece sağma makinasını ıslatıyor hafif o kadar o da kapak kısmını sadece yani bir çay kaşığı bile toplanmıyor sadece ıslatıp yapış yapış meme ucumda kalıyor ya yarın da büyük ihtimal taburcusun dediler eve makina kiraladım eşim yarın gidip alacak onu bizi hastaneden çıkartmadan işte evde sağmaya devam edicem inşallah bir an önce normal sütüm gelir ve bebeğimi besleyebilirim çok çok üzülüyorum kendimde suç aramaya başladım ben nasıl anneyim diye millet bebeğinin peşinden deli gibi koşar acı macı dinlemez ben aynı Naz yapıyor gibi gözüküyorum ama İnan öyle değil elimden geleni yapıyorum

Mahmut Tuncer 1 kocan 2 halay sevdası konusunda galiba. Akşam dönüşte eve mi gelecekmiş peki geç gelirim dediğine göre
Evet gelecekmiş sözde. Onlar ailecek öyleler. Bi de kayınpederim aramıştı ya dayımı. Demiş gelinim çok süsleniyor saçı kıyafeti açık koyu rujlar sürüyor falan oruspu gibi anlatmış beni yaa. Demiş benim çevrem var konuşuyorlar falan ne kadar pis adam yaa

İşte o kolostrum geliyor sadece o da çok çok az şırıngayla bile çekilmiyor sadece sağma makinasını ıslatıyor hafif o kadar o da kapak kısmını sadece yani bir çay kaşığı bile toplanmıyor sadece ıslatıp yapış yapış meme ucumda kalıyor ya yarın da büyük ihtimal taburcusun dediler eve makina kiraladım eşim yarın gidip alacak onu bizi hastaneden çıkartmadan işte evde sağmaya devam edicem inşallah bir an önce normal sütüm gelir ve bebeğimi besleyebilirim çok çok üzülüyorum kendimde suç aramaya başladım ben nasıl anneyim diye millet bebeğinin peşinden deli gibi koşar acı macı dinlemez ben aynı Naz yapıyor gibi gözüküyorum ama İnan öyle değil elimden geleni yapıyorum
canım ilk birkaç saat benden de öyle geldi ama sıvı aldın mı güzelce? su, komposto falan bolca iç, süt de gelecek inşallah emin ol. sütün büyük kısmı su çünkü. ayrıca kendini sakın suçlama bak sana dedim ya ben de bebek doğunca sadece onu düşünürüm kendimi unuturum gibi geliyordu ama öyle olmuyor tabii ki. sezaryen büyük bi ameliyat ve kocaman kesiğin var orada. acı hissetmen çok normal. önce bir acın dinsin sonra bebeğini daha rahat göreceksin inşallah. hiç kendini suçlama, naz filan da değil ben hâlâ oturup kalkarken acı çekiyorum. kimseyle de kıyaslama kendini. vücudunu gevşek tutmaya çalış, gaz da çıkarınca rahatlıcaksın bence

X